Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, én szeretek kirándulni, a pár dolog persze ott van, amit nem szeretek, főleg a hatalmas embertömegeket, de azokkal még megtudok bírkózni, már leírtam egy párszor, hogy pontosan miért nem akarok menni velük


17-es: a felsőmbe Tép nem Lép, én nem vagyok az a fajta aki visszatámadna ha megtámadják, főleg nem családtagokkal, de mint mondtam, az anyám kifejezetten meg tud bolondulni ha mérges, így nem szeretem kihívni a haragját

2022. aug. 9. 20:06
 22/67 A kérdező kommentje:
Egyébként az egzotikus állatok főként hüllők, kétéltűek, akik általában nagyon kényes állatok és hamar megtudnak betegedni
2022. aug. 9. 20:07
 23/67 A kérdező kommentje:
A családi háttérről pedig még annyit, hogy egyetemista vagyok, a szüleimmel élek, munkám az egyetem mellett néha van, néha nincs, így főként a szüleim tartanak el, az egyetemi tandíjat is ők fizetik nekem, így nagyon nem akarom őket magamra haragítani, mert anyukám nagyon haragtartó tud lenni, és képes lenne egy szót sem hozzám szólni hónapokig (megtörtént már)
2022. aug. 9. 20:09
 24/67 anonim ***** válasza:
95%

“4es gondolom nem telik rá azért nem mennél, meg gondolom milyen életed lehet már ez a pár sor alapján. Ennyi erővel egy szobában is lélhetnéd az életedet ha ennyire pesszimista vagy”


Rosszul gondolod te majom. És semmit nem tudsz rólam. Mint mondtam, egyedül én döntöm el mit szeretek csinálni és nem más. Ez nem pesszimizmus, hanem önérdek. Nem fogok azért mondjuk diszkóba járni vagy olyan helyekre utazni, ami taszít, mert az átlagembernek bejön.

2022. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kibírod, ha hónapokig nem szól hozzád. Neki lesz nehezebb. Aztán ahogy végzel, költözöl. És onnantól kezdve te nem szólsz hozzá.
2022. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
70%
Elmegyek helyettef
2022. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
80%

Amit leírtál az egy bántalmazó kapcsolat a szüleiddel. Nagyon nem oké, hogy nem veszik figyelembe az érzéseidet, és akár fizikai erőszak árán is engedelmességre kényszerítenek.

Szerintem komolyabb segítségre lenne szükséged, mert toxikus környezetben élsz. A legjobb talán egy családterápia lenne, de gondolom a szüleid arra nem nyitottak. Talán a Kék Vonalat felhívhatnád, ők egy lelkisegély- szolgálat gyerekeknek és fiataloknak. 116-111 ingyenes szám. Ott jobban körül tudnátok járni ezt a problémát az ügyelővel.

2022. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
90%
Az ügyelő nem tart pszichoterápiát és nem tudja elköltöztetni a szüleitől. Vagy beleáll a konfliktusba az otthonról való kirúgattatást vállalva és remélve, hogy az nem fog bekövetkezni, mert a szülőnek se érdeke, vagy a nyelvébe harapva kibekkeli az önállósodásig. A szülőknek való hegyibeszéd tartása halottnak a csók. Agresszív embert nem lehet meggyőzni, csak erőfölényben legyőzni. Ennél többet egy telefonos önkéntes sem tud mondani néhány perc alatt. Nem csodatévők.
2022. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
95%

#27:

Azzal aztán marhára sokat fog elérni, ha felhív egy lelkipátyolga-telefont, de hogy az megvédeni nem fogja, az biztos.

2022. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
86%
nem lehet rendesen beszélni azzal, akire az állatokat bíznád?
2022. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!