Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerektartásra érdemtelenség...

Gyerektartásra érdemtelenség perben mit ítélhetnek, tapasztalata vkinek?

Figyelt kérdés

Egyetemista tanuló, a tartásdíj fizetésre kötelezett szülő nem akar tovább fizetni mondván érdemtelen a tartásra, mert a gyerek nem akar vele találkozni nincs kapcsolat köztük. Viszont, a tartásdijra köteletett súlyosan vétett a gyerek ellen, ellopta a gyerek vagyonát + kirakta az ingatlanából a gyerekeket+ életveszélyes fenyegetés.

Sok idő után találkoztak 2x is, mindig volt írásbeli kapcsolat, tehát a teljes kapcs.tartási hiány nem igaz. Most meg a tartásra kötelezett csak azért se reagál a gyereknek.


febr. 3. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:

Itt nagy bajok vannak a fejben.

Gondolom nem kirakta a kapu elé a gyereket egyedül a cuccaival és hagyta, hogy ott álljon, hanem a másik szülő lett kirakva akinek nemvolt köze az ingatlanhoz és vitte a gyereket is. Ilyen formában nem a gyerek, hanem a másik szülő lett kirakva, de mivel a gyerek már nagykorú, így szerintem ezen felesleges már hisztériázni, ezzel senki nemfog kezdeni semmit. A bíróságot pont nemérdekli a múlt ebben a formában.


Rokontartásit lehet kérni, de egy felnőtt ember egyetem mellett nyugodtan elmehet dolgozni és lesz pénze. Nem feltétlen itéli meg a bíróság amúgy se. Lehet most a gyerek néha ráír egy sziát, de kitudja, hogy kiskorúként, akár 16-17 évesen kereste-e az embert. Lehet most ez ilyen ráírók, hogy legyen nyoma, de elötte semmi nem volt. Azért a bíróságon ez nem így működik. Engedjétek el a múltat és próbáljatok felnőttként élni. Hány éves koráig kéne egy "gyereket" eltartani? Ha te segited oké, ha nem akkor meg ne mástól várjad.

febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
Halkan megegyezném amúgy, hogy rokontartasi per bármelyik rokon felé indítható. Itt van két szülő, ha jól értelmezem, apuka a gonosz farkas, és ő volt az, aki kérte a gyermektartas rokontartasra valtoztatasat és annak megszüntetését. A probléma csupán anyni, hogy a bíróság alapból itt mindkét szülőt nézni fogja, merthat uyge ketten vannak. Simán megtortenhet ám, hogy apukanak nem kell fizetnie, mert alacsony a jövedelme, ellenben anyukának meg fizetnie kell. Csak szólok....
febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

31#


De, a bíróságnak pont hogy vizsgálnia kell és vizsgálja is, hogy mi vezetett a kapcsolat megromlásához, melyik félnek róható fel, valós vagy csak vélt sérelem, a tartásra kötelezett félnek kell bizonyitani hogy ő aztan mindent megtett de mindig a gyerek utasította el. Na, ő viszont semmit se tett.

febr. 5. 10:46
 34/76 anonim ***** válasza:
Kérdező, de ezek szerint a gyerek se tett többet minthogy időnként írt egy sziát akár. Majd a bíróság eldönti, de a gyereknek úgyan úgy kapálóznia kell nemcsak a szülőtől várni. Úgy látszik titeket csak a pénz elvesztése visel meg és nem az, hogy a szülőben esetleg milyen sérelem van. Rendezni se akarjátok a dolgot csak érkezzen a pénz, mert nem olvastam tőled, hogy ez a probléma ami miatt nem beszélnek és esetleg te azt is szeretnéd, hogy ez is rendeződjön.
febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:

34#


Tévedés. Volt mediáció a kapcsolat rendezése érdekében, ahol több ok miatt - és mert pont a szülő hibájából alakult úgy ahogy - azt javasoltal hogy legyen szünet. Aztan nyitott a gyerek, úgy festett hogy kezd helyrerázódni minden, de aztán a fizető szülő hirtelen elvágta a szálakat mert akkor nem állna meg az érdemtelensége. Neki meg fontosabb a pénz mint a jó kapcsolat a gyerekkel.

febr. 5. 15:17
 36/76 anonim ***** válasza:
87%
Tudjuk mindig a pénzcsapos szülő a hibás. Néha azért nemártana a másik oldalt is nézni azt gondolom. Itt se úgy beszélsz róla mint másik szülő, hogy egy kis tiszteletet mutass irányába, hanem a tartásdíjra kötelezett szülő, pénzcsapos és stb.. írásbeli kapcsolatot is inkább azért tudom elképzelni a gyerek részéről, hogy ne legyen érdemtelen a tartásdíjra. Gondolom 18 éves koráig sokszor hallgatta a gyerek az apjáról részedről az erős kritikát, hogy szar az apád nem kell szeretni, nem adom oda, mert az én gyerekem stb.. amikor meg rájöttök, hogy a pénzcsap elzáródhat meg egyből toljátok a felnőtt gyereket a másik szülőre, de ezekből már nem lesznek erős családi kapcsolatok. Sokszor nem a gyerek a hibás, de olyanná válik mint a veleélő szülő. Sajnálom ezeket a gyerekeket.
febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:

36!


Innen nézve a gyerek a kérdező.

febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

37#


Látod ide vezet a feltételezgetés! Nem a gyerek a kérdező, szülő vagyok. Azert egy 20 éves másképp irna.

Tisztelet valóban nincs tőlem, nincs miért. Aki azt várja el hogy mibdig mindent más oldjon meg, titokban házasságot köt (!) mikor javában együtt élünk, bocs de ne kelljen tisztelnem. Aki az utolsó lehelletével is küzd hogy ne kelljen gyt-t fizetni es közben eltitkol mindent az egy szarrágó. Tudom én választottam - ez jogos is.

Bűncselekmények egymás hátán.

A gyerek meg azért nem megy mert külföldön tanul, bocs. Amikor itt volt, ment.

febr. 5. 16:07
 39/76 anonim ***** válasza:
Életveszélyesen megfenyegette?
febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

39#


Igen. De mindenről van bizonyíték nem ez volt a kérdes. Leginkább tapasztalat akik voltak ilyen perben. Helyette elment teljesen más irányba..

febr. 5. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!