Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, azt még megkerdezhetem, hogy a tulajdonjog hogy lesz megosztva köztetek? Szülők, te, párod, milyen arányban? Ki mennyit tesz bele (hitelből, kpből)? Nem turkálni akarok, csak ez fontos ténylező...
2022. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 anonim ***** válasza:
100%
Aki ajándékért hálát vár el, az nagyon fordítva van bekötve....
2022. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid eddig téged tartottak arra, hogy nonstop kifejezd a háládat feléjük a hízelgéseddel. A férjed hogy megérkezett, ők megörültek, hogy dupla seggnyalás következik életük végéig, de ez láthatóan nem fog megtörténni, a férjed pedig, mivel nem az ő pártján állsz, pillanatokon belül, talán még idén év vége előtt, el fog téged hagyni.
2022. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim ***** válasza:
16%

Annyit még tudni kell, hogy szüleim kapcsolata révén jóvan kedvezőbb áron tudtunk eddig haladni, ami nyilvánvalóan nekünk jól jött, ill. sok mindent saját kézzel oldottak meg nekünk ingyen és mivel mi kvázi laikusok vagyunk a témában, az ő segítségükkel kaptunk szakembereket, alapanyagokat stb. Nélkülük el sem tudtuk volna kezdeni


Tehát ők dolgoznak rajta, a férjed néha tiszteletét teszi, de nem lehet neki megmondani, hogy baccus, ha már a tiéd lesz, legalább vegyél erőt magadon és néha told oda a képedet??? Leírod, hogy laikusok vagytok, és nem mondhatják a szüleid, akik meg úgy tűnik, értenek hozzá, hogy a férjed hogyan csinálja??? Hát akkor menjen a saját feje után és csessze el.

2022. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
41%

a szüleim a tipikus mérgező szülők


Azért a pénzük meg a segítségük jól jön???

2022. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
98%
Ha tudod, hogy mérgező szülők, mért akarod, hogy a férjed is függő kodependenssé változzon, mint te? Rosszat akarsz neki. Pénzért mindent? Te nem vagy alkalmas házasságra.
2022. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
100%
Házas már nem sokáig leszel, mert én még előbb otthagytalak volna, de legalább marad egy házad. Ha ki tudod fizetni a férjed részét.
2022. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
100%
Majd anyuka kifizeti, a kérdező nem tudja, hogy kell utalni egyedül.
2022. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
100%
34,ezt komolyan gondolodenni is fog a saját feje után hamarosan.Semmi nem lesz az övé.Te se gondolod komolyan,hogy ha a telektől kezdve mindent ők adnak, akkor ráíratják a felét.Az,hogy laikusok, hát mi is azok voltunk.Apukám megmutatta hogy kell falat rakni,festeni stb.Nem kellett érte hálálkodni.Mondtuk,hogy köszi,és kész.Később jót nevettünk azon pl,hogy sötétbordóra festettem vele a hálót.Aztán nem tetszett,mire mondta,hogy:hát nem akartam mondani,de nekem se tetszett.Átfestett7k már mi,mert láttuk hogy kell.Ezeket nem azért mutatja meg,vagy csinálja az ember,hogy hálálkodjanak érte.
2022. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 A kérdező kommentje:
50-50 % lesz a ház férjem és az én nevemen
2022. nov. 15. 11:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!