Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
95%

Én utazgatós vagyok, aki ilyen az nehezen hiszi el, hogy valaki más meg nem, de nevelőanyámnak szintén mindig nyűg volt minden utazás, utálta az elejétől a végéig, pakolni, autózni, embereket, napfényt, sokszor ki sem jött egész héten az apartmanból/szállodából, egész nap apa meg a nagymamám volt velünk, max egy esti sétára volt rávehető, de ott meg már a bogaraktól félt, nem érdekelte a tenger sem.

Repülő soha szóba se jöhetett, úgyhogy mindig “csak” a horvátokig jutottunk mert az volt közel kocsival, de abban is mindig rosszul volt, pedig apukám ő előtte világjáró volt, aztán immár 25 éve és addig ami még hátra van odakötötte magát a horvátokhoz. Most is épp ott szenved valamelyik horvát tengerparton, anno soha nem értettem minek visszük magunkkal, ha ennyire utálja, csak kidobott pénz.

Úgyhogy van ilyen.

2022. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
78%

Én elhúznék otthonról aznapra, amikor indulnak.


Mekkora boomer szöveg ez a valaki örülne neki...

Ha valakinek egy kiskutya a legnagyobb álma, nekem is örülni kéne neki, mikor kifejezetten mondtam, hogy NEM akarok kutyát?

2022. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
93%
Ja a kérdésre meg nem válaszoltam… hát 22 évesen nem vagy köteles velük menni, ha ki van fizetve beszéld rá őket, hogy vigyék valamelyik nagynénéd nagybátyád aki ezer éve nem volt sehol és örülne neki mint majom a farkának.
2022. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
87%

6, te ennyire idióta vagy?

Nekem lenne pénzem Olaszországra, ha akarnám egy hónapot is ott tölthetnék, de nem akarom.

Wow, biztosan csóró vagyok és irigykedem... jézus.

Talán fel lehetne fogni, hogy nem mindenki ugyanúgy működik mint te, a kétbites agyaddal.

2022. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
93%

A családi háttérről nem sokat írsz, de eléggé úgy tűnik, hogy a szemükben 100%-ban ki vagy szolgáltatva nekik, úgy gondolják ők irányítanak. Esetleg még emellé képtelenek elfogadni a tényt, hogy felnőttél.

Normális esetben a szülők már egy kamaszt sem kényszerítenek olyan helyzetekbe, amit a gyerek nem akar, hát még egy felnőttet.

Nem tudom, hogy anyagilag mennyire függesz tőlük, illetve ha lelécelsz az indulás napján az mivel járna? Gondolok olyanokra, hogy megvonják a tandíjat, esetleg nem finanszírozzák tovább a lakhatásodat ha még tanulsz vagy bármi hasonló, tehát jár-e valami olyan következménnyel, ami nagyban befolyásolhatja az életed.

Akárhogy is, a helyedben a jövőben minél hamarabb elkezdenék tőlük függetlenedni, mert ha ennyire azt érzik, hogy ki vagy nekik szolgáltatva még 40 éves korodra is úgy játsszák majd a lapokat, hogy az legyen amit ők mondanak.

2022. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

Na egy pár kérdésre válaszolva, pontosan azért nem akarok menni, amit a legtöbben írtatok. Nem vagyok oda a tűző napért (főleg mert hajlamos vagyok rosszul lenni ha túlságosan meleg van körülöttem), illetve a tömegeket sem bírom, főleg mert introvertált vagyok.


Szeretek kirándulni járni, az ezelőtt felsoroltak ellenére is, de idén nem igazán szeretnék, mert mint mondtam, nem sikerült normális gondozót találni az állataimnak


Sajnos azt nem tudom megtenni, hogy csak úgy fogom magam és nem kelek ki az ágyból vagy hasonló, mert anyám elkezd üvöltözni, sőt ha már nagyon mérges akkor képes a felsőmbe tépni, a karomat húzni, olyan állapotba pedig nem szívesen hoznám, mert mostanában nagyon stresszes időszakon megy keresztül. Egyszerűen csak szeretném békés módon megbeszélni velük, de meg sem hallgatnak, rögtön azt a választ kapom, hogy "ne idegesítsem őket ezzel" meg mint mondtam, rögtön jön a fenyegetőzés, hogy ők idegileg tönkre fognak menni miattam

2022. aug. 9. 19:29
 17/67 anonim ***** válasza:
93%
Hát pedig vagy kiállsz magadért, vagy behódolsz! Mi az, hogy "a felsődbe lép"? Ha elkezdi a karodat rángatni, hát akkor verekedtek. Akkor garantáltan nem utaztok. Milyen állat az az egzotikus?
2022. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
91%

Ne menj és kész.

Én is gyülölök bárhová menni. Szüleim már korábban rájöttek, aztán mikor elvonszoltak Moszkvában én meg ki se jöttem a szobából dolgoztak hogy nem érdekel...

Mond meg hogy nem akarsz menni és ne menj.

2022. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
84%
*dolgoztak -> felfogták
2022. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
90%

Ne menj, találj ki valamit.


Aki ennyire utálja az utazást, az maradjon otthon és teljesen jól gondolod.


Tapasztalatból írom, hogy utaztam már olyan emberrel mint a kérdező.

Rémálom volt. Tönkretette a nyaralásomat, nem éreztem jól magam.

Utazni olyannal kell, aki vevő rá!!!

2022. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!