Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerektartásra érdemtelenség...

Gyerektartásra érdemtelenség perben mit ítélhetnek, tapasztalata vkinek?

Figyelt kérdés

Egyetemista tanuló, a tartásdíj fizetésre kötelezett szülő nem akar tovább fizetni mondván érdemtelen a tartásra, mert a gyerek nem akar vele találkozni nincs kapcsolat köztük. Viszont, a tartásdijra köteletett súlyosan vétett a gyerek ellen, ellopta a gyerek vagyonát + kirakta az ingatlanából a gyerekeket+ életveszélyes fenyegetés.

Sok idő után találkoztak 2x is, mindig volt írásbeli kapcsolat, tehát a teljes kapcs.tartási hiány nem igaz. Most meg a tartásra kötelezett csak azért se reagál a gyereknek.


febr. 3. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Tehát akkor apád házában akartál maradni, anyád nélkül. Miért nem mondtad apádnak?
febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt a rokontartassal akkor sem mész sokra, ha véletlenül megitelik. Az ugyanis sokkal alacsonyabb összeg lesz, mint a gyermektartasdij és ennél pl alap, hogy a kötelezett tartasat nem veszélyeztetheti
febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

20#


Tehát ha vki örököl hivatalosan az valójában nem az övé.

Ma is újat tanultam!


Mellesleg, nem akart a gyerek akart örökölni. Csak aki fizeti, az rosszul kavarta a szart, hogy végül a gyerek örökölt 😃

febr. 3. 14:58
 24/76 A kérdező kommentje:

21#


Miből szűrhető le hogy gyerek irta volna a kérdést? 😂

febr. 3. 14:59
 25/76 anonim ***** válasza:
100%

22

Érdemtelenségre hovatkozva a rokontartást sem fogják megítélni.

febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

25#


Átnyálaztam az összes Kúria állásfoglalást ez ügyben, ott utasították csak el ahol abszolút 0 volt a kapcs és még a per alatt se mutatkozott hajlandóság rá!


Nálunk ilyen nincs! Van kapcsolat. Az más tészta, hogy a kötelezett direkt nem reagál 😃


Kizárólag azért irtam ki a kérdést hogy volt e vkinek ilyen pere, van e tapasztalata. Ezek szerint nincs.

febr. 3. 15:19
 27/76 anonim ***** válasza:
100%

"Átnyálaztam az összes Kúria állásfoglalást ez ügyben, ott utasították csak el ahol abszolút 0 volt a kapcs és még a per alatt se mutatkozott hajlandóság rá!"


Ennek sok jelentősége nincs, ugyanis Magyarországon NINCS precedensjog.


"Van kapcsolat. Az más tészta, hogy a kötelezett direkt nem reagál"

Akkor nincs kapcsolat.

Az általad leírtak alapján nem fogják megítélni a rokontartást - de ahogy valaki már írta, ha megítélnék, akkor is kb. hideg vízre lenne elég.

febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:

27#


Nem is amiatt, mert ezt tudom, csak puszta kiváncsiság...


Ez egy folytatólagos dolog, amihez nem kellett külön pert indítani!! Csakis azért használtam a tartásra kötelezett kifejezést, hogy be anya v apa szerepeljen.

febr. 3. 17:19
 29/76 anonim ***** válasza:
100%
24es, mert ha nem a gyerek kis lelkének fájna, az általa vélt (de nem valós) szemétség amit a csúúnya gonosz apja tett vele, nem ilyen hangnemben válaszolgatnál:-D
febr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

"Rosszul tudod! :-) Senkit még albérlőt sem lehet csak úgy kirakni."



Akkor mi a gond? Akkor ezek szerint nem rakott ki, hisz nem tehette meg. Ha megtette, akkor megtehette.

febr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!