Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a párom gyereke...

Mit tegyek ha a párom gyereke nem akarja hogy közös gyerekünk szülessen?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Neki már van egy 9 éves lánya. A 6 év alatt minimum 80% mi voltunk vele, anyuka hétvégén ha elvitte. De nem ez a lényeg. Mostmár szeretnénk közös gyermeket. Most tudtunk olyan családi házba költözni ahol kényelmesen elférünk és mindkettőnk keresete elég ahhoz hogy normális életet éljünk négyen. Amióta feljött a téma a kislány ellenséges. Előtte is az volt ezzel a témával kapcsolatban. Azóta hogy tudja hogy már tényleg eljött a kistesó ideje féltékeny rám és egyszer meg is próbált ellökni az apja mellől. Azelőtt sosem csinált ilyet. Az apja többször beszélt vele erről négyszemközt hogy attól őt is szeretni fogja de ő azt mondta nem akar tesót mert az apja már nem őt fogja szeretni. Én is elmondtam neki hogy szeretem őt is de nekem is nagyon hiányzik hogy valakinek az anyukája legyek aki azt mondja nekem hogy anya. Azt mondta ha a hasamban lesz a kistesó nem akar hozzánk jönni többet
febr. 4. 23:36
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen megvan a joga ahhoz, hogy úgy érezzen ahogy.

Ne várd el tőle, hogy tapsikoljon örömében, hogy lesz egy idegen, akik jobbik esetben ugyanúgy, rosszabik esetben jobban fogtok szeretni, mint őt. Hogy most csak feleannyi figyelmet kap, mert bejön a képbe még egy gyerek. Az ő szemszöge ez.


Azt viszont jó lenne minél jobban letisztázni vele (akár pszihológusi segítséggel), hogy a kisteső születése az ő életében nem hoz változást. Ugyanúgy szeretitek, ugyanúgy játszotok vele, ugyanúgy viszitek programokra, s ugyanúgy megmarad neki a szabadideje. Nem a meglévő szeretet oszlik 2 felé, ő ugyanannyira részesül mindenbő mint eddig. Hanem ti lesztek kétszer olyan erősek, s szeretitek a kicsit is még pluszba úgy, mint őt.


Főleg, hogy 10 év korkülönbséggel tulajdonképp egykeként nő fel mindkettő.

febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
59%
28as, ez csak abban az esetben igaz, ha a nagyobb gyerek semmiben nem sérül. Tehát megmarad a saját szobája, ugyan annyi pénzt költenek rá, ugyan úgy élheti az életét és soha egy percre se bízzák rá a testvérét
febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
64%

32!


Nem, ez minden esetben igaz. Gyereket a szülő vállal, egyedül az ő dontese. Nyilván érinti q gyereket, de nem ő dönt. Pont ugyanúgy, mint ahogy arról se, hogy a szülei együtt éljenek e, elvaljanak e, stb

febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
73%

33as, csakhogy az első gyereket is a szülők vállalták, így kötelességük megtenni mindent, hogy semmi negatív változás(se érzelmi, se anyagi, se segítségbeni) ne érje az első gyereket ha másodikat vállalnak.


Oké, hogy egyedül a szülő döntése, de akkor ne sózza a nagyobbra míg ő fürdik vagy bármit csinál, hiszen nem a nagyobb gyerek döntött hogy testvért akar.

febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
74%

Azt viszont jó lenne minél jobban letisztázni vele (akár pszihológusi segítséggel), hogy a kisteső születése az ő életében nem hoz változást - persze, mert ez az igazság. Aha.


Az igazság ezzel szemben az, hogy az esetek 99%-ban elhanyagolják a nagyot érzelmileg, parentizálják, "te vagy a nagy, legyél okososabb"= a kicsinek szinte bármit szabad, mert kicsi, ha program van, akkor a kicsihez kell alkalmazkodni és még sorolhatnám.


Az állítani, hogy a nagy életében nem lesz változás egy büdös nagy hazugság - EZ TÉNY. Igen, LESZ változás, de annyi mint a kvaélet, kezdve, hogy ott lesz egy síró csecsemő, aki miatt eleinte alig lesz rá ideje a szülőnek.


Én 11 voltam, mikor született a tesóm, nekem is behazudták, hogy nem lesz változás.

Á, dehogyis, csak az egész életem úgy a feje tetejére állt egyik napról a másikra, és hirtelen az totál másodlagos volt, hogy velem mi van, mert "a kicsi sír, a kicsi aludni akar, a kicsit ne ébreszd fel, maradj csendben, ne énekelj, ne csiáld ezt-azt, mert jaj a kicsi".

febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
26%
Nem mindenki éli meg ezt traumaként előző. Unokatesóm és egyik barátnőm is 13 évesen kaptak egy 2. Kistesót. Persze, ez más mint amikor már eleve volt egy, de egyszerűen imádták a kicsit. Bar nem tudom te nő vagy-e, két 13 éves kislány élt, halt hogy babusgassa a gyereket meg pelenkázza, büfiztesse. Persze csak úgy hogy az nem ment semmi rovására, nem hagyta az anyukájuk, hogy ne legyenek gyerekek is. Szóval minden gyerek más, van aki viseli a változást, van, aki nem
febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor ildomos a köztetek lévő tapasztalat/bölcsesség különbséget használni. Ha ez nem elég nagy, akkor meditáljatok többet.


Én személy szerint rámutatnék, hogy ő egyénileg, mit képvisel nekem, hogy láthassa, hogy akkor is a világ minden kincse lesz nekem, ha ezer gyermekem születik, mert nwm önzésből szeretem, hanem önmaga miatt, amit az se tudna megváltoztatni ha minden embert ismernék a világon.


Nekem az a fura inkább, hogy egy gondolkodásmód idáig csúszhat a valóságtól, szülői felügyelet mellett. Hol voltatok, az utóbbi 4-5 évben, amikor az apja szeretetéről a tudatosabb gondolatai formálódtak?

febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
30%

"Jogod van a saját gyerekhez, de számítanod kell rá, hogy a kislány utálni fog téged meg a gyereket is."


A ygereknek meg kell értenie, hogy nem így működnek a dolgok.

febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
33%
9 éves, bakker, majd kiheveri ezt a traumát. Nehogy egy kis 💩os gyerek mondja meg mit tegyetek.
febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
53%
#38, 39 Aki így beszél egy gyerekről, annak nem való gyerek.
febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!