Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek a...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek a nyaralásra, hogy tudnám meggyőzni őket, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Olaszországba mennénk, és annak ellenére, hogy mondtam a szüleimnek, hogy nem szeretnék menni olyan messzire nyaralni, mégis befizették nekem is, annak ellenére, hogy már hónapokkal a foglalás lerendezése előtt mondtam nekik, hogy nem akarok nyaralni menni olyan messzire. Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjanak engem itthon? Már mondtam nekik hogy szívesen kifizetem nekik, csak hadd maradhassak itthon, de valamiért nem hajlandó egyikük sem hallgatni rám, pedig már 22 vagyok és már igazán tudom hogy mit szeretnék és mit nem. Lehet hogy most úgy hangzok mint egy elkényeztetett kis vakarcs, de én igazán nem szeretnék olyan sokat utazni, főleg mert nem bírom túl jól a hosszú utakat autóval, sőt már-már félek tőle.


Apukám nagyon makacs, nem képes engedni abból amit ő szeretne, szóval nem is hallgat meg, csak rögtön elkezd bűntudatot kelteni bennem azzal, hogy állandóan megfenyeget azzal, hogy ha nem fejezem be annak hajtogatását, hogy nem szeretnék menni, akkor ő idegösszeomlást kap meg ilyesmi. Arról nem is beszélve, hogy 4-5 egzotikus állatom is van, és hát nem a legmegbízhatóbb ember vigyázna rájuk, ugyanis a szüleim úgy gondolják, hogy az ilyen állatok pótolhatók, és ha bajuk is lenne, majd vesznek másikat. Volt már hasonló eset amikor nyaraltunk, ugyanis a vigyázó akit béreltünk nem viselte gondjukat az állataimnak és ők teljesen leépültek a pár nap alatt amíg mi nyaralni voltunk.


Még egyszer megkérdezem, hogyan tudnám a tudtukra adni, hogy én nem szeretnék nyaralni?



2022. aug. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
36%
Jelképes áron átveszem a helyed és elmegyek nyaralni a szüleiddel Olaszba, jó? Egy csekély felárért megpróbálom azt is hogy imitállak téged a szüleid előtt, hátha nem tűnik fel nekik.
2022. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
69%

Én is utazgatós vagyok amúgy, sokfelé voltunk már a férjemmel, nekünk ez a kikapcsolódás, semmire nem költünk szinte, ami nem kötelező, mindig utazásra teszünk félre. Mi szeptemberben készülünk Nápolyba, először megyünk oda.

Egyébként, én se szeretem a nagy tömeget, csak leküzdöm ha valamit nagyon látni akarok.

Pl mi oda vagyunk az épitészetért, leginkább városokat látogatunk, és ezen kívül természeti dolgokat, mint pl vízeséseket, meg imádunk túrázni, a Caminót is megcsináltuk együtt. Na de, az 100% hogy nem tudna rávenni engem senki, hogy a tengerparton 20000-emberrel együtt legyek a vízben, hogy kb lépni se lehet az emberektől, hogy a vízben úszni se lehet mert agyonrúgok valakit, ez számomra elképzelhetetlen.

Még az is elképzelhetetlen, hogy discóba menjek. Attól konkrétan pánikrohamom lenne :D

Ja és természetesen az is elképzelhetetlen, hogy az imádott kutyámat egy vadidegenre, vagy egy ismerősre bízzam, aki valószínűleg nem foglalkozna megfelelően vele.

A caminot a kutyánkkal csináltuk végig, az összes túrára visszük magunkkal, városnézésre mint pl nápolyba most nem visszük, az szenvedés lenne neki. Olyan emberre bízom, aki majdnem ugyanannyira szereti mint én meg a párom, így nyugodt vagyok.

De ami téged illet, a szüleid nem értem ebben a helyzetben.

Kérdezd meg tőlük, mit szólnának, ha őket belekényszerítenének egy olyan helyzetbe, amit nem akarnak? Ha rájuk erőszakolnak valamit?

Vagy az van, hogy ők "csináltak" téged, hát rendelkezhetnek veled?

Én 27-éves vagyok, és nem tudom milyen ez, mert engem felnőttként kezelnek a szüleim, érdekes is lenne ha nem, mivel külön élek és már férjem is van, de ha közösen nyaralunk a szüleimmel akkor sincs ilyesmi, hogy zsarolnak ha valahová nem akarok menni és stb, ezt csak úgy tudod elkerülni, ha kiállsz magadért, és megpróbalod először megbeszélni velük. Ha nem megy, akkor kénytelen leszel a sarkadra állni, más megoldást nem látok.

2022. aug. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
22%

Kicsi lány, vagy nem vagy 22 éves, vagy nem vagy 100-as.


Ha anyuci mamahoteljében élsz, akkor menj el Olaszországba is.

Ha holnap elköltözöl, és vállalod, hogy nagykislány leszel, és anyuci két hétig nem fog felhívni, akkor végre azt csinálhatsz, amit akarsz.

Hidd el, százezrek végezték el az egyetemet anyuci mamahotelje nélkül.


És, ha a jövődre gondolok, háááát... neked férjed se lesz soha, mert anyuci mindenkit el fog üldözni mellőled. Ha jól értem a soraidból, most sincs barátod, pedig 22 éves vagy.

2022. aug. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
67%
44 te most komolyan ennyire irigykedsz?
2022. aug. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
48%

22! vagy ember, nem 12.


Nekem nagyon gáz, akarnok szüleim voltak, de azt azért felfogták, hogyha 21-22 évesen nem velük nyaralgattam, hanem pl diákmelóztam.

2022. aug. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
54%

“Hidd el, százezrek végezték el az egyetemet anyuci mamahotelje nélkül.”


Akkor nem volt ilyen mértékű infláció. Többek között. Fogd vissza magad ostoba, korlátolt nőstény. Régebben könnyebben megélt az ember egymaga is, manapság ketten is nehéz

2022. aug. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
78%

Mi a tököm köze van annak, hogy otthon lakik, ahhoz, hogy nem akar nyaralni??

Hogy lehetnek ekkora barom emberek, hogy azzal érvelnek, hogy amíg otthon lakik, addig mennie kell nyaralni meg ugrania kell bármire?

Lehet, hogy a kerdezőnek nincs párja, de ezeknek a válaszolóknak meg gyereke ne legyen mert ez katasztrofálisan sötét hozzáállás a gyerekneveléshez.

2022. aug. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
82%
36 és 38 kit érdekel, hogy TI min vergődtök? :D Az a te bajotok.
2022. aug. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
47%
46-os vagyok, mit kellett lepontozni azon amit írtam? :D
2022. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
76%

A kérdezőnek egzotikus állatai vannak amikért felelősséggel tartozik, ha ezt a szülei nem értik meg,akkor vannak problémák a hírközpontban.


Ráadásul az egzotikus állatoknak speciális igényeik vannak, nem mindenki ért hozzájuk. Gondolom pók, vagy kígyó.


De az már önmagában tény, ettől függetlenül, hogy a megkérdezése nélkül döntenek helyette felnőtt ember létére.


Meg kell mondani nekik, hogy vagy hívnak valakit a családtagok közül helyetted, vagy visszaváltják a jegyedet, de te nem mész.

2022. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!