Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek önzőség feleségkén...

Szerintetek önzőség feleségként/anyaként két barátnővel egy hétre elmenni?

Figyelt kérdés

3 és 5 éves gyerekek. Nyárra szerveznénk egy kis csajos nyaralást a Balatonon, amikor kifújjuk magunkat. Egyik barátnőm férje vetette fel az egészet, viszont az én férjemnek nem tetszik. Neki nincsenek annyira barátai, hiába küldöm, hogy menjen a régiekkel el egy este nem megy. Szerintem csak lusta. Én viszont nem vagyok ilyen bezárkózott. Néha kimozdulok nélküle is, mert őt nem tudom rávenni hogy elmenjünk egy este valahova. Ha jön is, valamit mindig talál ami nem tetszik neki. A hétvégékből is szívesen kihúzná magát, van hogy hagyom, de általában azért jön velem és a gyerekekkel (egy napos kirándulások) Több napos, egy hetes kiruccanásra viszont vontatni kell.

A gyerekekre vigyázna anyósom, ő azt mondta menjek ne foglalkozzak a fiával az apja is ilyen volt, én éljem a saját életemet is, mert ő megbánta hogy nem tette.



2013. márc. 6. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Oké, lehet egy kicsit :) Talán ha te is azt mondanád a feleségednek, hogy önző amiért 5 év gyereknevelés után akar egy hetet nélkülük, (nem elhagyni készülök őket) akkor lehet a feleséged is felhúzná magát. Mióta megszülettek kettesben nem voltunk nélkülük sehol még egy hétvégére sem. Én imádom a gyerekeimet, de egy évben egyszer azért vágyok pár napra kizárólag felnőtt társaságra. Ahol tényleg pihenek. Nem utánuk szaladgálok. És kicsit felbosszant, hogy dolgozok én is egy csomót 18 éves korom óta, egyetem mellett is, lenne rá lehetőség anyagilag és mégsem tudok élni vele.
2013. márc. 6. 11:31
 22/63 anonim ***** válasza:
15%

Egy jó házasságban mindent meg lehet beszélni és szerintem nem az a megoldás, hogy vadidegeneknek elhordod mindenféle unalmas, begyöpösödött alaknak. Idegenektől vársz megerősítést, tehát te sem vagy biztos magadban, mert akkor nem tettél volna fel ilyen kérdést.

Ha egy nő ilyen szinten kibeszéli és szidja a férjét, számomra az felér egy árulással és túl sok jóra biztos, hogy nem lehet tőle számítani. Szerintem ez kétszínűség és valószínű, hogy a barátnőidnek is ugyanúgy beszámolsz róla, hogy ő mekkora sz..ar alak.

2013. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
9%
Amúgy az a tapasztalatom, hogy pont az ilyen férj szidó/utáló nők szoktak a legjobban kétségbe esni, ha megkapják a bíróságtól válókeresetet. Volt már rá példa baráti körben és megmondom őszintén, hogy elégtételt éreztem.
2013. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
82%
némileg igazat adok 74%-nak, de azt gondolom,h a feleséget is meg lehet érteni. az a probléma, h nem illenek egymmáshoz a házas felek igazán: másképp képzelik el a szabadidő eltöltését, a szórakozást. amennyire tudnak, hoznak kompromisszumot,a férj többször jár el, mint szeretne, a feleség többször marad otthon, mint szeretne, de ilyenkor azért érezhető,h nem élrzik jól magukat és ettől nem uolyan, mintha mindketten erre vágynának.ha ennyire másképp gondolkodnak, azt nehéz megbeszélni, kedves 74%-os, látod, a férj sem annyira jó ebben, mert egyből leönzőzte a feleségét, csak azért, mert nem arra vágyik, amire ő és neki a férjjel ellentétben nem jó mindig a négy fal között. ha azt mondod, h a feleség szapulja, akkor azt mondom,h a férj meg önző, mert nem törődik a feleség érzéseivel, szerinte úgy jó minden, ahogy ő jónak tartja, nincs itt mit megbeszélni, a nyaralás rossz, önző ötlet és kész.
2013. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne önzőség!? Szerintem tök normális dolog. Attól még, hogy valakinek családja lesz, nem szűnik meg önálló személyiségnek, embernek lenni. Vannak barátaid, vágyaid, programjaid... Ez így a természetes.

