Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, a legrossza...

Rossz anya vagyok, a legrosszabb. Gyűlölöm magam azért amilyen vagyok. Mit csináljak h jó anya legyek?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, 1,5éves. Nagyon szeretem, de nem akartam megszülni, a párom miatt szültem. Sokszor bánom h megszületett :( Egyszerűen nincs hozzá türelmem, kiabálok vele, csúnya dolgokat mondok neki. De felidegesít h mindent 200x-or el kell neki mondanom, ha szólok neki nem is figyel rám, mint aki süket. Ezt akkor csinálja mikor tudja h rá fogok szólni h nem szabad valamit megcsinálnia. 2percre nem köti le semmi játék, könyv vagy akármi,csak szalad egész nap, és mindent szétpakol én meg megyek utána és pakolok össze.Úgy érzem megbolondulok.
2013. nov. 19. 13:08
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy igaz. hidd el semmi bajod nem lesz tőle. nem fog hülyének nézni. de lehet olyan dolgokra fogja felnyitni a szemed ami neked eszedbe sem jutott. és nem fog semmilyen gyógyszert felírni, nem az a dolga. ne parázz tőle. csak használhat. mondjuk a gyermekek fejlődésével kapcsolatban is elolvashatnál pár könyvet, az sem hiszem, hogy ártani fog. legalább tudni fogod kb. mit lehet követelni tőle milyen korban, stb.
2013. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon szomorú ezt olvasni. Az én fiam is 1,5 éves és nem vagyok tökéletes anya, én is emeltem már meg a hangomat, én is nyúltam már erőteljesebben a fiamhoz, de ahogy Te beszélsz szegény gyerekről, az elkeserítő. Nem köti le semmi? Pakol, szalad? Könyörgöm, ez a dolga. Lehet hogy nem leszek népszerű (sőt biztos), de én nem fogok itt leállni ápolgatni a kis lelkedet, mag sajnálni téged. Te vállaltad ezt a gyereket és egyáltalán nem fontos, hogy akartad vagy sem, mert ő már itt van és ha azt érezteted vele, hogy idegesít, akkor tönkre fogod tenni. Kapd össze magad (pszichológussal vagy anélkül) és legyél felnőtt, értelmes, felelősségteljes ember. Ez a dolgod, nem a nyavalygás.
2013. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
31%

Menj valami terápiára, mert úgy tűnik ezt saját magad nem tudod megoldani.

Nem hogy türelmed nincs a gyerekhez, de nem is értesz hozzá. Az ember józan paraszti ésszel és ösztönösen is érzi, hogy egy 1,5 éves kisgyerektől nem várhatja el, hogy úgy figyeljen és viselkedjen, mint egy felnőtt, vagy hogy hosszabb időre lefoglalja magát egyedül. Neked kéne foglalkoznod vele és lefoglalnod.

Remélem, nem teszed tönkre teljesen az életét szegénykének. :(

Istenem és hány nő van, akinek nem lehet gyereke és bármit megtenne érte, és az ilyeneknek meg lehet gyerekük! :(

Azért azt nem értem, hogyha nem is tervezted még a babát, még nem akartad, akkor sem változott meg a születését követően? Hogy nem lehet szeretni?

Szerintem tényleg beteg vagy és orvoshoz kéne fordulnod mielőbb.

2013. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem kell sajnálni, nem verem meg ilyenek, sőt nem hagyom magára a szobájában. Ott ülök mellette és játszanák vele vagy olvasnák neki,bármi csak ő nem marad el. Mondtam azt is h akkor borulok ki ha már 10 alkalommal szóltam és még mindig nem figyel rám. Ne ápolgasd a lelkem, nem azt kértem, TANÁCSOT kértem te Tökéletesség!
2013. nov. 19. 13:48
 25/58 anonim ***** válasza:
54%

Én is éreztem így, én is csak a párom miatt szültem inkább. De mindenki azt mondta, hogy ne aggódjak úgy is minden rendben lesz, szeretni fogom stb.. És persze szeretem is, de az idegeim nem voltak berendezkedve egy síró csecsemőre.


Aztán egyszer mikor sírt és kiborított éppen a mózeskosarában feküdt, ami az ágyon volt. Ő úgy 7 hónapos lehetett akkor. Szóval annyira kikészített már a fáradtság és az egész tortúra, hogy a mózeskosarat párszor felemeltem és erősen visszaraktam az ágyra, hogy hagyja már abba, mert nem bírom már idegekkel. Persze még jobban üvöltött. Aztán rájöttem, hogy ez sehova nem vezet.


Utána, mikor lenyugodtam és elgondolkodtam nagyon utáltam magam. Utáltam magamat, amiért ilyet csináltam egy magáról alig tudó kis emberrel. Utána sosem csináltam ilyet, hanem inkább segítséget kértem anyumtól, vagy a páromtól. Ma, ha véletlenül kiabálok is vele, mindig bocsánatot kérek.


Én egyébként pszichiáternél is jártam.


Mindenképpen tehermentesítened kell magad, mert nyilvánvalóan elfáradtak az idegeid.

2013. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
B@azd meg mondom h szeretem ne akasszatok már ki a sz@rságaitokkal.
2013. nov. 19. 13:49
 27/58 anonim ***** válasza:
62%
nem vagy te olyan szörnyű mint ahogy egyesek be akarnak téged állítani, emiatt ne aggódj. és még nem is késő helyretenni a dolgokat. a gyereknél az első három év a legfontosabb, abból még csak a fele telt el, és traumát azért nem okoztál neki, csak ő borít ki téged. elég ha az én tanácsomat megfogadod. nem kell utálni magad, csak keress fel szakembert akivel lehet beszélni, ennyi. nem történt tragédia.
2013. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm. jó tudni h nem én vagyok egyedül. Én is bocsánatot kérek, mondtam neki h szeretem még akkor is amikor nem úgy néz ki,és bánt amiért türelmetlen vagyok hozzá.
2013. nov. 19. 13:52
 29/58 anonim ***** válasza:
51%

23-as meg máshol osszad az észt.


Ő is nagyon jól tudja, hogy amit csinál, az nem jó, és utálja is érte magát, ha esetleg nem tudnál olvasni.


Még jó, hogy itt vagy te, aki biztosan tökéletes. Csak azt nem értem, akkor miért nem az örök élet titkát fedezed fel éppen valahol, ahelyett, hogy a gyk-n okoskodsz.


De a kérdezőnek most megnyugtatásra, együttérzésre van szüksége és arra, hogy rádöbbenjen valamit tennie kell, mert ez csak rosszabb lehet.

2013. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
39%

Menjen vele az apa gyed-re, te meg vissza dolgozni.


Barátnőmék is ezt csinálták: ő nem akart gyereket, a párja nagyon. Bevállalták, aztán mikor a pici már nem szopott 1 évesen, akkor az apja eljött gyed-re a barátnőm meg vissza dolgozni.

2013. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!