Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaz, hogy a legtöbb rokonnak...

Igaz, hogy a legtöbb rokonnak akkor jön ki a valódi énje, ha örökségről van szó?

Figyelt kérdés

jan. 11. 09:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
7-es, én ezt eleve nem engedtem volna. Számolta volna csak ki a vevő, netbankon beállítja, kb. 5 percébe telt volna.
jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám 15 éve halt meg. A 3 gyerekből anyám a legkisebb van egy bátyja és egy nővére. Na a két legidősebb gyerek a ravatalnál a koporsó mellett vesztek össze hogy melyiküké legyen egy pár arany fülbevaló. Ebben az a legdurvább hogy mindketten módos családokba házasodtak be és nekik is van mit S tejbe aprítani... Amikor eladásra került a ház azt anyu vezényelte le. De a 400 km re élő nővére azonnal repült a pénzre.
jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
17%

"akkor megkell mondani hogy nem vagyok rátok kiváncsi, nem pedig kifogásokat keresni hogy miért nem tud jönni"



Hát, nem kell sok ésszel rendelkezni ahhoz, hogy rágyertek, ha soha ràtok sem nyitja az ajtót, akkor nem érdeklitek. Ehhez meg sem kell mondani. De még mindig nem értem, ez milyen összefüggésben van az örökséggel....

jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy érdekes kérdés. Elmondom a másik oldalt.


Nekem egy borzasztó, kontrollmániás, konzervatív anyám van, aki sosem tűrte el, hogy önálló emberként saját véleményünk legyen. Amúgy depressziós is volt, állandó stresszben kellett lenni mellette, sokszor a szobàból se mertem kijönni, nem jöhetett hozzánk senki, mi nem lehettünk sehova, mindenféle "nagylányoskodás" tabu volt. Meg sorolhatnám még, teúristen, az az igazi nemnormális mérgező szülő.


Na most, én érettségi után el is menekültem inkább éhezni egy albérleti szobába, egy ideig még tartottuk a kapcsolatot, de mivel az egész csak a cseszegetésemből állt, meg is szakítottam.


Ez az én oldalam, és ott van a 30+ éves, szűz, antiszoc, még mindig otthon élő nő testvérem, aki meg imádja anyákat, és teljesen a befolyása alatt van, fel sem tűnik neki, hogy pl. a saját élete is azért olyan, amilyen, mert anyánk teljesen megnyomorította lelkileg. Ő ezt választotta, hogy inkább marad egyedül, minthogy kiszabaduljon. Sőt, szerinte is én vagyok a rossz testvér, aki jogtalanul utálja szegény, kedves, szerető anyánkat.


Na most, a lényeg, hogy ha egyszer anyánk meghalna, és jeleznének, hogy örökös vagyok, bizony elvenném a részem, mert úgy fognám fel, mint kárpótlást az elcseszett gyerekkoromért, és mindenféle lelki problémáért (amúgy valószínűleg a gyerekeimnek adnám, hogy könnyebben boldoguljanak, mint én anno).


És el tudom képzelni, hogy ha akkor egy ilyen kérdést olvasna a testvérem, tuti ő is ezt írná, hogy jaj, rá se nyitottam az ajtót szegény anyánkra, nem ápoltam, bezzeg az öröksége kellett.

jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem fogja kárpótolni az elcseszett gyerekkorodat... Én is örökölnék a vén boszorka nagyanyám után, sőt a háza fele már most az én nevemen van, ő a haszonélvező. Ha majd meghal, én biztos lemondok arról a patkányházról. Nem szorulok rá, meg amiket művelt velünk, és soha nem volt igazán része az életemnek, pedig a saját lánya halt meg aki az anyukám volt. Vágytam volna a közelségére, a szeretetére, kisgyerek voltam mikor meghalt anya. Ő elutasított.
jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%

#14

Nem akarlak elkeseríteni, de anyád haláláig le lesz az papírozva. (Nagyon sok ilyet láttam, az otthon élő kedvencke - aki re így számíthat az anyja, mert ott van - az visz mindent, többnyire eltartásival).

jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, "új oldalukról" lehet megismerni az embereket, ha örökségről van szó...

Olyan tulajdonságok derülhetnek ki, amelyeket azelőtt sose lehetett volna gondolni, "ilyen békés, szeretetteljes, támogató családban"...

jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapám 80 feletti, erős, korának megfelelően egészséges, önálló ember. A fia ritkán találkozik vele, akkor is arról győzködi, hogy menjen otthonba és adja el a házát. Az öreg nem akar, nem szorul rá egyáltalán, a fia mégis már a házát becsülgeti, mennyiért adja majd el, ha megörökli. Erre az lett a válasz, hogy az öreg eltartási szerződéssel megoldotta az öröklés témát, így gyakorlatilag már nincs mit számolgatni előre.
jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%
Én is gondoskodtam az idős apámról, ótvar természete volt. Ivott is, és a dementia jeleit is mutatta. Amikor a nővéremtől és a bátyámtól kértem volna segítséget, csak néztek bambán. A saját lakásomból meg csak nem költöztem volna el. Iszonyatosan éreztem magam, a bipoláris zavart is diagnosztizálták nálam miatta. Én kaptam mindent úgy érzem jogosan. Senki sem segített, csak magamra számíthattam. Így mikor fél éve meghalt apa, én voltam az elején a hozzászóló, mondtam a bátyámnak és nővéremnek hogy pofa lapos. A kórházban sem látogatták, én jártam be minden másnap és néztem végig a haldoklását. A temetésbe sem adtak bele egy kanyit sem. Hát nehogy már ezek után azt hitték volna, hogy jár valami...
jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor elszólásokból is lehet következtetni dolgokra.

Volt egy öreg nagynénénk, (férje sem volt,gyereke sem, élő testvére sem). Négyen voltunk unokahúgai. Én a szomszéd városban éltem, de aztán férjhez mentem 200 kilométerre. Beteg lett, sokat kellett kórházba mennie (volt, hogy csak vizsgálatra, volt, hogy befekvősre is). Amúgy a kapcsolatunk olyan semleges volt vele, mind a négyünknek. Végül a szomszédjával kötött eltartásit, megyeszékhelyen volt nagyon jó helyen lakása.

Egyszer mondtam a húgomnak, hogy még jó, hogy elköltöztem messzire, mert mindig én vihettem volna kórházba, vizsgálatokra, mert én lettem volna közel (két unokatesónk elég életképtelen, a saját életüket nem tudják menedzselni, húgom pedig sokezer kilométerre él). Tehát azt ragoztam, hogy minden az én nyakamba szakadt volna, és akkor örökölnék egy negyed lakást, ahogy ők is, semmivel sem többet. Erre a húgom azt mondta kerek szemekkel, hogy "de hát az örökséget nem kell kiérdemelni, az jár."

Ez persze kettőnk közt csak elméleti fejtegetés volt, de akkor is...

jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!