Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy azért nem...

Normális hogy azért nem beszél már egy éve velem a lányom mert szóltam neki hogy kinevetteti magát?

Figyelt kérdés

10 éve van barátja.

A kapcsolat egy tini szintű, nevetséges vergődésnek indult egyetemista korukban, ráadásul a fiú még 2 évvel fiatalabb is. Egyik Debrecenben volt, másik Pesten, hetente járkáltak egymáshoz. Tini szintű dolgokon veszekedtek, semmi komolyság nem volt, de ő is már akkor ordítva, sírva közölte velem hogy igenis komoly kapcsolat. Ez így ment 4 évig alapból. 6 év kapcsolat után költöztek össze, szóval még akkor szerencsétlenkedtek 2 évet, amikor már egy városban éltek és lehetőségük lett volna albiba menni, dolgoztak.

Az összeköltözés után évekig nem kapott gyűrűt. Akkor már tudtam, hogy igazam volt végig és figyelmeztettem hogy ennek a fiúnak ő nem az élete szerelme, nem tiszteli és hiába állítja hogy házasságpárti, nem fogja elvenni mert akkor már megkérte volna. Azóta betöltötte a 30-at, én is és az apja is mondjuk neki hogy most már főleg nem fog működni mert neki már a gyerekvállalás is kockázatosabb évről évre innentől, a fiú meg simán összepasszol korban 20-25 közötti lányokkal szóval semmi oka vele tervezni, ez 20 évesen még működött de most már nem rendes, érett kapcsolat. Persze visítva bőgött és szemétnek nevezett.

Végül 8 év kapcsolat után megkérte a kezét. De esküvő még mindig nincs, pedig 2 éve eljegyezte már. Azt állítja, hogy majd jövőre, mert a sok egyéb kiadás miatt nincs több milliójuk esküvőre. Hiába mondom hogy ez csak kifogás, a fiú már simán elvehette volna szűk körben vagy akár 2 tanuval. De nem, ő nem olyan NŐ hogy kimaradjon neki a hercegnő pillanat és ne ünnepeljék meg tisztességesen és ez több millióba kerül. Én nem így neveltem, a pasi tömi ezzel a fejét, a lányom meg nem fogja fel hogy soha az életben nem lesz feleség.

Végül már nem áll szóba velem és azzal zárta le a dolgot, hogy az esküvőjére sem fog meghívni.



2023. ápr. 24. 15:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/127 anonim ***** válasza:
86%

Szegény lányod.

Tudod már 2023 van, nem a sötét középkor... Ma már nem az a nő szerepe, hogy házasodjon oszt szüljön. Már 30 felett is lehet szülni, sőőőt, van aki nem vállal gyereket, mert nem akar. Bizony. Tudom, nehéz felfogni, hogy egy nő nem akar gyereket. Azt is nehéz felfogni sok szülőnek, hogy a mai világban inkább költenek az emberek a minőségi életszínvonal fenntartására, mint egy több milliós esküvőre, ami 1 napig tart.

2023. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/127 anonim ***** válasza:
77%
A vőlegény szülei mit szólnak hozzá? Relevánsabb lenne egy külső szemlélő, minthogd most a prekoncepciókon lovagolunk.
2023. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/127 anonim ***** válasza:
79%
Le vagyok döbbenve, hogy emberek így gondolkodnak kettőezerkib4szotthuszonháromban. Attól fejlődik egy kapcsolat valahova, hogy házasság van meg gyerek? Utána mi lesz? Nekem egyre inkább az a meglátásom, hogy a nőnek mindig van egy következő szint amit el akar érni, és amint azt elérték, az már nem számít, kell a következő szint, mindegy mi az, de ha a férfi egy idő után megunja, mindegy, hogy mennyit dolgozott a már elért célokért, rá van sütve, hogy nem közösek a célok és nem tesz semmit a kapcsolatért. Döbbenet, hogy a nagy feminizmus meg egyenjogúság ide vezetett, és átcsapott a másik oldalra. Miért nem elég ha két ember szereti egymást? Miért KELL gyereket vállalniuk? vagy házasodniuk? Miért nem elég ha simán jó együtt? Ma Magyarországon egyébként kb. ötmillió egy -100 fős esküvő ha ésszel szervezed, szóval ezt azért nem olyan könnyű előteremteni.
2023. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/127 anonim ***** válasza:
87%

Hát bakki! Még ha alkesz lenne a csávó, és verné a lányodat, akkor megértenélek. De így!?!!!

Engem 2 pasi akart eddig elvenni. Az egyikkel 13 évig voltunk együtt. A másik a jelenlegi párom. Ő nekem a tökéletes. De a házasság egy felesleges baromság. És képzeld, gyerekünk is van, 40 évesen szültem. Pedig nem is vagyunk házasok! Micsoda fertő!

Sőt, az előző pasim anyja nem mutatott be az ismerőseinek, mert ugye nem vagyunk házasok. És mikor az "apósom" meghalt, nem tudta, hogy hogy írjanak engem rá a koszorúra. Végül a családtagok felsorolása után írták a nevemet így:"valamint Kati". Pedig 13 évig főztem, mostam, takarítottam a fiára. De ugyebár nem voltunk házasok........

2023. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/127 anonim ***** válasza:
94%
Azt hittem hirtelen, hogy az anyámat olvasom; le is vert a víz rendesen.
2023. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/127 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs gyerek, akkor konkrétan miért is baj a lányod szempontjából, ha még nem volt esküvő?
2023. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/127 anonim ***** válasza:
91%
Engem úgy felidegesítettél, hogy szívem szerint üzennék a lányodnak, ha bármi balul sül el, nehogy hozzád forduljon, keressen meg engem. Nem hiszem el, hogy létezik még a mi korosztályunkban ilyen tokos, gyöpös gondolkodás, hogy egy "anya" így bánik a gyerekével, így nyilatkozik neki és róla! Tudod, miért vagyunk? Hogy ha bármi gond érné a gyerekünket, legyünk bár százhúsz évesek, teljesen biztosak lehessenek abban, hogy van egy hely a földön, ahova bármikor futhatnak. Lekezeled, lenézed a saját lányodat, anyák gyöngye! Mégis mit vársz tőle?
2023. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/127 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem az évek szàmàtól függ.Engem a volt férjem 2 év utàn vett el. Aztán 5 év múlva màr vàltunk. Szóval hiàba szeretett akkor nagyon, mégsem illettünk össze.

A lànyodék meg màr nagyon sok mindent àtélhettek tíz év alatt. Lehet hogy annyira erős a kapcsolat, hogy mindent kibír, esküvő ide vagy oda.

2023. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/127 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ha ilyen lenne anyám, szóba se állnék vele többet. Nem tudom nálad mi ez a házasság, gyerek mánia, de nem mindenkinek ez az egyetlen életcélja. 30 éves felnőtt nő, ha hibázik is, az az ő döntése.
2023. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/127 anonim ***** válasza:
92%
Hú, basszus, most jöttem rá, hogy a 7 éve BARÁTOM (nem férjem) sose fogta még meg a combomat a szüleim előtt. Na fel is hívom őt gyorsan, hogy amint hazaér munkából, szakítunk!
2023. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!