Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/146 anonim ***** válasza:
89%
hát de most se mész dolgozni :D
2013. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/146 anonim ***** válasza:
98%
Eddig úgy volt, hogy minden hónapban tud spórólni 10000-et. Most meg elszórja a pénzt? Szerintem belebonyolódtál a saját hazugságaidba. Neked amúgy sincs jogod úgy kezelni a közöst, hogy csak akkor adsz neki, ha tényleg nincs pénze. És ha hirtelen valamire szüksége lesz? Nem lesz pénze, mert te nem adtál neki? Ez abszurd számomra.
2013. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/146 A kérdező kommentje:

Rezsinek 30.000 ft-ot számoltunk, de ő elengedi magát, fél óráig zuhanyzik forró vízzel pl, de azt mondta, hogy ebből is lefarag majd, hogy kevesebb legyen.

30.000 ft-nál több meg tuti, hogy nem lesz.


Különben 4 éve vagyunk együtt, ő 1,5 éve él egyedül, és ő kért meg, hogy figyeljek a kiadásaira, mert ő nem tud. Ennyi.

De hát mindig a rosszat kell feltételezni ugyebár!

2013. febr. 19. 17:20
 84/146 A kérdező kommentje:

Megspórolja, mert ÁTUTALJA! Félre van téve! = megspórolta!


Különben 42 kg vagyok, de halál mindegy :D Már évek óta ennyit eszek és nekem jó így

2013. febr. 19. 17:21
 85/146 anonim ***** válasza:
88%
Mindig a rosszat kell feltételezni ugyebár. Mondja az, aki le idiótázza az egész társaságot.
2013. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/146 A kérdező kommentje:

Nyilván lesz pénze, mert utalok. De neki az is szörnyűség, ha nem tudja megvenni azt a gatyát, mikor van neki vagy 4. Ilyenkor nem utalok, mert h*lyeségre ne költse. 1-2 óra múlva meg megköszöni és hálás, hogy nem hagytam, hogy h*lyeségre költse..


Ennyire egyszerű..

2013. febr. 19. 17:22
 87/146 anonim ***** válasza:
98%
Szoktam bírni, amikor a fiatalok szidják a szülőket, de mégis jók amikor adnak pénzt erre-arra. Arra kiváncsi lennék, hogy mégis miért "g*ci" az apád? Ha annyira g*ci és nem akarsz az ő pénzéből megélni, akkor azért előbb is gondolhattál volna a diákmunkára iskola mellett, hogy teljesen önállóan fedezd a kiadásaid. Nekem anno volt egy osztálytársam, akinek sajnos meghaltak a szülei, így a testvéréhez került, akinek már saját családja volt, 3 gyerek, plusz odakerült ő is. Ő saját magának kereste meg a kenyérre valót, volt,hogy úgy jött reggel iskolába, hogy előtte éjszakás volt a városunktól 100 km-re lévő Tescoban, ahol egész éjszaka árut pakolt. Ez a nem mindegy..De ahogy elnézem a kommentjeid, még álomvilágban is élsz. A diákmunkára nem alapozol, de azért a kérdésedbe beleírod, hogy ja..amúgy a párod szülei gazdagok, szóval ha nagy lenne a baj akkor lenne kitől pénzt kérni..szóval azért rájuk alapozol. És igen, önzőség félretenned a pénzt, főleg, ha a párod tudta nélkül, hogy neked legyen miből fedezni a kis dolgaid, miközben a párod minimálbérén élősködsz. Nem csodálnám, ha pár hónap múlva megunná, és közölné, hogy tovább nem lakhatsz ott, mert szeretne félretenni erre-arra, de te eleszed a pénzét!! De tudod mit? ne legyen így, de remélem legalább rájössz majd, hogy nem ilyen egyszerű az élet és olykor kevés ha előre kiszámolsz minden költséget. Sok sikert. :DD
2013. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/146 A kérdező kommentje:

Meg lebeszélem a 100 g/400 ft-os szalámiról, mert felesleges pénzkidobás.


Szórná a pénzét és éhenhalna hó végén..

2013. febr. 19. 17:24
 89/146 anonim ***** válasza:
98%

"És fordított esetben igen, én is eltartanám őt pár évig"



Miből????? Még a saját részed töredékét sem vagy hajlandó kifizetni.



Ez kb. olyan mint a 15-16 éves ismerős "hülyegyerek" kiköveteli magának a családi pótlékot saját zsebpénznek, mondván az az Ő nevére érkezik jogilag. NOOORMMMÁLLLIS????? Válasz: OK. Akkor itt a "családi" de fizesd a lakhatást és az élemiszereket.


Nagyon el vagytok tévedve.

2013. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/146 A kérdező kommentje:
Nem alapozok a szülei pénzére!!! 1x kért tőlük, többször nem akar, én sem akarom, hogy rájuk legyünk utalva! Ezt csupán azért írtam le, mert ha mondjuk kell mosógép, és nem lenne pl 100.000 ft-unk, akkor tudnának utalni és mi havonta visszadnánk nekik!
2013. febr. 19. 17:25
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!