Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
96%
16 vagyok.A férjedet gyakorlatilag semmibe veszik,nem is érzi magát fontosnak,melletted férfinek meg végképp nem.Nem is állsz mellette,elvárjátok közösen,hogy folyamatosan hálálkodjon.Szerintem ha eddig még nem fordult meg a fejében, akkor hamarosan megfog,hogy dobbantson.Nem kellett volna semmit sem elfogadni ilyen áron.
2022. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 anonim ***** válasza:
100%
Megfogtad a lényeget a szakemberekkel...
2022. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a telek is anyuci seggétől 2 km-re van, csak a teljes kontroll érdekében is.
2022. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg vannak ilyen kontrollmániás szülők. :(


Kérdező, kiskorodban abba is beleszóltak, hogy a zsebpénzedet (spórolt pénzedet) mire költheted el?


Már felnőtt gyerekeink vannak, ha bármit / bármennyit adunk nekik, az onnantól fogva az övék. Ajándék. Saját dolguk, hogy mire költik... Nem szólunk bele.


(nyilván ha valami extrém káros szenvedélyre akarnák, akkor nem is adnánk...)

2022. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/137 anonim ***** válasza:
100%
Igen,erre is gondoltam,hogy biztosan még a szomszédban is vannak.Mi mikor házat vettünk,anyósomék szomszédjában volt egy szuper ház.Alig kellett volna rá költeni.Nem azt vettük meg,mert nem hiányzott volna,hogy az udvaron is egymást lessük,meg naponta átjárjon valaki mindenféle ürüggyel.Maradtunk a településen,de jóval messzebb vagyunk mindkettőnk szüleitől.Ez így a jó.Hozzáteszem,mindenkivel jóban vagyunk,szeretem is anyósomat.Pont ezért nem akartuk volna,ha emiatt romlik meg a kapcsolat.
2022. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fejlődj, van segítség, mert így például majd gyereket vállalni is felelőtlenség, ha akartok. Saját magadért nem tudsz kiállni, egy gyerekért hogy tudnál?
2022. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a segítséget a férjem is elfogadta tőlük, nem én beszéltem rá"

Bánja is már, nagyon mélyen, amikor önzetlen segítségnek gondolta, holott csak egy romlott számítás volt az egész.

Lehet hamarosan annyira megbánja majd, hogy lelép a pcsába, hogy találjon egy normális nőt. Mert te nem vagy az. És ezt már régóta fel kellett volna ismerned és szakemberek segítségét kérni. De te csak ültél a szrban, mer' jóvanazúgy,ugye?

2022. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 anonim ***** válasza:
100%
Szegény pasi gyakorlatilag feleségül vett egy 12 éves kislányt.
2022. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 anonim ***** válasza:
100%
És nem éri, hogy a férj miért nem hálás, meg "mindkettőnek közelítenie kéne egymáshoz". Nem, itt a szülőktől kéne távolodni leginkább, vagy 200 km-re.
2022. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a férjed,már hozzád se szólnék,csak annyit,hogy az ügyvéd majd küldi a válási papírokat.Komolyan azt várjátok,hogy egyfeszt hálálkodjon,meg nonstop gürizzen,hogy neked legyen házad?Gondolom neki nem lesz benne tulajdonrésze sem.
2022. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!