Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/146 A kérdező kommentje:

2 főzésre, vagyis 4 napra elég. 2 naponta főz.

Legolcsóbb kenyér, ár-érték arányban olcsó szalámik, stb.

Együtt szoktunk vásárolni amúgy.

500 g zabpehely 150 ft körül van, 50 g zabkásával meg úgy jól lakik 4 órára, hogy csak na.. És tényleg nagy étkű!

2013. febr. 19. 17:03
 62/146 A kérdező kommentje:
Amúgy ha annyira odavagytok ezzel, hogy én mennyit fogok fogyasztani... Napi max 500 ft-ba kerül az étkezésem... Utálom, hogy a g*ci apám pénzéből kell éljek, próbálok itthon is ott spórolni, ahol csak tudok.. A samponomat hígítom, 4 flakonba áttöltöm és felöntöm vízzel, így kb fél évre elég az 500 ml syoss sampon...
2013. febr. 19. 17:05
 63/146 anonim ***** válasza:
96%

én nem értem, miért várod el a párodtól h ő eltartson. Ha közösen éltek, akkor mindketten beleadjátok a közösbe a pénzeteket és ami megmarad azt félreteszitek. Együtt. Ő nem tud spórolni a pénzével, mert téged el kell tartson, de te akarsz spórolni a tiéddel? Ez hol fair?

Nekem nem azzal van bajom h elköltözöl és a szüleid pénzelnek. Engem is pénzeltek a szülei amíg tanultam, így is dolgozni kellett mellette, mert albérletben laktam, de én akartam ezt. Ha koliba megyek akkor megmarad a tőlük kapott pénzem, de azt nem akartam inkább dolgoztam. Kell az embernek az önállóság mondom ezzel nincs bajom. De nem vágom h a barátod miért köteles téged eltartani?

2013. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/146 anonim ***** válasza:
98%

napi 500 ft a kajád? eszel te rendesen? :o


amúgy én is végzős vagyok, a barátom idősebb de nekem nem lenne pofám így összeköltözni vele. ha olyan nagy a szerelem kibírhatnátok azt az 1-2 évet amíg elkezdesz dolgozni, vagy valami.

az meg, hogy 'menekülsz' a családod elől, de ők tartanak el.. abszurd. egyébként akár meg is köszönhetnéd nekik, hogy pénzelik a hülyeséged....

2013. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/146 anonim ***** válasza:
98%

És minimálbérből ( Kb. 62 000 Ft ), hogy fogtok fenntartani egy otthon , meg még élelmiszert és iparcikkeket vásárolni.? Ez még egy embernek is kevés?


Szép dolog, hogy "bevágod az ajtót" a szÜleidre, és tüntetőleg elvonulsz. De mi lesz utána?


Havi min. 20-25000 Ft kell csak élelmiszerre fejenként. (Már ha nem derogál az "élelmiszerszemét" minőségű cikkeket fogyasztani) És akkor hol vannak a lakhatási és egyéb költségek? Nagyon el vagy tévedve az árakat illetően. És még azt a nyamvadt 30 000 -et is el akarod tenni a saját költségeidre?


Ne haragudj, de nem sok jövőt jósolok így a kapcsolatotoknak, hogy csak egy ember fizet.


Valamit nagyon félre kalkuláltál!

2013. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/146 A kérdező kommentje:

Ő nem spórol semmire. Direkt kérdeztem tőle. Ezért nem akarom beletenni a közösbe.

Ráadásul ha én nem fogom, akkor elszórja a pénzt.. A legelső hónapjában a szüleitől kellett kérnie, mert 1 hét alatt elköltötte az egész havi fizuját.

Tehát most is én fogom, én kezelem azt a bankszámlát, amin a félretett pénze van. Amint megkapja a fizut, utalja, én meg csak akkor veszek le neki, ha tényleg nincs több és nem fogja elkölteni valami hülyeségre.

Na ő tényleg nem tud spórolni

2013. febr. 19. 17:09
 67/146 anonim ***** válasza:
98%
16ezer rezsi?? és ebben benne van a víz, a villany, a fűtés, és a közös költség?? meg esetleg tv előfzietés? áruld már el légyszi h hol van ez a lakás, mert akkor sztem mind odaköltözünk :D kis 18 éves liba vagy, majd ráébredsz, h nem így mennek a dolgok a felnőttek világában.
2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/146 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező, te aztán tényleg kedves vagy. Valaki nem bunkó módon megkérdezi, hogy hogyan jöttök ki, mert nekik is szükségük lenne félretett pénzre, te pedig leidiótázod őket. Az anonimos rész is tetszik, mi bunkók vagyunk, mert nem adunk rögtön facebook címet, de te rögtön visszakozol, ha mi kérünk tőled egy nicknevet. :)
2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/146 anonim ***** válasza:
0%

Suerintem ugy lenne fair ha a 300 ezerből csak 200at tennél félre magadnak,50 ezret hozzádobnál a párod pénzéhez, 50et pedig közös megtakaritásnak.


Én igy csinálnám.

2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/146 A kérdező kommentje:
Nem eszek rendesen, de ez engem nem érdekel. Van, hogy 1 napig nem eszek, de nem igazán érdekel. Régen folyton ettem, csak hát pénzbe kerül, én meg nem akartam, hogy apám pénzéből zabáljak annyit. Így csak minimálisan eszem, napi max 400 kcal.
2013. febr. 19. 17:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!