Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaz, hogy a legtöbb rokonnak...

Igaz, hogy a legtöbb rokonnak akkor jön ki a valódi énje, ha örökségről van szó?

Figyelt kérdés

jan. 11. 09:42
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
82 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Apám testvére le se tojt minket huszonévekig, mikor meghalt a mama egyből jelentkezett, hogy na mikor adja el a házat, neki kell a pénz. Amikor eladta megoldotta a találkozást is a pénzátadásra, holott addig mindig volt valami kifogás, amiért nem tudott még a környékre sem jönni.
jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mikor apám meghalt fél éve, a ritkán látott "bátyám", rögtön kifordult magából. Ahogy mondta "leszarja" mennyi volt a hamvasztás stb, mikor elmondtam neki hogy nem lesz hagyatéki, mert apánknak nem volt úgymond "semmije", minden az enyém, ez volt a válasza: az igen!!! gratulálok!!
jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
57%

1-es, nem értem a problémád. Szerinted valakinek csak akkor jár az örökség, ha jóban van a testvérével...?


Nyilván nem érdekeltétek, ezért nem keresett apádat meg téged, ez független a pénztől.

jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

#3

De jár,csak akkor megkell mondani hogy nem vagyok rátok kiváncsi, nem pedig kifogásokat keresni hogy miért nem tud jönni..

jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon igaz.

Előfordulhat, hogy az addig mézes-mázos kedvesrokon az örökség hatására hiénává válik. Mindenki mást ki akar forgatni belőle, még akkor is, ha az örökség alig több pár lyukas edénynél meg ócska bútornál.

Ha viszont valaki az örökség hatására is jólelkű és nagyvonalú marad, akkor az az igazi arca.

jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek, arról én alapból tudtam, hogy egy szemét alak, de akkor vált nyilvánvalóvá mindenki számára, hogy egy szemét alak. Anyukám húgáról van szó.
jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
99%
Nagyszülők után öten örököltünk, mivel a háza árát könnyebb volt egy embernek utalni, nővéremnek utalt a vevő. Ő mindenkinek úgy utalta tovább a rá eső részt, hogy beprobálkozott ezzelazzal. Nekem nem utalt addig, amíg nem hívtam fel a határidő másnapján, hogy miért nem utalt, majd közölte, hogy csak annak fog utalni, aki hívja és "érdekli" az örökség. Vagy pl nagybátyánknak x összeggel kevesebbet utalt, hátha nem veszi észre. Mikor szóvá lett ez téve, háborgott, hogy neki túl sok meló az utalgatás, járna neki egy kis plusz az örökségből (a banki átutalás díján felül.)
jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
100%
Ha eleve diszfunkcionális a rokonság akkor mindenképp várható, hogy zsörtölődés lesz belőle, de civilizáltabb családokban többnyire nem szokott gondot okozni. Ha már gyerekkorotokban sem tudtátok elosztani a csokit egymás között igazságosan, akkor nem kell csodálkozni, ha a szülők halálakor is jogászokra kell hagyatkozni, hogy egy egyszerű x-felé osztást elvégezzetek.
jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
7-es, én a helyetekben az első kifogás után peres eljárást indítottam volna, mert ez pénzzel való visszaélés, komoly jogi dolog.
jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk törvényesen még nem örökség volt a dolog, de azért leírom: Anyut én ápoltam, agyvérzés után kiadták a kórházból, magunkhoz vettük a férjemmel. (Én otthonról dolgozom.) Öcsém a barátnőjével élt, ránk se bagóztak, azt tudta, hogy anyuval mi történt, és azt is, hogy nálam van. Eltelt 1-2 év, volt, hogy hívtam őt (nem vette fel, vagy kinyomott), pedig nem voltunk különösebben rossz tesók (ő a barátnőjével élt 20 kilométerre). Anyu házánál azért ősszel és tavasszal terepet kellett rendezni, hívtam (volna), hogy segítsen, fél nap alatt ketten megcsináljuk, írtam is neki sms-ben, nem reagált (végül férjemmel odajártunk füvet lenyírni meg ilyenek). Tehát úgy pattintott le, mintha nem lennék, "természetesen" anyu iránt sem érdeklődött.

Gondoltam egyet, miután több sms-re sem válaszolt, vártam pár napot, és ezt írtam neki: "Tesó, hívj fel, anyu házára lenne vevő".

2 perc múlva hívott.

(Nagyon jó röhögtem volna magamban, ha lett volna kedvem röhögni).

jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!