Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a párom gyereke...

Mit tegyek ha a párom gyereke nem akarja hogy közös gyerekünk szülessen?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Neki már van egy 9 éves lánya. A 6 év alatt minimum 80% mi voltunk vele, anyuka hétvégén ha elvitte. De nem ez a lényeg. Mostmár szeretnénk közös gyermeket. Most tudtunk olyan családi házba költözni ahol kényelmesen elférünk és mindkettőnk keresete elég ahhoz hogy normális életet éljünk négyen. Amióta feljött a téma a kislány ellenséges. Előtte is az volt ezzel a témával kapcsolatban. Azóta hogy tudja hogy már tényleg eljött a kistesó ideje féltékeny rám és egyszer meg is próbált ellökni az apja mellől. Azelőtt sosem csinált ilyet. Az apja többször beszélt vele erről négyszemközt hogy attól őt is szeretni fogja de ő azt mondta nem akar tesót mert az apja már nem őt fogja szeretni. Én is elmondtam neki hogy szeretem őt is de nekem is nagyon hiányzik hogy valakinek az anyukája legyek aki azt mondja nekem hogy anya. Azt mondta ha a hasamban lesz a kistesó nem akar hozzánk jönni többet
febr. 4. 23:36
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
54%

34!


A logikai szerint ha a gyerek akar kistestvért, akkor neki kell rá vigyázni majd, hiszen ő akarta. Ugye?

febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
41! Azért elég kevés szülő vállal azért 2. gyereket mert az első akarja, de ők nem.
febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
34%

42!


Az nyilvánvaló. De a logikád szerint ha a nagy akarta a kicsit, akkor segítenie is kell.

febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
48%

43, ha a nagy akarta a kicsit, akkor nem kell segítenie, hanem önmagától megy és csinálja, kérés nélkül, mert szeret a kisebbel lenni.

Ha nem akarta (mint én az enyémet) akkor teher neki az egész és gyűlölni fogja egész életében mert ugráltatásnak érzi ha segíteni kell.

febr. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

“ha a nagy akarta a kicsit, akkor nem kell segítenie, hanem önmagától megy és csinálja, kérés nélkül, mert szeret a kisebbel lenni.”

Ez egyáltalán nem biztos. Hiszen a nagy is csak gyerek, halvány lila gőze sincs mit is jelent valójában egy csecsemő vagy egy kisgyerek. Teljesen normális, ha miután megszületett a pici mégsem akar vele foglalkozni.

Ha akar a nagy kistestvért, ha nem nem az ő dolga foglalkozni vele

febr. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
80%

45 igen egyetértünk, hogy nem a nagyobb feladata. De ha akarta a tetsvért, akkor nagyobb eséélyel visz oda egy plenkát vagy vigyáz rá míg anyuka megfőz stb(persze ha már elég nagy hozzá)


De én nem akartam testvért, mégis engem akartak ugráltatni hogy vigyázzak rá míg anya alszik egyet, és ők voltak felháborodva hogy nemet mondtam.

16 éves voltam a születésénél, az ugráltatás miatt következő tanévtől márt kértem a kolit, és csak annyit voltam otthon amennyit feltélen muszáj volt. Egyetem után nem is költöztem vissza egy percre se.

Persze mikor már dolgoztam, nálam akarták nyaraltatni 1-2 hetet és én voltam a világ szemete amiért nemet mondtam. Nem kötődtem a gyerekükhöz, sosem szerettem.


Szerintem másként alakult volna ha nem várták volna tőlem is a besegítést.

febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
85%

"De ha akarta a tetsvért, akkor nagyobb eséélyel visz oda egy plenkát vagy vigyáz rá míg anyuka megfőz stb(persze ha már elég nagy hozzá)


"


Vagy nem, mert pl fogalma nincs róla, hogy a kisteso mennyi figyelmet igényel majd anyutól. Attól az anyutol, aki addig csak vele foglalkozott.

febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!