Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek önzőség feleségkén...

Szerintetek önzőség feleségként/anyaként két barátnővel egy hétre elmenni?

Figyelt kérdés

3 és 5 éves gyerekek. Nyárra szerveznénk egy kis csajos nyaralást a Balatonon, amikor kifújjuk magunkat. Egyik barátnőm férje vetette fel az egészet, viszont az én férjemnek nem tetszik. Neki nincsenek annyira barátai, hiába küldöm, hogy menjen a régiekkel el egy este nem megy. Szerintem csak lusta. Én viszont nem vagyok ilyen bezárkózott. Néha kimozdulok nélküle is, mert őt nem tudom rávenni hogy elmenjünk egy este valahova. Ha jön is, valamit mindig talál ami nem tetszik neki. A hétvégékből is szívesen kihúzná magát, van hogy hagyom, de általában azért jön velem és a gyerekekkel (egy napos kirándulások) Több napos, egy hetes kiruccanásra viszont vontatni kell.

A gyerekekre vigyázna anyósom, ő azt mondta menjek ne foglalkozzak a fiával az apja is ilyen volt, én éljem a saját életemet is, mert ő megbánta hogy nem tette.



2013. márc. 6. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy önzőség, érezd jól magad!
2013. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy önzőség! :)

Menj csak, érezd jól magad!

2013. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
86%

na, sztem pont azok a defektesek, akik még akkor is a gyerek seggéből lógnának ha épp megtehetik, h elmennek.


a sok ősanya meg megcsalásmániás nem tudom hol él. én szoktam beszélgetni a gyerekkel rendelkező kolléganőkkel, és bizony szinte kivétel nélkül mindegyik bevallja, h azért nem bánná, ha 1 hétre le tudná passzolni a kicsiket, és elhúzni valami csendes nyugis helyre, ahol kipihenheti őket. teljesen normális igény, én úgy vélem. és így is fogok cselekedni ha majd ott tartok. van jófej anyám, van megbízható anyósom, sztem a bőrükből kiugranak majd, ha náluk lehet az unoka 1 hétre.


a párom szerencsére járkálós, a világot körbesétálná ha lenne rá ideje, szóval tuti megyünk majd mi is, akár gyerek nélkül.


szerencsére ismerek jobb gondolkodással megáldott nőket is, akik simán szerveznek romantikázós wellnesst a férjükkel, míg a srácok a nagyinál élik világukat.


a helyedben tuti nem hagynám elúszni ezt a lehetőséget csak mert a férjem nyervog. megyek, ő meg üljön otthon, ha az minden vágya. a legfontosabb, h mindketten jól érezzétek magatokat. mert ő bizonyára akkor van komfortzónában, ha ülhet a tv előtt.

2013. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
16%

Nálam ez simán válóok lenne!!

Aki a férjét otthon hagyja, a gyerekeit meg lepasszolja a nagyinak, az minek házasodik, annak minek a CSALÁD??


Itt csak azok a nők bíztatnak ERŐSZAKOSAN a külön nyaralásra,

akiknek teljesen érzelemmentes, sekélyes kapcsolatuk van,

már régen kihűlt a szerelmük, vagy nem is tudják, hogy milyen is az a valóságban.

Akik a családjukat nyűgnek, a férjüket meg csak egy kelléknek tekintik.


Tudni illik, hogy aki imádja a párját, az CSAK VELE(!) képzeli el az összes szabadidejét,

annak kizárólag az a kikapcsolódás, ha együtt töltheti minden szabad percét a kedvesével.

Főleg a nyaralást!!


Talán van aki "emlékszik" azért, hogy közös élményeik legyenek, közösen szórakozzanak, fotózzanak, kiránduljanak stb...

Vagyis, hogy végre együtt legyenek!


Csak sajnálom azokat, akik itt harcoskodnak, hogy "jogod van", meg "menjél csak", meg "éld az életedet"...stb...

Minden szavukból érződik, hogy gyűlölik a férfiakat, a párjukat, és a saját elrontott életüket.

De legjobban a boldog párkapcsolatban élőket gyűlölik.

(Titokban meg inkább irigylik őket.)


De ugyanezek a nők mennyire vérig lennének sértve,

ha pl. a férjük menne el egy hétre nyaralni a Balatonra őnélkülük.


* * *


Amúgy nincs is szebb annál, mint időnként elővenni a nyaraláskor készült "családi" fényképeket...

...amin csak az anyuka látható...

...de minden fotón, más-más idegennel!


Nézzétek csak gyerekek, hogy milyen jókat pancsolok meg labdázok a Balatonban ezekkel az idegen nénikkel és bácsikkal...

...amíg ti a panelos nagymamánál "nyaraltatok" a tizedik emeleten...


Persze amikor a gyerekek majd megkérdezik, hogy minket az apuval, miért nem vittél el a Balatonra nyaralni??

Majd mond nekik is, amit a kérdésedben kiírtál, hogy "éljem a saját életem"...

...és ebbe egy 3 és 5 éves gyerek, már nem tartozik bele...

...sem az apukátok...

...vagyis a család!


Majd mond a gyerekeidnek, hogy itt kiírtál egy kérdést,

és minden vadidegen néni vérmesen arra biztatott, hogy hagyjalak itthon titeket,

és nélkületek menjek nyaralni a Balatonra!!

