Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, a legrossza...

Rossz anya vagyok, a legrosszabb. Gyűlölöm magam azért amilyen vagyok. Mit csináljak h jó anya legyek?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, 1,5éves. Nagyon szeretem, de nem akartam megszülni, a párom miatt szültem. Sokszor bánom h megszületett :( Egyszerűen nincs hozzá türelmem, kiabálok vele, csúnya dolgokat mondok neki. De felidegesít h mindent 200x-or el kell neki mondanom, ha szólok neki nem is figyel rám, mint aki süket. Ezt akkor csinálja mikor tudja h rá fogok szólni h nem szabad valamit megcsinálnia. 2percre nem köti le semmi játék, könyv vagy akármi,csak szalad egész nap, és mindent szétpakol én meg megyek utána és pakolok össze.Úgy érzem megbolondulok.
2013. nov. 19. 13:08
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom a gyerekedet. Mindig megmarad benned, ha gond lesz, hogy te nem igazán akartad őt.

Ha idősebb lesz, akkor is fogsz találni benne idegesítő dolgokat. A gyerekek már csak ilyenek. Nem úgy működnek, ahogy a szülő elképzeli.

Azt gondolom, nem igazán való vagy anyának.

2013. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Na állj egy picit! Elmondom neki kb 15xör h nem szabad nyugodtan,türelmesen, és csak utána kiáltok rá. Na amíg én mondom h nem szabad, elmondom h mért nem szabad, addig ő tesz arra h én esetleg hozzá beszélek.
2013. nov. 19. 13:29
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban még olyan jó szenzoruk van, hogy azonos érzelmi hullámhosszon vannak az anyával. Ha derűs vagy, akkor ő is az, ha ideges vagy, ő is stb.

Uralkodnod kellene magadon, először elszámolni tízig, aztán higgadt fejjel cselekedni. Neki te vagy a minden, mindig veled szeretne lenni, és így csak tönkreteszed őt és magadat is. Az én kislányom 21 hónapos és ő is pakol. De ha százszor kell, akkor százszor teszem a helyére a dolgokat, vagy tűröm egy ideig a rendetlenséget. Játssz vele, ne hagyd magára. Meglátod, megtérül. És ne várd el, hogy mindig szót fogadjon, mert nem képes rá. Nem is biztos, hogy mindent ért, amit mondasz neki.

Annyira sajnálom. Nem ezt érdemli. Képzeld magad az ő helyébe, vagy figyeld meg magad kívülről. Így nem lehet, de ezt te is tudod. Ha meg rondán beszélsz vele, akkor ezt fogja megtanulni, és akkor már nem is tudsz az egészen változtatni. Amíg alszik, használd ki az időt és fordítsd magadra. Ennyi elég kell, hogy legyen. Remélem, képes leszel változtatni.

2013. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Tudom h nem vagyok való anyának, de ha már megvan a gyerek valahogy szeretnék normálisabban hozzá állni. Nem ítéletet kértem hanem tanácsot. De úgy látom itt mindenki tökéletes anya.
2013. nov. 19. 13:31
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogd meg a kezét és kényszerítsd, hogy nézzen rád. Fizikailag akadályozd meg, hogy megtegye, amit nem szabad.
2013. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim válasza:
1. Miért vállaltad be a gyerekhez 2 ember kell . 2. Benned van a hiba , nem szabad felhuznod magad, majd a sajat hibajabol tanul , annyit tehetsz hogy nem rendet raksz hanem eltunteted a veszelyes dolgokat uveget , eles szerszamoakat evoeszkozoket hogy ne erje , el es hagyd hogy ( felfedezosdit jatszon) el fog faradni es ami a masik hogy biztos el fog csuszni , esni valahol, meg raersz pakolni amikor alszik...... a masik a parod is vegye ki a reszet a gyereknevelesbol, ne csak te , meg egy jó tanacs az agykurkasz tenyleg jo dolog.A másik probléma lehet hogy latja hogy elpakolsz utana es azert csinalja hogy szivasson , tolj ki vele , ne pakolj ossze semmit borits ki minden jatekat a szoba kozepere majd ha orra esik bennuk , finomabban fog jatszani. Ereztetni kell'vele ki az urno a haznal. Anonim agykurkász :-)
2013. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
78%

Jó anya vagy, mert ezt ki mered mondani.

ezerszer jobb azoknál, akik pont ezt érzik,de soha be nem vallanák senkinek.

2013. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy rossz anya. adtam tanácsot. pszichológus. de te csak a neked tetsző tanácsokat szeretnéd kiválasztani. amúgy mi bajod lesz ha beszélgetsz valakivel a dologról aki ért hozzá? ennyit nem ér meg neked az egész?
2013. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
Nem akarok vele kiabálni, de egyszerűen kiszalad a számon a csúnya szavakkal együtt. Utána mindig megbánom :(
2013. nov. 19. 13:35
 20/58 A kérdező kommentje:
talán igaz, lehet h fel kellene keresnem egy pszihológust....
2013. nov. 19. 13:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!