Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaz, hogy a legtöbb rokonnak...

Igaz, hogy a legtöbb rokonnak akkor jön ki a valódi énje, ha örökségről van szó?

Figyelt kérdés

jan. 11. 09:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%

"1-es, nem értem a problémád. Szerinted valakinek csak akkor jár az örökség, ha jóban van a testvérével...?



Nyilván nem érdekeltétek, ezért nem keresett apádat meg téged, ez független a pénztől."


Mondjuk morális értelemben nekem nem lenne pofám tartani a markom apám pénzéért, ha életében leszartam őt.

Mert ha jogosan is tettem, mert mondjuk bántalmazó apa volt, akkor a pénze sem kéne úgymond kárpótlásul.

jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer mondtam a húgomnak, hogy még jó, hogy elköltöztem messzire, mert mindig én vihettem volna kórházba, vizsgálatokra, mert én lettem volna közel"


De miért gondoljàtok azt, hogy nektek fel kell áldozni magatokat mindenféle távoli rokonoknak, akikkel nem is vagytok jóban? Ti vállaljátok ezt a mmártírkodást, nem rátok van erőltetve.

jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. fél éve örököltünk nagyszülők után egy falusi házat, egy kis földet és egy kis banki megtakarítást. Hatan vagyunk unokák (2+2+1+1, 2=testvérek, 1=egyke), mind az öten lemondtunk az örökségről annak az egynek a javára, aki a nagyszülőket gondozta az utolsó pillanatokig. Egyikőnk számára sem volt kérdés. Hatalmas feladatot látott el és hatalmas "terhet" vett le ezzel a vállunkról. Ő lakott legközelebb (fizikailag) a nagyszülőkhöz, ezért ő végezte a gondozást, ápolást. Mi, a többiek távolabb laktunk a nagyszülőktől, több száz km-re. Egyikőnkben sem merült fel, hogy tartsuk a markunkat és ne az legyen az örökös, aki a fél életét a nagyszülők gondozására fordította. Nem nagy értékről volt szó, 10M Ft alatti összegről összességében, ez ment volna 6 felé. Így egy ember örökölt mindent. Csak ellenpéldának írtam, hogy van ilyen is. Így is lehet. (Valószínűleg ez a ritkább.) Nem kell az utolsó kiskanálon is összeveszni.
jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%

"A pénz nem fogja kárpótolni az elcseszett gyerekkorodat"


Nyilván nem fogja olyan értelemben kárpótolni, hogy semmissé tenni, de ha már ilyen sz*r szülőhöz születtem, akkor valami haszna is legyen a dolognak, érted. Vannak kisgyerekeim, ők akkorra mondjuk felnőttek lesznek, szeretnének normális házat venni, családot alapítani, lehet, hogy ebben nem tudok sokat segíteni X év múlva anyagilag magamtól, ergo jó helye lenne az örökségnek.


Nem vagyok a magam ellensége, hogy eldobjam a nekem jogosan járó pénzt önérzeteskedésből.


"Nem akarlak elkeseríteni, de anyád haláláig le lesz az papírozva"


Ha így lesz, így lesz, ez sem hat meg, kuncsorogni nem fogok a pénzéért, tehát nem perelnék örökségért vagyok ilyenek. Csak arra céloztam, hogy én aztán nem csinálnék lelkiismereti problémát abból, hogy nem tartottam a kapcsolatot a bántalmazó szülőmmel, és cserébe mégis megkapom az örökséget. Ahogy nem csak azok vállalhatnak gyereket, akik szerető szülők tudnak lenni, hanem bárkinek joga van hozzá, annak is, aki megkeseríti a gyereke életét, ugyanígy az örökség nem csak annak jár, aki mindenáron nyalja a szülei fenekét, akkor is, ha azok rossz szülők voltak.


De nézzétek meg, a 19-es válaszoló is jó példa, a saját leírása szerint is egy ótvar, alkoholista apja volt, aki gondolom ennek megfelelően bánt a gyerekeivel is, és akkor még az a rossz szerinte, aki nem akar egy ilyen szülőt ápolgatni. Mellesleg, ő is csak azért csinálta, hogy az övé legyen minden, ki is kérte magának, na hát ő szólja le a testvérei jellemét, miközben maga sem jobb :D

jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
8%
én vagyok a 19-es :) Igen az volt, de tudod csak az apám volt. 24 éve meghalt az édesanyám. Nekem csak ő volt! Mást nem érdekeltem. Igen, ő is megnyomorított engem lelkileg, és 35 évet adtam oda az életemből neki, de nem volt más! Otthonról, gondozóról hallani sem akart. Mivel beszámítható volt, nem küldhettem el otthonról. A bátyám és a nővérem mindketten bűnözők, a fél életük hazugság. Nem pénzbeli segítséget szerettem volna kérni tőlük, csak hogy néhány napra elvonulhassak, mert halál fáradt voltam apám miatt mind lelkileg, mind fizikailag. A lakás eleve az enyém volt, saját keresetem is volt. Néhány festmény maradt utána, nyilván nem Picasso vagy Van Gogh. Hú de nagyon szakítottam rajta mi? :) A szememben a te felfogásod gusztustalan .
jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
16%
Ha meg majd a gyerekeidnek nem tudsz produkálni idővel egy lakásra meg házra valóval, az a te szociális problémád. Ne más halálával apellálj erre.
jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 19/25-ös, az én felfogásom a gusztustalan, miközben te vagy az, aki szerint egy bántalmazó apát fel lehet menteni azalól, hogy bántalmazza és lelkileg megnyomorítja a gyerekeit, mert "csakazapám/anyám". Az a baj, hogy annyira befolyásolt, tönkrevágott màr téged is mentálisan, hogy fel sem fogod, mennyire nemnormális egy bántalmazó szülőt felmenteni a felelősség alól.


Nincs betegségtudatod annak kapcsán, hogy érzelmileg függsz egy bántalmazótól, szerinted bármit csinálhat az ember a gyerekével, bánthatja, nyomoríthatja nyugodtan, mert nem szabad ennek következményének lennie.... Remélem, neked nincs gyereked és nem is lesz ilyen felfogással, ha ezt adnád neki tovább, hogy belefér, ha bántalmazod, akkor is hálával tartozik neked :/


Mellesleg, mint írtam, nem apellálok senki halálára, nekem nem fontos örökség anyámtól, csak ha lesz, nem fogom visszautasítani amiatt, hogy nem foglalkoztam azzal, aki a minimum szülői kötelességét, azaz a szerető, nyugodt családi légkört sem volt képes biztosítani.

jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
38%

"Remélem, neked nincs gyereked és nem is lesz ilyen felfogással, ha ezt adnád neki tovább, hogy belefér, ha bántalmazod, akkor is hálával tartozik neked :/"


Nem is fog senki a már halálos ágyamon a dögöm felett repkedni. Neked meg egy jó tanács: úgy szeresd a gyereked, hogy majd ő fogja kiválasztani az otthont ahova majd bedug, ha terhes leszel neki öreg korodban. És mielőtt illúziót kergetnél: hidd el így lenne.

jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%
És tudod bennem volt annyi, hogy nem hagytam magára egy haldoklót. Nekem nem vette volna be a gyomrom. Egy halottra meg már nem fogok haragudni.
jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
93%
Az hogy egy olyan embert apoltal aki tönkretett az a te bajod. El lehetett volna adni a házat és egy normális otthont fizetni belőle. Az apádnaknis jobb lett volna szakszerű segítséggel. De nem, te martírkodtál és a testvereidtől is ezt vártad el.
jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!