2013. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
85%

#54 :DDDDDDD


Na #54 pl. határozottan önző. Valószínűleg van egy unalmas, lapos, semmilyen élete, (persze erről valószínűleg még nem tud ő maga sem), és aki megteheti, hogy saját véleménye, saját élete van (nincs összenőve a férjével és a gyerekeivel), az önző és áruló.

Irtó furcsák az emberek. Az igen kimondása és/vagy a gyerek születése után a gyerek, a férj, a feleség egymás tulajdonává válik. Megszűnik mint egyén, kikapcsolja a saját igényeit és innentől kezdve egy ilyen furcsa masszában élnek együtt. Nincs saját gondolatuk, saját akaratuk, csak egy ilyen elfajzott csoportgondolkodás van. Ennek általában 2 vége van. Vagy válás, vagy boldogtalan egymás mellett vegetálás. Irtó furcsák az emberek.

2013. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
82%

Ha-ha-ha! Mennyi vicces válasz, jó ég! :)

Komolyan attól válna rossz anyává, aki nem szereti se a férjét se a gyerekeit mert elmegy egy hétre kikapcsolódni? :D :D :D :D


Erre csak azt tudom mondani hogy ŐSKOR.


Még mindig vannak nők, akik a tűzhely melege és szorosan a férfi oldala mellett érzik magukat egésznek. Hát egészségetekre! Bújjatok be jó mélyen a férjetek valagába, és a család anya szerep mögé!

Legyetek anyák, feleségek, cselédek.

Egy valamiről felejtkeztek csupán el. Hogy Nők is vagytok. Anyák, feleségek és Nők!

Márpedig egy Nőnek szüksége van gyerekmentes napra, hogy szórakozzon egyet a barátnőivel, csinosan kiöltözzön, megigyon egy koktélt, táncoljon, délbe keljen. A Nőnek más "táplálék" kell hogy boldog legyen, mint egy feleségnek és egy anyának.

Ez nem bűn, és nem jár kéz a kézben a hűtlenséggel.


Kedves Kérdező, én már egyszer biztattalak hogy menjél, most még egyszer szeretném megtenni. MENJÉL! :) Fiatal nő vagy, aki önállóan is egy egész, és igenis megérdemelsz egy szabad hetet. Attól hogy elmész, még szereted a családod. Ezt te is tudod.

Az itteni őskori feleségekkel pedig ne foglalkozz...

Mivel más nincs az életükbe, csak a férjeik meg a gyerekeik, hogy is várhatnánk el tőlük a "széles látást". Csak ez van nekik, nincs önálló lépésük, tervük, akaratuk. Alá rendelik magukat a családnak teljes mértékben. Az igazi énjük, már megszűnt létezni. Beszűkültek és elfeledték hogy Nők.


TE ne felejtsd el!

2013. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
85%

Jaj Istenem :D


Én már egyszer leírtam, hogy nekem is volt egy ilyen utam, mint amit a kérdező akar. A házasságom köszöni szépen jól van. Szeretem a férjem, igazából nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert még sok év együtt lét után sem laposodtunk el (bár ezért teszünk is) Tehát szeretem, ő is szeret. Ami ennél is fontosabb (igen szerintem fontosabb), hogy maximálisan megbízunk egymásban, valamint nem mászunk mindig egymás seggébe. Ahogy a gyerekeket sem dugom vissza magamban:) Feleség vagy és anya. Ezenkívül gyerek, testvér, barát stb. akinek vannak hobbijai, vágyai, igényei. Ezek mind én vagyok. Ha valaki csak az első kettő akar lenni (sőt sok esetben csak anya) az éljen szépen úgy. De ne ossza itt az észt, hogy azok az anyák rosszak akik igenis többre vágynak néha (5 év!!!! után akar egy pihis hetet) Én azt mondom egy gyerek akkor boldog és kiegyensúlyozott ha az anya is az. Az anyának pedig lehet ez kell hozzá. Hány szerencsétlen gyereket látunk akiket húznak maguk után a szülők, mert kész idegroncsok, hogy nem lesz kész a vacsora..

2013. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
78%
Ja és azon sem hisztiztem mikor a férjem ment el a barátaival síelni kétszer. Úgy gondolom, hogy egy 10 éves kapcsolat kibír 3 hetet külön :D
2013. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
17%
Önző vagy,de ez nem baj. Figyeld meg a megyünk-maradunk arányt: 30% maradunk, 50% együtt megyünk, 20% Te mész egyedül a gyerekekkel. Tehát Te gyakorlatilag nem mozdulsz a gyerekeid nélkül? Ha a megyünk-maradunk arányból lenne egy olyan százalék is, amikor csak apuka megy a gyerekekkel, akkor nem merülne fel benne az, hogy önzés az, hogy egy kicsit nélkülük akarsz lenni.
2013. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
69%

54.:

"Tudni illik, hogy aki imádja a párját, az CSAK VELE(!) képzeli el az összes szabadidejét,

annak kizárólag az a kikapcsolódás, ha együtt töltheti minden szabad percét a kedvesével.

Főleg a nyaralást!!"


milyen kár, h a férj nem így érez és nem akar sehova sem elmenni a feleséggel, meg a gyerekekkel. pl nyaralni a Balcsira sem.(ez egyébként szerintem nem jelenti azt,h a férj nem szereti a feleséget, de a te gondolatmeneted szerint igen.)


magad alatt vágod a fát

2013. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!