Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/146 anonim ***** válasza:
60%

Ha a párodat nem zavarja, hogy nem adsz bele a rezsibe és a kajába, akkor tedd félre. Amúgy, az tényleg fura, hogy nadrágot nem tudsz venni minimálbérből, de havi 10 ezret félre tudsz tenni. Lehet venni nadrágot 3 ezerért is.

Párodnak elég volt, mert egyedül volt, a kaját is olcsóbban gondolom megoldotta, vagy nem tudom. Nektek nem lesz elég, azt a 30 ezret szerintem simán el fogod magadra költeni. Sminkcuccok, egyéb kozmetikai cuccok, ruhák, cipők, szórakozás. Bérlet, vagy üzemanyag.

2013. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/146 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem vagy önző, ami az édesanyádtól kapott / folyósitott pénzt illeti. DE: én létrehoznék egy ún. Tanulmányi bankszámlát, ami közös lenne a pároddal. Mivel ő minimálbért keres, ugyan még fiatal, de valamikor talán azt fogja ő is gondolni: én is el akarok érni valamit az életben, többre akarom vinni szakmailag: tovább akarok tanulni! Szerintem az, hogy ti, mint együttélő pár hogyan rendezitek az anyagiakat, az a ti magánügyetek. Ha te pl. nem dolgozol, hanem "csak " a háztartást vezeted, és ezzel a párod egyet ért, akkor miért ne. Sok válaszadót személyesen sért, hogy Te - ha nem dolgoznál - ugymond "ingyen" laknál a barátodnál. A válaszadók többsége a háztartási munkát úgy képzeli el, hogy az "seperc " alatt megvan. Nagy tévedés. Azt, hogy majd ti ketten hány forintból tudtok majd kijönni, azt a gyakorlat fogja megmutatni. Teljesen felesleges erről jelenleg vitába bocsájtkozni. Azt Te is fogod tapasztalni, hogy sajnos a minimálbér emelkedése nincsen arányban az infláció emelkedésével. Kb. 1 év eltelte után fogod látni, hogy mennyire sikerült - tervek szerint - megvalósitani a takarékos életvitelt. Minél reálisabb a budget, annál jobb. De ha még sem úgy sikerülne, ahogy azt te most jószándékúan eltervezted, az sem a világ vége. Mindez hozzájárul az önismeretedhez. Csak a kudarcokból lehet tanulni. Mindenesetre pozitiv tulajdonság, ha az ember takarékos. Sok sikert kivánok az új életedhez!
2013. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/146 anonim ***** válasza:
20%
"...képzeld, mi is végzünk háztartási munkát, és neveljük a gyerekeinket, de mellette DOLGOZUNK is. na ezt add össze." Két dolgot kihagyott a válaszadó a felsorolásból: az alvást és a nemi életet. Bár az utóbbihoz valószinőleg már nincsen sem ereje sem kedve... Mindenesetre jó munkahelye lehet a válaszadónak, ahol délután, a magáncélu internetezés megengedett. Egy felelősségteli személy felelősségteljes állása. Bravo! Mindenesetre, egy választ csak azért "nem hasznos "-nak itélni, mert a tieddel nem egyezik, elég szűklátókörű, kicsinyes és irigy személyre utal... Na, ezt add össze. Mit látsz az egyenlöségjel után? ...én csak egy nagy 0-át...
2013. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/146 anonim ***** válasza:
70%
Köszönöm érdeklődésedet a nemi életem rendben van :) a munkaidőm elég laza, reggel fèl 7től addig tart, amíg nem végzek, ez a mai nap dél volt. de munka közben is bármikor internetezhetek, sőt bármit csinálhatok. nem kell rosszindulatúnak lenni amúgy. a lányom 14 éves, tehát vele nincs sok gond úgymond. de tényleg köszönöm érdeklődésedet :)
2013. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/146 anonim ***** válasza:
100%

Na mi lett a nagy összeköltezéssel, pénzbeosztással?

(Ha még együtt vagytok)


Direkt lementettem a kérdést, hogy tanuljunk tőled! :)

2013. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/146 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.. :)
2013. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!