Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
77%
Anyád elmebeteg.... Nyugi megbolondulsz te is lassan mellette.
2022. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a lényeg, hogy ki hova menne meg hogy a kérdező miért nem megy, mindenki más, vannak olyanok, akik nem szeretnek utazni, nem akarnak, nem bírják és nekem is furcsa az, hogy 22 évesen neked úgymond kötelező nyaralni menni, mintha óvodás lennél.
2022. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 A kérdező kommentje:
Na megtörtént a nagy nyaralás. Két állatom is meghalt. Két hónap múlva költözök a barátomhoz, sajnálom ha elutasítónak tűntem a válaszokkal szemben, de én sajnos nagyon gyenge személyiségű vagyok. Nem az a bajom, hogy nem vagyok önálló, hanem hogy gyenge vagyok és beadom a derekam amint anyám elkezd sírni. Na de mint mondtam, költözök a barátomhoz, szóval remélhetőleg megoldódnak a gondok
2022. aug. 18. 14:28
 64/67 anonim ***** válasza:
100%
Mért pont 2 hónap múlva? A barátod hívott? Milyen állatok? És hogy érezted magad a nyaraláson?
2022. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem az állataid miatt. :((( Szerintem nem vagy gyenge, csak nagyon nehéz helyzetben vagy ilyen családi háttérrel.

Tök jó, hogy legalább el tudsz költözni a barátodhoz, drukkolok, hogy minden rendben legyen. :)

2022. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem a kisállatkáid miatt :(.
2022. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:

Sajnos a kaméleonom és az agámám nem bírta ki, a kaméleonom ráadásul még tele is volt tojásokkal, amiket nem tudott lerakni, mert nem voltam itthon és a "gondozó" nem volt hajlandó bevizezni a földet, hogy tudjon ásni.


Azért két hónap múlva, mert akkor lesz jó a barátomnak, ugyanis most még egyik haverja lakik nála, mivel őt kidobták a szülei, és addig nem is akarok odatolakodni (főleg azért is mert nem igazán bírom a srácot)

2022. aug. 24. 16:42
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!