Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/146 anonim ***** válasza:
94%
de értsd már meg légyszi, h nem várhatod el tőle h ő fizesse a te rezsidet, a te kajádat, a te igényeidet. te meg félreteszed a pénzed. mi ez ha nem élősködés?? egyszerűen undorító dolog az ilyen.
2013. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/146 A kérdező kommentje:
Gyertek nyugodtan, BP 9 ker :)
2013. febr. 19. 17:11
 73/146 A kérdező kommentje:

Beteszem a közösbe, oké.

Akkor meg az nem lesz gáz, ha a közösből fizetem a 2. szakmámat?

Ugyanaz a kettő, de így meg tuti, hogy meglesz rá a pénz, és nem költjük el pl mosógépre!

Ezen kívül van még félretett pénz!

2013. febr. 19. 17:12
 74/146 A kérdező kommentje:

De végülis nevezhetjük akkor "közös"nek is, majd kiveszem akkor a közösből a pénzt a szakmára, aztán ennyi. Ha ez nem élősködés, akkor oké. :D

Bár ugyanaz a kettő, hiszen a félretett pénzhez NEM NYÚLUNK hozzá!

2013. febr. 19. 17:13
 75/146 anonim ***** válasza:
98%
amúgy, ha szted ez tökre természetes dolog h a pasidon élősködsz, akkor egáyltalán miért merült fel benned a kérdés, h önzőség-e? hm?? talán mert vhol magadba te is vágod h ez így baromira nem fair dolog??
2013. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/146 anonim ***** válasza:
91%

azt tudtad, h a rezsi megugorhat ha már ketten éltek?

és h mindig(!) vannak váratlan kiadások, fogorvos, elromlik a porszívó, megbüntetnek a BKVn, csőtörés, h csak pár dolgot említsek, ami tök váratlanul jön és akkor is ki kell fizetni....

2013. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/146 anonim ***** válasza:
96%

szóval volt egy pasi, aki egyedül éldegélt minimálbérből.

összejött veled.

odaköltözöl a nyakára, elvárod, hogy eltartson, közben egy fillért nem adsz neki és még a saját! pénze felett is te rendelkezel.

nagyon jó barátnő lehetsz. :D

2013. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/146 A kérdező kommentje:

Nem élősködés. Majd ha én is dolgozok, beadok a közösbe.

De szerencsére ő sem gondolja élősködésnek. Úgyhogy erről ennyit. Nála sem úgy megy ez, hogyha mindkettőnk melózik, akkor összeköltözünk, aztán ha egyikünk elveszíti a munkáját, akkor a másik sz@ri majd a fejére és cserben hagyja. Én sem hagynám őt cserben.


És fordított esetben igen, én is eltartanám őt pár évig, mert tudnám, hogy utána sem otthon ülne a se*ggét meresztve, hanem amint tud, elmegy dolgozni. Ezért nem élősködés.

2013. febr. 19. 17:18
 79/146 anonim ***** válasza:
96%
amúgy napi 400 kcal-al vagy már lefogytál volna 30 kilóra vagy meghalnál :D alapból 1500 körül van a napi szükséglet, szóval te mindig 1000 mínuszban vagy? ne röhögtess már
2013. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/146 anonim ***** válasza:
93%

OK. Küldhted a konkrét címet. Ja és még nagyvonalú leszek veled ellentétben, mert a Te általad fizetet 0 Ft helyett Én a 30 000 -et is megadom az ellátásért és a lakhatásért. :)


Majd írd vissza hány napig tartott az összeköltözés után a kapcsolat! :)

2013. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!