Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a párom gyereke...

Mit tegyek ha a párom gyereke nem akarja hogy közös gyerekünk szülessen?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Neki már van egy 9 éves lánya. A 6 év alatt minimum 80% mi voltunk vele, anyuka hétvégén ha elvitte. De nem ez a lényeg. Mostmár szeretnénk közös gyermeket. Most tudtunk olyan családi házba költözni ahol kényelmesen elférünk és mindkettőnk keresete elég ahhoz hogy normális életet éljünk négyen. Amióta feljött a téma a kislány ellenséges. Előtte is az volt ezzel a témával kapcsolatban. Azóta hogy tudja hogy már tényleg eljött a kistesó ideje féltékeny rám és egyszer meg is próbált ellökni az apja mellől. Azelőtt sosem csinált ilyet. Az apja többször beszélt vele erről négyszemközt hogy attól őt is szeretni fogja de ő azt mondta nem akar tesót mert az apja már nem őt fogja szeretni. Én is elmondtam neki hogy szeretem őt is de nekem is nagyon hiányzik hogy valakinek az anyukája legyek aki azt mondja nekem hogy anya. Azt mondta ha a hasamban lesz a kistesó nem akar hozzánk jönni többet
febr. 4. 23:36
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
26%

Ne foglalkozz vele, ne hagyd hogy egy gyerek dontson helyetted.

Volt egy hazaspar akiknek a sajat fiuk mondta hogy nem akar kistestvert. Nem tudom hany eves lehetett, gondolom 5-6 korul.

A lenyeg hogy nem lett meg egy gyerekuk viszont mikor a fiuk meghalt kb 40 evesen akkor teljesen egyedul maradtak mert o volt az egyetlen gyerekuk.

febr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
92%
Édestestvért se akar a legtöbb 9 éves. Annyit tehettek, hogy elmagyarázzátok, hogy ez van, az életben nem minden alakul úgy ahogy szeretnénk, és mivel az emberek csoportban, családban élnek, alkalmazkodni kell mások igényeihez is. Emellett nyilván igyekezni fogtok, hogy minél kevesebb kellemetlensége legyen a tesó miatt.
febr. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
85%

A féltékenység kezelése és az esetleges lelki sérülés érdekében lehet, hogy jó lenne ha gyermekpszichológus kísérné a folyamatot, konzultáljatok vele, vigyétek el a kislányt, remélhetőleg akar majd menni.

Ha már volt szó erről elnézést, a kommenteket nem tudom végigolvasni.

febr. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%
nem egy 9 ėves dirigål eben a témában.
febr. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem ő fogja eldönteni. Így érez, és valljuk be őszintén nem teljesen alaptalanul. Mire a gyerek megszületik a lány minimum 10 éves lesz.

Ne várjatok el tőle, hogy szoros testvéri kapcsolat legyen közte és a féltestvére között. És ne használjátok ingyen bébiszitternek, ha már kamasz lesz. Hozd el az ovibol, suliból, úgyis otthon vagy, vigyázz rá amíg haza nem érünk stb.

febr. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy nem ő fogja eldönteni, ezt egyértelműen ki is jelentetted. Jogod van a saját gyerekhez, de számítanod kell rá, hogy a kislány utálni fog téged meg a gyereket is.
febr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
27%
Le kell sz4rni
febr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
93%
Nem biztos, hogy ennek köze van a mozaikcsalád-témához, én 7 évesen édestestvért nem akartam, sőt, közöltem, ha megszületik, kiviszem a piacra, mert nekem nem kell. A szüleim azt mondták, nem helyettem születik, és sokat beszéltek arról, hogy ők szeretnének megint egy pici babával "játszani", és én is játszhatok majd vele, milyen jó lesz, stb. Természetesen megszületett, és imádtam. A piacos sztori még azóta is előkerül néha nagy családi bulikon, pedig már rég felnőttek vagyunk.
febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, a félelmei miatt nem ártan elvinni párszor egy gyerek pszihológushoz. Vannak országok ahol természetesnek veszik ezeknek az embereknek a segítségét, felénk inkább "lenézik" őket.

Nem jó, ha a gyerekben benne marad a szorongás, és nektek sem jó, ha a következő 1 évben egyre eellenségesebbé válik.

febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj ezzel, legyen gyereketek. NEKTEK!


Nálunk ez úgy működött, hogy anyám meg apám csináltak egyet 10 évvel utánam, mert jaj de jó, és gyakorlatilag 13 éves koromtól a nyakamba bszták, mert "úgyis otthon vagyok".


És itt nem néha! egy-két órára figyeljek rá, hanem "az én felelősségem"-szint.


Szóval tény, hogy nincs beleszólása a 9 évesnek, hogy lesz-e tsója, de abba, hgoy akar-e vele a kelleténél többet foglalkozni majd, már lesz.


Nemrég írt ide egy 17 éves srác apja, hogy mekkora szmét a fia kb amiért nem akarja suli után pesztrálni az öccsét. "Csak 2,5 óra" minden nap, nem érti a nagyobbik gyereket.


TI ne kövessétek el ezt a hibát, mert a testvéri viszonynak jó alap, ha a kicsi állandóan a nagyon lóg.

febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!