Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerektartásra érdemtelenség...

Gyerektartásra érdemtelenség perben mit ítélhetnek, tapasztalata vkinek?

Figyelt kérdés

Egyetemista tanuló, a tartásdíj fizetésre kötelezett szülő nem akar tovább fizetni mondván érdemtelen a tartásra, mert a gyerek nem akar vele találkozni nincs kapcsolat köztük. Viszont, a tartásdijra köteletett súlyosan vétett a gyerek ellen, ellopta a gyerek vagyonát + kirakta az ingatlanából a gyerekeket+ életveszélyes fenyegetés.

Sok idő után találkoztak 2x is, mindig volt írásbeli kapcsolat, tehát a teljes kapcs.tartási hiány nem igaz. Most meg a tartásra kötelezett csak azért se reagál a gyereknek.


febr. 3. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 A kérdező kommentje:

[link]


"Több résztvevőnél merült fel, hogy a nagykorú után – mivel a gyermek nem is kíván kapcsolatot tartani – befejezi a tartásdíj fizetését. Erre az egyesület vezetésének a válasza az volt, hogy ne tegye. A csökkentésért, a rokontartássá minősítésért lehet pert indítani, de az önhatalmú nemfizetés végrehajtással járhat. Erre többen saját példát is hoztak, bár nem mindig önhatalmú nemfizetésről volt szó, csak az élethelyzet és a fizetési összeg változása miatt néhány százforintos hiányok keletkezése tette lehetővé a végrehajtást."


A hangsúly a rokontartássá minősitésen van!!!!!!!!!!!


Nálunk senki nem kérte, igy gyt. Pont.

febr. 6. 18:25
 72/76 A kérdező kommentje:
febr. 6. 18:39
 73/76 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem már túl lett beszélve az egész. Én tényleg csak azt tudom leírni amit érzek. Nekem így ilyen körülmények között semmilyen pénz nem kellene és akkor a kapcsolat is nyugodtan megszakadhatna amit egyébként egyik fél sem akar, hogy működőképes legyen. Több az ideg az egésszel mint amit valójában ér.


Abban igazad van, hogy az elmaradt összegeket fizesse meg a részetekre ez jogos elvárás, de tedd a szivedre a kezed és úgy mondjad, hogy az örökséget valóban a gyerek érdemli. Az apuka elcseszte, szarúl is alakitotta a dolgokat, de valójában valljuk meg, hogy a saját szülője utáni örökség őt és nem a gyereket illeti. Nekem a lelkiismeretem nem engedné, hogy olyan pénzért harcoljak ami valójában nem engem illetne meg. Lehetnétek okosabbak és leszarhatnátok ezt a részét. Szerencsétlen embernek úgyse lesz többje már életében a gyerek meg külföldön tanul valószinüleg jó szakmát amivel fog keresni majd magának. Én ezt most minden rosszindulat nélkül íróm.

febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 A kérdező kommentje:

73#


Igazat adnék..de!


Egyrészt én rohadtul nem a pénzért harcolok, mert azt úgyse látnánk soha hisz mindent elajándékozott. Direkt. Az ELV az ami, mert mindenki előtt engem hozott ki hogy hazudok, titkos nyomozást folytatok, stb.

A másik hogy en fizetem a közös hitelünket egyedül- ezt kivételesen úgy intézte hogy jól járt. Nagyon sok pénzről beszélunk. Havonta vonja a vh tőlem a 140ezret. Szerinted?

febr. 6. 20:07
 75/76 anonim ***** válasza:
55%
Hidd el neked könnyebb, ha leszarod ki mit gondol. Ne ez miatt menj bele a gyerekkel együtt egy ilyen harcba. A te lelkiismereted tiszta lesz, de most kezdesz olyanná válni mint ő, minthogy tudnátok nyugodtan élni az életeteket. Nem harcolhattok örökké elvből. Mikor fogtok akkor élni? Elvesztegetett idő komolyan mondom. Az évek csak repülnek ti meg erre pazaróljátok el. A hitelt úgyis te fizeted ahogy mondod, amiért harcolsz azt meg te is látod, hogy édes kevés, de cserébe rengeteg ideget nyelsz. Egy idő után a nyugalom a legfontosabb az ember számára.
febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 A kérdező kommentje:

Már nem nyelek dehogy nyelek :-)

A hitelt meg max 1 honap. Utana majd elintezi ahogy akarja a haverjával :-)

Hosszú sztori.

febr. 6. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!