Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a feleségem...

Mit tehetnék, hogy a feleségem ne ölje meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, a feleségem 32. 4 éve vagyunk házasok, nem terveztünk babát, de (kínos, nem kínos) kiszakadt a gumi, és mivel ezt nem vettük észre (inkább csak sejtjük)mégiscsak becsúszott a bab. Én nagyon boldog vagyok, hisz mindkettőnknek van munkája, lakás, autó van, tökéletes lenne minden a gyermekvállaláshoz. Azonban a feleségem nem akarja megszülni a babát, ő még a karrierjét építgetné inkább (orvos). Már készül rá, hogy egy kollégájával elveteti, ráadásul a szülei is mellette állnak, az én szüleim pedig Amerikában laknak, nem sokat tudnak segíteni. Mit tehetnék? Nem akarom, hogy elvetesse a gyerekünket! Soha nem bocsátanám meg neki, de szeretem, és nem akarok semmit rákényszeríteni. Úgy érzem, a baba megölésével tönkretenné az életem..

2012. okt. 12. 16:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/263 A kérdező kommentje:
Azért kell a gyerek mert szeretnék végre családot. És ha napokra egyedül hagynám, az se lenne megoldás, mert akkor meg azért vetetné el a babát, mert azt hinné, hogy elhagyom...
2012. okt. 14. 10:03
 82/263 anonim ***** válasza:
92%
Ne napokra hagyd el, hanem örökre. Nem ugyanazok a céljaitok, csak raboljátok egymás idejét.
2012. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/263 anonim ***** válasza:
66%
Szóval a kérdező felesége önző, ha el akarja vetetni a gyereket, mert ő nem akarja megszülni, de a kérdező egy szent, amiért ő meg rá akarja erőltetni a gyereket a feleségére.. Logikus..
2012. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/263 anonim ***** válasza:
63%

83- nem akarja ráerőltetni- szeretné, ha már megfogant, ha megszületne- az nem ugyanaz.

Amerikában élő barátnőm írta, hogy nagyon elkeseredett, amikor meglátta az orvosi papírján: veszélyeztetett terhes. Azután az indok: anya életkora. / 33 éves volt ekkor.

Nekem van egy olyan könyvem, ahol írják: orvosi szempontból az első gyereket legjobb 25 éves korig világra-hozni. Végül is 12 éves kortól készülődik a női szervezet erre.// Persze ma nem divat ilyenekről beszélni. "kiélni" meg "karriert csinálni" -az igen, az trendi.

*

2012. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/263 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy szent, csak szeretnék végre biztos családot.
2012. okt. 14. 14:12
 86/263 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, már megint a "trendi" meg a "divat".


Kicsi bogárka, nem mindenki akar szülni. 25 éves korig? Szép is lenne. Látom, manapság gondolkozni sem "trendi".

2012. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/263 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy magukat felnőttnek nevező embereknek miért esik ilyen nehezére felfogni, hogy MÁS felnőtteknek más az értékrendjük és csak később akarnak gyereket, nem pedig amint leérettségiznek. Én is nő vagyok és nem érzem úgy, hogy kötelességem szülni. majd szülök ha akarok. De előbb szeretnék világot látni, tanulni és igen, karriert építeni. Aztán idővel vagy szeretnék gyereket vagy nem, de ez az én dolgom. Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy a nő fő feladata és szerepe az életben a gyerekvállalás. Nem minden nő akarja ezt..
2012. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/263 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a #82-es válaszadó mondta ki a kulcsszót. Nem közösek a céljaitok, valóban nem érdemes együtt lennetek. Ráadásul ahogy végigolvastam a válaszokat, nos, egyre inkább biztosabb vagyok ebben.


Hagyd ott, hidd el, találni fogsz olyan nőt, aki nemhogy egy, de egy focicsapatnyi gyermeket is fog neked szülni.

2012. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/263 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy el kéne hagynom. Biztos nehéz lesz, de nem fogol megbocsátani a gyerekem gyilkosának. Mondhat bárki bármit, az az ÉN gyerekem is.
2012. okt. 14. 18:32
 90/263 anonim ***** válasza:
90%

Igen. De apának lenni egy álom. Elbüszkélkedhetsz a családdal, és mivel dolgozni jársz, az anyának kell elintéznie MINDENT, te csak készen kapod a babát. Ha sír, bekakil, lehányja magát, csak odanyomod anya kezébe, majd ő visszahozza mosollyal az arcocskáján, játszásra képes állapotban.


Mindez azután, HA nem utáltad meg az egész életet, miután megszületett a baba, mert nem egészen olyan minden, mint egy pelus reklámban.


Csak körül kellene itt ezen az oldalon nézni. Az anyukákat sorra hagyják el a férjeik a gyerek születése utáni pár évben, még úgy is, hogy ők akarták jobban a gyereket.


Mondhat bárki bármit, ha gyerekvállalásról van szó, a férfiak sokkal romantikusabbak és felkészületlenek, a nők pedig belátóbbak. Nem tudom, ez miért van - talán mert a nők tudják, hogy úgyis az ő nyakukba szakad majd minden a gyerekkel kapcsolatos teendő. Valószínűleg a férfiak is erre számítanak, és amikor kiderül, hogy nekik is áldozatot kell hozni, akkor már nem megy a közteherviselés.


Szerintem azt kellene először is tenned, hogy elbeszélgetsz férfiakkal mindkét oldalról - olyannal, akinek az élete értelme a gyerek, és olyannal, aki a háta közepére sem kívánja. Nem azért, hogy megváltozzon az álláspontod, csak hogy elkezdj gondolkodni olyan dolgokon, amik talán eddig fel sem merültek benned.

2012. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!