Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a párom gyereke...

Mit tegyek ha a párom gyereke nem akarja hogy közös gyerekünk szülessen?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Neki már van egy 9 éves lánya. A 6 év alatt minimum 80% mi voltunk vele, anyuka hétvégén ha elvitte. De nem ez a lényeg. Mostmár szeretnénk közös gyermeket. Most tudtunk olyan családi házba költözni ahol kényelmesen elférünk és mindkettőnk keresete elég ahhoz hogy normális életet éljünk négyen. Amióta feljött a téma a kislány ellenséges. Előtte is az volt ezzel a témával kapcsolatban. Azóta hogy tudja hogy már tényleg eljött a kistesó ideje féltékeny rám és egyszer meg is próbált ellökni az apja mellől. Azelőtt sosem csinált ilyet. Az apja többször beszélt vele erről négyszemközt hogy attól őt is szeretni fogja de ő azt mondta nem akar tesót mert az apja már nem őt fogja szeretni. Én is elmondtam neki hogy szeretem őt is de nekem is nagyon hiányzik hogy valakinek az anyukája legyek aki azt mondja nekem hogy anya. Azt mondta ha a hasamban lesz a kistesó nem akar hozzánk jönni többet
febr. 4. 23:36
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell foglalkozni vele. Nehogy már egy 9 éves szabályozza a családot. Majd ha meglesz a baba, akkor meg nem akar majd haza se menni.


Ne hagyjátok magatokat érzelmi zsarolasnak kitenni!

febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván nem az lesz, hogy miatta nem vállasz gyereket. 🤷🏼‍♀️
febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

Minek kellett elmondani neki? Vagy bárkinek is erről beszélni egyáltalán?

Már most féltékeny, jóhogy ki akar túrni

febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%
A lány világosan elmondta, mitől fél. Az viszont a ti döntésetek, hogy lesz-e közös gyereketek vagy sem. A körülményeket már megteremtettétek, tehát komolyan tervezitek. Szerintem az idő és a gyakorlat megmutatja majd a 9 évesnek is, hogy nem lesz kitúrva. Ha nagyon figyeltek rá, akkor elsimul benne is a kétely. Viták, féltékenység édes testvérek között is gyakran van, de ezen ne akadjatok majd fenn, ha már lesz féltesója.
febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ő mondja meg, csak mégis jobb lenne ha másképp érezne ezzel kapcsolatban. Nem tudom miért érzi úgy hogy ez rossz. Az anyaságról nem mondok le még az ő kedvéért sem.
febr. 4. 23:46
 6/47 anonim ***** válasza:
76%

Sem mozaik családban, sem hagyományos családban nem a gyerekek döntik el, születik-e újabb testvér, hanem a szülők.

Vagyis a "mit tegyek?"-re az a válaszom, hogy ha te és férjed gyereket szeretnétek, akkor hajrá!


Nem egészen értem, hogy ha eddig a napok 80%-ában veletek volt a párod lánya, akkor hogyan akarja megoldani, hogy ezután hozzátok ne jöjjön. Egyelőre tőletek jár iskolába, hozzátok megy haza, anyjához megy látogatóba. Ha megszületik a gyereketek, az anyja akkor sem akar majd belőle többet.

Attól tartok, ő is a szokásos módon jól el lett kényeztetve, mert a szüleinek (vagy legalábbis az apjának) lelkiismeret-furdalása van, amiért szétesett a család. Szóval van egy elkényeztetett, végtelenül egoista gyereke, aki még az ő gyerekvállalásába is bele akar dirigálni 9 évesen.

Én a helyedben megmondanám a páromnak, hogy ha emiatt visszatáncol a gyerekvállalástól, akkor ezzel engem fog elveszíteni.

febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
81%

6 fel se merült hogy a pasi nem akarna gyereket a lánya miatt!!! Ne uszíts!


Egyébként meg sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni az érzéseivel, majd lecsillapodik. Szerintem nem ártana egy gyerekpszichologus mert 1: azért egy gyereknek óriási trauma az, hogy a saját édesanyja hétvégi anyuka szinte csak és kizárólagosan. Vannak ilyen családok, de kevés, nem szokványos élethelyzet. Okkal fél, hogy ha az anyjának nem fontos most, az apjának se lehet az, ha megszületik az új kisbabája. Itt azt kell látni, hogy nem ő ellenséges, hanem traumatizált sajnos és ez vetül ki ebbe az ellenállásba.


Amúgy 9 évesen elég idős meg nem is ahhoz hogy be legyen avatva a gyerekvállalási tervekbe. Még ha az édestestvére lenne is, én egy családot nem ismertem soha, ahol be lett volna jelentve hogy "kicsim, apáddal akarunk még egy gyereket". Ha 12 hetes terhes az anyuka, akkor el lehet mondani és kész tények elé állítani a gyereket. Így viszont már előre fél valamitől, ami még nincs.

Az a mondat megint elég erős, hogy "hiányzik, hogy valaki azt mondja nekem, hogy anya." Nem kritizálni akarlak kérdező, de ha már az idő 80%-ában ott lakik a kislány, azzal nem segítesz, ha egyértelmű különbséget teszel a két gyerek között. "Igen, gyereket szeretnénk, mert szeretném, ha lenne egy vérszerinti gyerekem is." Ennek a mondatnak nincs akkora éle, mint annak, hogy te nem mondod nekem, hogy anya.

febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
69%
Még valami: 9 évesen már életkorilag nem egészséges az elektra-komplexus, ami az apa szerelme iránti féltékenységet jelenti. Ezt ovis korban kinövik a gyerekek általában. Szóval kelleni fog a pszichológus.
febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Amennyiszer csak lehet, türelmesen, asszertíven elmondani, hogy kistesó ide vagy oda, nem fog változni a helyzete, nem lesz neki lepasszolva, mint jó pár régi kosztümös filmben az öt családos nagylánynak a 4 kisebb testvér-jobb esetben "csak" 4-, és kb. anyjuk helyett anyja a gyerekeknek. Ha továbbra is durcizik és már nektek is tele a micsodátok, akkor gyerekpszichológus.
febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
90%
Azt írod, 80%-ban ti vagytok vele, és hétvégén sem viszi el mindig az anyja. Attól fél, hogy egy anyát már elveszített és és még egyet elfog. Ez nyilván nem igaz, és tudatosan lehet magának sem fogalmazza meg így, de legbelül ettől fél. Hogy ezt hogy tudjátok neki elmagyarázni, azt nem tudom. Talán egy gyermekpszichológus segíthet.
febr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!