Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/174 anonim ***** válasza:
15%
Nézd #29, egyfelől nem tudni mi történt volna, ugyanis nem ez történt... más szitu a gép előtt ülő testvérnejk ordibálni egy másik helyiségből, hogy "kezdj valamit a gyerekeddel mert..." és más szitu odavinni neki a gyereket, amikor kénytelen vele kezdeni... egyébként meg egy ilyen szitu jócskán túlmutat önmagán, az a legfőbb baj vele.
2014. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/174 A kérdező kommentje:

Nem ez volt az első alkalom h vigyáztam rá,tesóm sokszor jön át hozzánk de hiába van itt mert nem figyel a gyerekre.


Tényleg nem ütöttem oda nagyot,és utánna próbáltam kérdezni h tudja e miért volt stb... de nem hatottam meg üvöltött csak tovább meg próbált még egyszer leköpni,akkor picit megemeltem a kezem és mondtam h nem,mondtam neki h feküdjön be az ágyba és pihenjen meg gondolkodjon el h mit csinált,ott addig üvöltött torka szakadtából amig el nem fáradt és el nem aludt.


Nem én hanem anya küldte oda tesomhoz,mert elötte mondta neki h vigye le egy kicsit sétálni v vmi,de ő meg elküldte h most ne zavarja.

2014. jan. 4. 14:27
 33/174 anonim ***** válasza:
89%

30-as válaszolónak


Szerintem te nem gondolod teljesen azért jól ezeket a dolgokat.Meg lett félemlítve?Legalább tisztában lesz a dolgokkal,mit szabad és mit nem?És Ha az anyjától nem tart legalább valakitől akkor tartson.Az ilyen gyerekek gondolják azt a suliban,hogy nekik mindent szabad és a TE gyerekedet köpik majd le az órán vagy szünetben.Szóval kíváncsi lennék akkor arra te mit reagánál?

2014. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/174 A kérdező kommentje:
a lány od ais ment meg mondta azanyjának h menjünk sétálni,de elzavarta onnan
2014. jan. 4. 14:29
 35/174 anonim ***** válasza:
90%

szerintem is egy kicsit el van túlozva ez a megfélemlítés..-és ha így is lenne,akkor legalább eztán tart valakitől.

bár én biztos vagyok benne,hogy ugyanúgy folytatja majd mint eddig..

2014. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/174 anonim ***** válasza:
13%
#33, "És Ha az anyjától nem tart legalább valakitől akkor tartson." - más meg esetleg pont ezt nem akarja, erre gondoltál már? Pont ezért írtam az előbb, hogy ezzel a szituval az a legnagyobb baj, hogy jócskán túl mutat önmagán.
2014. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/174 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező:


Tehát te magad vallod be, hogy nem volt értelme megütni, hiszen mi történt? Addig üvöltött, míg el nem aludt? Volt értelme? Nem! Nem nevelted ezzel, hanem levezetted rajta a stresszedet. Azért kíváncsi lettem volna én erre a szituációra élesben, szívesen megnéztem volna mi történt, mert nyilvánvaló, hogy úgy adod elő, hogy a te malmodra hajtsa a vizet. Nekem ez nem kerek, van a hisztigép, köpködő, ütlegelő, kezelhetetlen 5 éves, meg vagy, te a türelem megtestesülésének szobra (így állítod be magad a leírásban), és hát ugye eljutottatok arra a pontra, hogy megütötted. Na ne!

Amúgy meg, ha lenne egy csecsemő, azzal az agytépő sírással, amikor nem tudod mit kezdj vele, mert sír, és sír, bármit csinálsz vele sír és sír, tudod azzal a hullámokban jövő idegtépő sírással, akkor hogy vezeted le? Megütöd őt is?... Mert az 5 éves frusztrációjának megnyilvánulását ugyanaz motiválja, mint a csecsemő vígasztalhatatlan sírását csak szólok. Csupán van köztük 4 év meg pár hónap.

Nem megoldás a gyerek megütése, észre kellene venni! Van millió más megoldás, de nem ütöm meg! Pláne a másét!

2014. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/174 anonim ***** válasza:
16%

Nem volt jogos, és ha nem a tesóddal történik, hanem idegennek a neveletlen gyereke, még a rendőrséget is rád hívja.

Le vagyok döbbenve a válaszokon. Gondolkozz már, mit tanul a gyerek a verésből? Csak azt, hogy szabad ütni, ha mérges vagy. Aztán a szülő csodálkozik, ha a gyerek verekedős a közösségben. Meg azt, hogy mennyit számít, ki az erősebb. Lehet, hogy szót fogad, mert fél a veréstől... Egy ideig. Aztán kicsit nagyobb, és pikk-pakk rájön, hogy hazudik-csal, így is el lehet kerülni a verést. A gyerek arcára rácsapásnál nincs megalázóbb. Vertek gyerekkoromban, tudom miről beszélek.

Mit kellett volna tenni? Ha már csapkodni akarsz, csapkodd az anyját, ő a te súlycsoportod, nem az 5 éves gyerek. Rossz a lánya? Igen. Miért? Mert nem figyelnek rá. Ha rossz, akkor figyelmet kap. Kivetted volna az anyja kezéből a telefont, és nyomtad volna a kezébe a kislányt. Számtalan megoldás van, amiből ért egy 5 éves gyerek, és nem alázza porig.


" [link]


Érdemes elolvasni ezt a cikket.

Ezt is:

[link]


"Magyarországon 2005 óta van érvényben törvény a gyerekek testi fenyítésének teljes tiltásáról. Azaz tilos „a testi erő alkalmazásával történő bármely büntetés, melynek célja, hogy akárcsak a legcsekélyebb mértékben is fájdalmat vagy kényelmetlenséget okozzon.” A törvény a verésen kívül minden más testi erőszakot is tilt, úgymint a gyerek megrázása, dobása, kényelmetlen testhelyzetbe hozása, különböző dolgok szájba erőltetése, (például a száj kimosása szappannal).


Tudom, hogy előfordul, hogy a szülő (és nem más, idegen, rokon) nem bírja cérnával, és elcsattan egy ütés. De ezzel azért egy intelligens szülő tisztában van, hogy nem nevelés, csak a saját feszültségét tudja vele max levezetni, és a saját gyengeségét, tanácstalanságát mutatja. Semmiképp sem lehet jogos, viszont rengeteg kárt okozhat a későbbiekben.

Egyébként van gyerekem, 3 is, nem verem őket, és kimondottan jól nevelt, értelmes gyerekek. Sokat foglalkozunk velük.

2014. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/174 anonim ***** válasza:
9%
38-as végre egy értelmes ember!!!! Már azt hittem magam maradok.
2014. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/174 Arimateia ***** válasza:
95%

Én azt nem értem, hogy miért a kérdezőtől várja bárki is a nevelést?

Ezt a helyzetet lereagálni kellett, a nevelés meg egy folyamat, és elsősorban a szülő dolga, amibe ők általában nem is hagynak beleszólást.

Az idegtépő csecsemősírást meg végképp nem hasonlítanám össze egy 5 éves agresszívkodásával, aki már képes akár fizikai károkat is okozni. Vagy ezek szerint mosolyogva kéne magyarázkodni akkor is, hogy miért nem szabad kihúzni a nagymami oxigénpalackjából a csövet? Vagy a kutya szájából kiszedni a csontot? Vagy a mozgó autóban kinyitni az ajtót?

2014. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!