Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a feleségem...

Mit tehetnék, hogy a feleségem ne ölje meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, a feleségem 32. 4 éve vagyunk házasok, nem terveztünk babát, de (kínos, nem kínos) kiszakadt a gumi, és mivel ezt nem vettük észre (inkább csak sejtjük)mégiscsak becsúszott a bab. Én nagyon boldog vagyok, hisz mindkettőnknek van munkája, lakás, autó van, tökéletes lenne minden a gyermekvállaláshoz. Azonban a feleségem nem akarja megszülni a babát, ő még a karrierjét építgetné inkább (orvos). Már készül rá, hogy egy kollégájával elveteti, ráadásul a szülei is mellette állnak, az én szüleim pedig Amerikában laknak, nem sokat tudnak segíteni. Mit tehetnék? Nem akarom, hogy elvetesse a gyerekünket! Soha nem bocsátanám meg neki, de szeretem, és nem akarok semmit rákényszeríteni. Úgy érzem, a baba megölésével tönkretenné az életem..

2012. okt. 12. 16:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/263 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd ott a francba, te is boldog leszel, ő is, ennél jobbat nem tudok írni...
2012. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/263 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nincs gyerekem (még). De ha lenne, akkor az első perctől fogva teljes értékű embernek tekinteném. Mi másnak?


Ennyi erővel a csecsemő sem teljes értékű ember, mert ő sem tudja elmondani, mi a véleménye. Egyáltalán, hol a határvonal a csecsemő és a magzat közt? (Az orvosi meghatározást tudom, nem erről beszélek.) Egyik nap még "senki" magzat, aztán másnaptól védelmet érdemlő teljes értékű ember? Vagy hogy is van ez? Ki döntheti el, mikortól micsoda (vagy inkább kicsoda)?


Mindezekkel együtt az abortusz sajnos számos esetben szükséges rossz. Vannak, lehetnek olyan krízishelyzetek egy nő életében, amikor ezt a döntést kell hoznia. Van, hogy a magzat annyira súlyos betegséggel rendelkezik, hogy nincs mese, meg kell tenni. De a "karriert építenék még pár évig" - ez az én megítélésemben nem az a helyzet...

2012. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/263 anonim ***** válasza:
87%
És lehet lepontozni, ha fáj az igazság, de ha a kérdező lenne a nő, akkor bizony senki nem emelne szót, hogy ott akarja hagyni a párját, ha az abortuszt akar. Ez nem vélemény, hanem tény.
2012. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/263 A kérdező kommentje:
A magzat teljesen egészséges. Számomra most ez a gyerek a minden. A feleségem meg holnapután megy elvetetni:(((
2012. okt. 13. 08:50
 45/263 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon vegyes képet festenek ezek a hozzászólások.Mindenesetre az egy fontos dolog,hogy ilyen dolgokról is szó van.Mindegy,hogy az interneten vagy élőben.Ezekről beszélni kell.Amúgy meg akik az abortuszt támogatják és olyanokat írnak,hogy a gyerek az semmi és nem tud dönteni azok gondolkodjanak már el egy kicsit.Inkább annak örüljenek,hogy az anyjuk anno nem így állt hozzá mint ők...
2012. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/263 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon rossz,hogy erre a döntésre jutott a feleséged.Megfogja még bánni,hidd el.Csak akkor már késő lesz.Én nem fogom azt írni,hogy hagyd el vagy ne hagyd el.Könnyű ilyen tanácsokat adni másoknak úgy,hogy neked kell élni ezzel nem nekünk.Azt mondom,hogy hallgass a szívedre.
2012. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/263 anonim ***** válasza:
67%
Hát részvétem.
2012. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/263 anonim ***** válasza:
63%
Milyen orvos a feleséged?
2012. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/263 anonim ***** válasza:
81%

Most tippelni fogok: aki abortuszra megy, az nem akarja a babát, igaz? Akármi is az oka, nem akar gyereket. Ezek után nincs vita. Nem akarja, nem lesz. Az ellenkezőjére rávenni nemcsak a nőnek, hanem a gyereknek is rossz. Ez az, amit sokan elfelejtenek.


Másrészt meg imádom ezt a mondást: ha anyádnak abortuszra ment volna veled, nem lennél itt. Tényleg??? Ez sima tény. Semmit nem változtat. És ha nem az apámmal jön össze, lehet, hogy magasabb lennék vagy kék lenne a szemem.

A "mi lett volna, ha?" egy jó kis játék, csakhogy semmi értelme nincs az abortusz vitában.


Megcsináltak, nem vetettek el, itt vagyok. Ha elvetettek volna, nem lennék itt, nem kell ehhez Sherlock Holmes-nak lenni. De tök mindegy, mit csináltak volna, itt vagyok.

2012. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/263 anonim ***** válasza:
15%

azért nem a huszas évei elején van... és bocsánat hogy ezt mondom, de minél később szül egy nő, annál nagyobb as esély bármi problémára, mégis, mikor akar szülni 40 évesen???


32 évesen így gondolkodni eléggé szánalmas és éretlen gondolkodás :-(


én a helyedben elválnék tőle, ha elveteti a gyerreket. hiszen, mint mondod, úgysem tudnád megbocsájtani. még rengeteg időd lesz olyan nőt találni aki gyereket akar hiszen azért a 30as években már ez a normális.


Én 3-4 év múlva szeretnék gyereket, de ha holnap teherbe esnék a páromtól hát nem vetetném el. ez abszurdum. nem tinédzser vagyok már.


lehet, hogy ha elveteti hogy többet nem lehet gyereke. ennyi.

2012. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!