Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a feleségem...

Mit tehetnék, hogy a feleségem ne ölje meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, a feleségem 32. 4 éve vagyunk házasok, nem terveztünk babát, de (kínos, nem kínos) kiszakadt a gumi, és mivel ezt nem vettük észre (inkább csak sejtjük)mégiscsak becsúszott a bab. Én nagyon boldog vagyok, hisz mindkettőnknek van munkája, lakás, autó van, tökéletes lenne minden a gyermekvállaláshoz. Azonban a feleségem nem akarja megszülni a babát, ő még a karrierjét építgetné inkább (orvos). Már készül rá, hogy egy kollégájával elveteti, ráadásul a szülei is mellette állnak, az én szüleim pedig Amerikában laknak, nem sokat tudnak segíteni. Mit tehetnék? Nem akarom, hogy elvetesse a gyerekünket! Soha nem bocsátanám meg neki, de szeretem, és nem akarok semmit rákényszeríteni. Úgy érzem, a baba megölésével tönkretenné az életem..

2012. okt. 12. 16:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/263 anonim ***** válasza:
89%

egyébként ez tisztán mutatja hogy ez a nő nem hozzád való. fogadd el. váljatok el békében és viszlát, ő meg építgesse a karrierjét.

ennyi.

2012. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/263 anonim ***** válasza:
64%
Könyörgöm, védekeztek, tehát nem akartak, miért ez a nagy csodalkozas, hogy abortuszt akar? Ez egyedül a nő döntése lehet. Neki kell kilenc hónapig hordani, megszulni, gondoskodni róla. Jó, most a férj azt mondja, ő otthon maradna vele, de mi erre a garancia? Mi arra a garancia, hogy X idő után nem lep le, es hagyja ott a nőt a gyerekkel? Ráadásul egy nem tervezett gyerekkel.....
2012. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/263 anonim ***** válasza:
37%

52:"Ez egyedül a nő döntése lehet." -ugyan miért? egy kiegyensúlyozott boldog , anyagilag is rendben lévő 30 -as éveiben járó házaspárnál? Miért? Ritka jószívű apajelöltnél - aki boldogan nézne elébe a nemvárt helyzetnek? miért a "nő döntése"?

És milyen "garancia"? Hm? a sportcipőkre van félév garancia. Arra, hogy holnap felébredsz- nincs garancia. Arra, hogy majd ha 5 év múlva, ha gyereket akar, lesz is ? arra sincs. A nagy dolgok - (és egy élet világra hozása az, a legnagyobb misztérium) azok nem "garanciálisak" és racionálisan, vagyis a tudat egy részével sem érthetők meg, mert a teljességgel, igen, a teremtéssel szolidárisak.

2012. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/263 A kérdező kommentje:
Soha nem hittem volna, hogy a feleségem, aki orvos és életeket ment, most a saját gyerekét akarja megölni. Elmondtam neki, hogy nem bocsátom meg, ha abortuszhoz folyamodik, de erre csak annyit mondott, hogy jobb lesz így, meg hogy megbánnám ha elválnék tőle. Hát nem tudom mit tehetnék:(
2012. okt. 13. 15:56
 55/263 anonim ***** válasza:
29%
Szóval, ő meg zsarol -"megbánnád" - hát, Kérdező, egy ideig hatalmas fájdalommal élnél -azután - Te (a kategóriádban) még fiatal vagy, lehet új életet kezdeni. Egy olyan lánnyal, aki kedves, szelíd, és ha nem is racionálisan, de érzi, mi az hogy "élet". (Minekünk, válaszolóknak meg az a dolgunk, hogy nagyívben kerüljük a karrierista, siker-, és pénzhajhász orvosokat. Azok nem fognak meggyógyítani.)
2012. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/263 anonim ***** válasza:
30%

16:09

Ez hogy függ össze?

2012. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/263 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg úgy, hogy aki a saját embriójával nem bánik emberségesen, az a betegével sem feltétlen fog. Az orvoslás 50% szaktudás, a többi 50% pedig empátia, emberség, jellem kérdése. És itt most nem arra kell gondolni, hogy gügyögni kell a betegnek meg édesdeden mosolyogni. Sokkal mélyebb és alapvető dolgokról szól.
2012. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/263 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom. Szerintem ha nem akar gyereket, és ezért nem szüli meg, az emberséges. Jobb, mintha megszülné, aztán szadizná, mert nem is akarta igazán.


Engem meg nem érdekel, az orvos hogy bánik velem. Gyógyítson meg és annyi. Orvosként értelmi, a magánéletében érzelmi döntéseket hoz. Ezzel semmi baj.

2012. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/263 anonim ***** válasza:
25%
Naja. Empátia nélkül gyógyítani biztos lehetséges. Egyébként nem, de mindegy. Ahogy Te nem egy gép vagy, amin ha meghúzzák a csavarokat, működik, az orvos sem egy szerelő, akinek holtbiztos receptje van mindenre. Felerészt intuíció és empátia az egész. Még az iszonyú tudományos nyugati orvoslás is.
2012. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/263 A kérdező kommentje:
Nem hiszi el nekem hogy komolyan el fogok tőle válni....de ha elveteti a gyereket, akkor biztos. Többé nem tudnék úgy nézni rá, mint az én édes, szeretett feleségemre. És ha megteszi, nem is akarok.
2012. okt. 13. 18:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!