Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarom elhinni hogy ez igaz…
2022. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
76%

#1

Én elhiszem neki.


Az introvertált ember rémálma a tűző napon, tömegben órákig keringeni:)

2022. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
36%
Mások örülnek ha egyáltalan egy strandra, vagy a Balatonra eljutnak, nemhogy Olaszországba.. Mi Horvátországba és Görögországba szoktunk járni, és eszembe se jutott olyat mondani hogy nem akarok. Nyilván mindenki más, de szerintem ha ottlennél teljesen máshogy vélekednél, nem tudom hogy lehet kihagyni ilyen jó dolgokat. Szerintem nem kell senkit győzködni semmiről, semmi bajod nem származik belőle ha elmész, csak jó élményeket szerzel, jól fogod magad érezni, szüleidnek is ez a célja.
2022. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
74%
Kit érdekel mások minek örülnének ? Fel kéne fogni néhány válaszolónak és a kérdező szüleinek is végre, hogy nem minden ember egyforma. Mindenkinek mások az igényei és másban leli örömét. Nekem speciel sem a Balaton, de még egy olaszországi nyaralás sem jöhetne szóba soha. Gyűlölöm a meleget és az erős fényt, az emberek tömegéről már nem is beszélve. Ráadásul az olaszok nekem túl hangosak, tolakodóak, közvetlenek. Ha fizetnének sem mennék ilyen országba, nemhogy én fizessek érte. Nekem nem szórakozás, hanem szenvedés lenne. Pont letojom ki vágyik oda és ki nem. Meg hogy kinek nem telik rá, pedig az álma lenne. Nekem nem az. Egyedül én döntöm el mi tesz boldoggá vagy mi zaklat fel, nem pedig mások. Akárcsak a kérdező. Ha nem akarsz menni, akkor ne menj. Én biztos nem mennék. Ha már kifizették, így jártak. Hónapokkal ezelőtt jelezted, hogy nem kérsz belőle.
2022. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
79%
Én sem örülnék neki. Asperger szindrómásként rémálom lenne. Számomra az itthon olvasásnál nincs jobb pihenés, kikapcsolódás. Idegenekkel pacsálni, meg mászkálni a tűző napon nem az. És szerintem is hangosak az olaszok. Sosem érdekelt az az ország. Apád nem fog idegösszeomlást kapni. Csak érzelmileg zsarol, ami sok ember szokása. Azt tedd, ami neked jól esik, ne azt ami mások szerint jól kéne, hogy essen.
2022. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
12%
4es gondolom nem telik rá azért nem mennél, meg gondolom milyen életed lehet már ez a pár sor alapján. Ennyi erővel egy szobában is lélhetnéd az életedet ha ennyire pesszimista vagy
2022. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
20%
Nem szép dolog, de jelents beteget előtte 1-2 nappal, így biztos megúszod.
2022. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
9%
De jó hogy más örülne...
2022. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
17%
Akkor te menjél repülővel, és ott találkoztok. Problem?
2022. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
87%

Miért, ha lefekszel az ágyba, akkor kirángatnak? Ha elhúzod magad, vagy ellököd az apád, akkor megüt, megver?

Vagy mi?

Ha csak nem ver agyon, nem tudok mást elképzelni, amivel kényszeríthetne. 22 évesen ne legyél gyerekes.

2022. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!