Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 anonim ***** válasza:
99%

Ne azt mondd nekik, hogy más anyagi támogatast nem fogadtok el, az nem oldja meg a problemát. Azt mondd meg nekik, hogy innentől nincs belepofázás az életetekbe.


Aztán majd eldöntik ezután, hogy mit akarnak. Azért ne adjanak, hogy az ajándék egy kontroll legyen. A férjednek tök igaza van, en is ultimátumot adnék, ki kéne jönni a szüleid sggéből.


Mi az hogy nem találtatok volna nélkülük szakembereket? Internet, bszki. Felnőtt emberek vagytok, látom, még nem esett le nektek. Mármint neked, a férjed meg tűr téged. Még egy ideig.

2022. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/137 anonim ***** válasza:
98%

"Férjem nem is szól szüleimhez mikor egy időben dolgoznak az építkezésen, ezt sérelmezik ők igazán, úgy érzik nem ezt érdemlik"

Nincsen min csodálkozni a férjed reakcióját tekintve, hiszen azt érzi, hogy csak beledumálni a dolgokba miatt jönnek. Én sem szólnék hozzájuk így. Sőt, a pénzükkel együtt elhajtanám a pcsába a szüleidet. Ha érdek nélkül nem akarnak segíteni, akkor ne segítsenek. Dugják fel a seggükbe. Lehet megsértődni.

2022. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
99%

Itt a szüleiddel van a baj. Nem kedvességből, szeretetből támogatnak.

Te meg annyira a befolyásuk alatt állsz h elhiszed azt h pitiznetek kellene,mert segítettek. Ezt mások szülei önzetlenül teszik.

Anyagilag a szeim nem tudtak soha segíteni, de a munkájukkal igen!

Betonoztak, festettek stb.

Soha nem szóltak be semmibe, nem várták h hálálkodjunk és megalázkodjunk.

Szomorú hogy neked ez a természetes!

2022. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem anyám lakást vett cakkumpakk, de mivel tényleg SEGÍTSÉGKENT szánta, nem ő valasztotta ki, hogy melyik legyen, mi döntünk, ő meg pénzzel támogat, nem pedig a nyakamra jár hogy milyen függönyt vegyek. Jézus.
2022. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/137 anonim ***** válasza:
100%
A házasságotok perceken belül véget ér. A férjed már a kilépést tervezi, ne lepődj meg, mikor összepakol.
2022. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 anonim ***** válasza:
100%
Szóval te egy életen át képes lennél a szüleid fenekét nyalni,mert általuk szerzek javakat.Gyakorlatilag eszközként használod őket.Igazábol itt van a kutya elásva.A szüleid sem önzetlen szeretetből,hanem lekenyerezésképp adják amit adnak.Azért,hogy életük végéig hálálkodjatok.A férjed azért nem áll velük szóba,mert már most unja ezt az egészet,és tele a hócipője.Pár hónap,és le is lép.Lehet,hogy már nem is akarja a közös házat sem,ha egyáltalán közös.Ha meg a tiéd,mert gondolom az,ha a telket stb.anyudék állják, akkor meg neki mégis milyen java származna ebből?Ha elváltok,mehet pucér popóval.Nem jól van ez így.
2022. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kva beteg. Épígkeznek, de elkezdeni sem tudták volna anyuci nélkül, mert honnan lenne szakember:D uramisten ereje, 13 évesek is építkezhetnek? :D
2022. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
98%
És miről beszélgessen velük? Köszönje meg a folyamatos belepofázást? Akkor meg az lenne a baj. Nagy problémák vannak veled is kicsi lány.
2022. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
100%
Férjed azért nem tölti minden idejét az építkezésen, mert érzi, hogy nem fog tudni ebben a családban, ezekkel az elvárásokkal élni, és nem áldozza fel magát olyanért, amit úgyis nemsokára otthagy. Neked nem az a valódi problémád, hogy a férjed nem nyalizik a szüleidnek, hanem az, hogyan fizeted ki a férjedet válás után a befektetett munkájáért, pénzéért, mert a ház ugyan a szüleid telkén áll, a tied marad, de őt sem lehet egy bőrönddel kitenni.
2022. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 A kérdező kommentje:

11 es válaszoló


A szakembereket értsd úgy, h 30 millio helyett meg tudjuk így oldani 20ból

Ezt a segítséget a férjem is elfogadta tőlük, nem én beszéltem rá


De igen, a szüleim a tipikus mérgező szülők, nehéz nekem elválasztani a normálist és azt amit ők tesznek

Van még hiva fejlődnöm

2022. nov. 15. 10:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!