Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintem egy Apuka mindig...

Szerintem egy Apuka mindig egy fiúgyermek születésének örül jobban. Gondolom ez nem mindig igaz? ... Kamaszlányt nevelni gondolom nem könnyebb, mint fiút?

Figyelt kérdés

máj. 1. 17:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Párom kifejezetten lánypárti, mindig is lányt szeretett volna. Bár elsőre fiunk lett, utána jött 2 lány is, szóval teljesült a kívánsága. Persze a fiát sem utálja, ugyanolyan fontos neki ő is.
máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Mikor megtudta hogy terhes vagyok, fiút akart, mikor megtudta hogy lány lesz kétségbe esett, mikor megszületett akkor pedig boldog volt, láttam milyen csodálva nézett rá.

Apa fiút akart. Nem mondom hogy nem szeretett, de a féltestvéremmel(fiú), aki nem az ő részéről van, többet foglalkozott.

Ezt annyira nem lehet kiszámítani hogy apja lánya, anyja fia, mert szerintem ez igazán inkább személyiség kérdése hogy melyik szülő gyerek kapcsolat passzol jobban, azt pedig előre nem tudod.

máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Apám fiút akart, nekem nem örült, aztán én lettem a kedvenc, bátyámmal nem jött ki.

Férjem elsőre fiút akart, lánya lett. Imádják egymást, elválaszthatatlanok, én le voltam tojva. Másodjára éppen ezért lányt akart. Fia lett. Így én is kaptam végre egy gyereket, aki hozzám (is) ragaszkodik.

máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Az én apukám is fiút szeretett volna, vagy hát nem is az, hogy azt szeretett volna, csak inkább fiús apukaként tudta elképzelni magát. Állítása szerint minden ilyen prekoncepciója szertefoszlott, amikor a karjába tettek, és onnantól kezdve már csak engem akart :D

Nála amiatt lehetett ez szerintem, mert ő nagyon sportos, és félt, hogy ha lánya lesz, nem fog tudni vele focizni, biciklizni, stb, egyéb ilyen "srácos" programokat csinálni. Aztán rájött, hogy de, ugyanúgy meg lehet ezeket élni egy lánygyermekkel is, ha úgy neveled, hogy érdeklődjön az ilyenek iránt. Gondolom van az apukákban egy ilyen félelem, hogy ha nem azonos nemű lesz a gyerek, akkor hogy lesz bennük bármi közös, hogyan fognak kapcsolódni. Szerintem senki nem az alapján preferálja az egyik vagy a másik nemet születés előtt, merthogy melyiket lesz elvileg könnyebb kamaszkorban kezelni (egyiket se).

máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Az én párom is lánypárti volt. Mindaddig amíg a karjába nem fogta a fiúnkat. A terhességem elején mindig kicsilánynak hívta.
máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Katona Dius ***** válasza:
78%
Anyu mesélte, hogy apu elsőnek kislányt akart. De valami iszonyat módon rápörgött :D Lány lettem. Másodiknak fiút szeretett volna. Öcsémn lett. Harmadiknak úgy volt vele, mostmár van lánya is, fia is, jön, ami jön. Még egy öcsém lett :D
máj. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Az én barátom nem akar fiúgyereket. Csak lányt szeretne. Azt mondja ő mit kezdene egy fiúval. Focizna? :D Nem szereti a focit, ő golfozik és síel. Azt mondja ő majd megtanítja a lányait síelni vagy snowboardozni. Mondjuk őt sosem zavarta az sem, ha a rozsaszin iskolatáskámat cipelte helyettem, mikor még gimibe jártunk. Arra akarok kilyukadni, hogy ő nem az a tipikus focit nézek és sört iszok a fiúkkal típus. Persze néha iszik sört a fiúkkal, de nem néz focit :D Összességben igazad van, a férfiak általában fiút akarnak, mert úgy hiszik hogy egy lánnyal nem tudnak mit kezdeni. Ezzel ellentétben az enyém mindig azt mondta, hogy majd ő elviszi őket vásárolni és beöltözik velük. Viszont másik oldalról a snowboard meg a síelés az “fiús” programnak is betudható, de ezeket a tevékenységeket is lánygyerekhez kötötte mindig is. Azonban nem gondolom úgy, főleg nem róla, ha a sors úgy hozza, hogy fiúnk lesz, akkor nem imádná úgy mintha lánya lenne.
máj. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát, az én apám lányt akar. Azt is kapott. Ellenben férjem inkább fiút szeretett volna. Két fiúnk van...:) Természetesen ha lányaink lennének, azokat is ugyanúgy szeretnénk.

Szerintem ez az általánosítás egy nagy hülyeség.

máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Apukám lányos apa, 3 lánya van meg az öcsénk. Az első unokája is lány, vele is nagyon jó volt a kapcsolata, amíg az unokahúgomat bele nem vitték a barinők a hülyeségbe. Sőt, a második gyerekünk is lány, alig várja.

A fiával kijön, a kisfiamat imádja. De le sem tagadhatja, hogy igazi lányos papa. Gyerekkoromban simán kisminkelőst meg teázóst játszott velünk, beöltöztetett hercegnőnek, úgy is bánt velünk.

A férjem a fiát is imádja, de a kislányt is nagyon várja már.

jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!