Az a nem normális, amikor a párok annyira "összenőnek", hogy ezt nem engedik egymásnak.

2013. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 84%-os, a férj nem állította a feleségről, hogy önző lenne. A kérdező kérdezte, hogy ő az-e vajon?

Félreértés ne essék, én sem vagyok az állandó otthonülés híve, nekem is vannak gyerekeim, szóval teljesen átérzem az egészet, én csupán azzal nem értek egyet, amikor az egyik házastárs ilyen szinten szidja és ilyen stílusban nyilatkozik a másikról. Saját magát minősíti a kérdező ezzel, hogy aki elvileg a legközelebb kéne hogy álljon hozzá, arról is így beszél a háta mögött.

Ezért írtam, hogy szerintem mindent meg lehet beszélni. De nem az a megoldás, hogy vadidegenek is helyeselnek hogy tényleg milyen már a férjed, aztán röhögve elhúzok nyaralni. Én szívesen meghallgatnám az ő álláspontját is.

2013. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
71%

ez de gáz,már bocs emberek,feltett egy egyszerű kérdést és ti már a válásukat taglaljatok...

én sem érzek semmi negativat abban,amit írt,különösen,ha magamból indulok ki(és ugyebár mki ezt teszi...)ezeket a mondatokat már a férjével is megosztotta a kérdező...Nekem szerencsém van,mert bár az én férjem is otthonulosebb,mint én,néha neki is igénye van,h kimozduljunk,ha pedig tudja,h nekem van,akkor vigyáz a gyerekre,nála ennyi a reakció..én megertelek,és szerintem sem onzoseg.Amúgy mit mondott pontosan?

2013. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
8%

"Nyárra szerveznénk egy kis csajos nyaralást a Balatonon, amikor kifújjuk magunkat"


Itt -kevés kivétellel- mindenki mellébeszél, hiszen egy ilyen "csajos" kikapcsolódás, kizárólag a részeg tombolásról és a pasizásokról szól!!

Csak meg kell nézni az ú.n. bulis képeket, ahol már azt sem lehet tudni, hogy éppen kikkel smárol azokon a bulifotókon!!

Természetesen ezeket bárki megtekintheti majd az interneten...


Kérdező!

Te biztosan kivétel vagy, és neked eszedbe sem jutna menni, ha nem a barátnőd férje és az anyós "nógatna".


Győzzél meg, hogy rosszul gondolom ezt csajos nyaralósdit,

és te nem vad bulikba mész majd,

hanem kizárólag a tihanyi apátságot fogod meglátogatni és az altemplomokat.

2013. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

Nem pontozok.


Ő mondta, hogy önző vagyok, ezt már korábban is leírtam.


Tudom, hogy vannak közöttünk vélemény különbségek, és mindketten igyekszünk kompromisszumokat kötni. Eddig úgy ahogy működött is. Nem vagyunk egyformák, ez már így marad :) Nekem fontosak a barátok is, neki nem. Engem teljesen kikapcsol az is, ha két napot egyfolytában hegyre fel, hegyről le megyek. Míg őt nem. Ezért is csinálok külön programokat. Akár a gyerekekkel. Bár ez úgy néz ki, hogy 30%ban otthon maradunk, 50ben megyünk, 20ban csak én a gyerekkel. Ettől jobbat nem tudok/tudunk kitalálni. A gyerekmentes menőkék szám kb. 0

2013. márc. 6. 12:05
 30/63 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem most harcold ki magadnak az ilyesmit, hogy ehhez szokjon hozzá. Valóban, nem illetek egymáshoz ebből a szempontból, ami nem is lenne akkora tragédia,ha nem akarna téged korlátozni. Apum is állandóan ezt csinálta Anyával, aki ment volna mindenfele, Aput meg ki se lehet robbantani a lakásból, és szabályosan hisztizett, ha Anya mégis ment volna valamerre (akár egy kávéra a belvárosban a barátnőkkel) Anya sokszor meghunyászkodott, és ráhagyta, inkább nem ment. Most "öregségére" meg már hiába kapálózik, az öreg őrjöng, ha kitenné a lábát, és már pénz sincs úgy rá, mint annó. Anya meg sokszor kesereg, ha olyanja van, hogy neki mennyi minden kimaradt az életéből...Ne akarj így járni, neked is csak egy életed van.
2013. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!