Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
86%
" Apa, 22 évesen hagy döntsem már el hogy megyek vagy nem . Szóltam időben hogy nem akarok menni, nem az én hibám hogy ennek ellenére kidobtad a pénzt az ablakon"
2022. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
58%
Már rég le kellett volna szögezned, hogy nem akarsz menni az állataid miatt, vagy ilyesmi, de amúgy abba sem halsz bele, ha elmész. Mi kiskoromtól felnőtt koromig nem nyaraltunk, így, ha munkám engedi, elmegyek a szüleimmel nyaralni, ha úgy jön ki a lépés. Öcsém átalussza a napot, látszik, hogy nincs kedve, elfogadták. Én nem szeretek fürödni, viszont idegen helyen nagyon szívesen csavargok, kocsmázok, amíg a szülők fő programja az, hogy fekszenek a vízben. Legyen már egy kis sütnivalód, kicsit kimozdulsz a komfortzónádból, felnőtt vagy, alakíthatod a közös programokat, meg leléphetsz egyedül azt csinálni, amihez neked van kedved, amikor úgy esik jól.
2022. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Mi elég sokat járunk el együtt csavarogni a szüleimmel, szóval nem mondanám hogy nagyon mélyen lennék a "komfortzónámban", de egy ilyen hosszú utat végigülni úgy hogy az állataim egészségét kockáztatom a két hét alatt amíg mi nyaralunk, hát nem szívesen engednék a szüleimnek, pedig nagyon sokszor engedek, rengeteg programot lefújtam már barátokkal hogy a szüleimnek jó legyen, oké hogy ők tartanak el, de azért 22 évesen már hadd döntsem el hogy mit akarok, főleg hogy azzal nem ártok senkinek
2022. aug. 9. 22:12
 34/67 anonim ***** válasza:
89%
Tavaly mintha ugyanez ment volna itt, legalábbis rengeteg iylen nyaralni vinnének, nem akarok menni kérdés volt. Amúgy meg ha valaki nem akar menni, megmondja hogy nem és pont, erőszakkal úgy sem vihetik.
2022. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Igen ám, csak már ugye ki van fizetve a szállásfoglalás, és abból nem engednek, pedig már mondtam nekik többször is, hogy kifizetem a részemet
2022. aug. 9. 22:35
 36/67 anonim ***** válasza:
25%
Én meg azért szoktam elmenni, hogy osszuk a vezetést a családban, mert tempomattal kormányozni rohadt unalmas, és apámnak is jár a pihenés néha. Csak kibírok pár napot a tengerparton, ha az oda- meg visszaúton besegítek ezáltal. :D :D
2022. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%
"Igen ám, csak már ugye ki van fizetve a szállásfoglalás, és abból nem engednek" Ez az ő saruk. Ha mindig engedsz emiatt, mindig le fogják carni mit akarsz. Egyszer bukja a pénzt, következőleg eszébe jut nem tenni rá mit szeretnél.
2022. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
17%

Nos...

Egész évben ez az egyetlen vágyam volt, hogy elutazhassunk Olaszországba.

Busszal tudnánk csak utazni, és mivel nem vagyok egészséges, így extrém módon megterhelő az utazás számomra minden egyes alkalommal, de ez sem érdekelne, bármit megadnék azért, hogy elmehessek.

De miután drága kormányunk kihúzta a talajt a lábunk alól, így rácsesztünk, nem mehetünk sehova max. a járdaszigetekre.

Közben látom a fészbúkon, hogy kb. minden ismerősöm Olaszországban van. Itt meg azt, hogy egyeseknek ez teher...

Szóval ez után a kérdés után én megyek, és felakasztom magam, és kösz, hogy megadtad hozzá az utolsó lökést!

2022. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
83%
#38, mindenki a saját szintjén nyomorog. Emiatt ne akaszd fel magad. Nagyapám a Balatont sem látta soha, nem is akarja, ne ilyen célok legyenek már az életed meghatározott pontjai.
2022. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
81%

38, ha a kérdező elmegy Olaszországba, akkor neked jobb lesz ?


Kérdező, tudod ki fizetné ki a szállásrészed nekik... te tehetsz róla, hogy lefoglalták akaratod ellenére? Én simán hagynám, hogy bukják a pénzt, nemhohy még én kárpótlom őket az erőszakosságukert.

2022. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!