Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, a legrossza...

Rossz anya vagyok, a legrosszabb. Gyűlölöm magam azért amilyen vagyok. Mit csináljak h jó anya legyek?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, 1,5éves. Nagyon szeretem, de nem akartam megszülni, a párom miatt szültem. Sokszor bánom h megszületett :( Egyszerűen nincs hozzá türelmem, kiabálok vele, csúnya dolgokat mondok neki. De felidegesít h mindent 200x-or el kell neki mondanom, ha szólok neki nem is figyel rám, mint aki süket. Ezt akkor csinálja mikor tudja h rá fogok szólni h nem szabad valamit megcsinálnia. 2percre nem köti le semmi játék, könyv vagy akármi,csak szalad egész nap, és mindent szétpakol én meg megyek utána és pakolok össze.Úgy érzem megbolondulok.
2013. nov. 19. 13:08
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Kérdező (#38) helyes... tudod, a GYES az egy lehetőség, ami valakinek való, és valaki másnak nem való, ettől még nem lesz jó vagy rossz anya senki, különbözőek vagyunk... ezért is van az, hogy ezek lehetőségek, és nem kötelező dolgok. Mindenki eldönti, hogy a saját családjában, saját magának, a saját gyerekének mi az előnyösebb vagy a hátrányosabb, és dönt. Ennyi.
2013. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
75%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy mivel magad is látod ezt a helytelen viselkedést, és ezzel a kérdéskiírással megpróbálsz tanácsot kérni, már nem lehetsz rossz anya. Legfeljebb kétségbeesett és tanácstalan. Az a rossz, aki lelkiismeretfurdalás nélkül üti- vágja a gyerekét, tönkretéve ezzel a gyerekkorát. Vagy éppen elhanygolja.
2013. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem úgy tűnik, mint egy egyszerű türelmetlenség, amin általában mindenki átesik időnként. Itt sem tudod magad kontrollálni. Lehet, hogy ez az életed több területén is jelentkezik, nem csak a gyerekkel kapcsolatban?

Írták már páran a pszichológust, én is ezt javaslom. És szerintem semmi ciki vagy fura nincs abban, ha valaki szakember segítségét kéri. Járt már pár ismerősöm pszichológushoz és segített is nekik a problémájukban.

2013. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy másfél éves kisgyerek a dackorszakba lép. Nem fogad szót, nem teljesíti a kérést, nem cselekszik engedelmesen és örömmel, mint eddig, hanem a saját szárnyait bontogatja. Feszegeti a határait. Ha nem tenné, akkor nem fejlődne egészségesen. Egy ilyen helyzetre a szülő többféleképpen reagálhat: engedelmességre, örökös megadásra is nevelheti a gyerekét, de dönthet úgy is, hogy mindent ráhagy és nem szab korlátokat, illetve úgy is, hogy az ésszerű, a gyerek pillanatnyi és későbbi érdekeit szem előtt tartva bizonyos dolgokat tilt, bizonyosakat pedig enged. Én a harmadik út pártján állok, de dönthetsz belátásod szerint te is. Csak annyit javasolnék, hogy ne akarj szervilis anyámasszonykatonáját nevelni, mert ezzel lehet, hogy most a magad kényelmét egyengetnéd, de később egy sérült, magában bizonytalan, döntésképtelen és félszeg emberré tennéd a gyermekedet.

Próbáld meg átgondolni, vajon tényleg, a nap 24 órájában olyan fontos-e, hogy minden élére állítva legyen a helyén. Hogy nem fér-e bele néha egy kis rumli, amit aztán együtt, játékként rendezhetnétek el. Hogy egyáltalán van-e értelme folyton-folyvást csak pakolni, meg pakolni utána, ha neki játék az, hogy összekuszáljon mindent. Lehet, hogy elég lenne naponta kétszer, fektetések előtt elpakolni, és a rendet ilyenkor valóban a saját szintjén elvárni tőle.

Mennyit beszélsz hozzá? Mindent meg is nevezel, amit csináltok? Ha ennyire mozgékony, akkor nem lenne érdemes játszótérre, vagy a hideg beálltával néha-néha játszóházba menni vele? Gyerektársasága van a kicsinek? Egy ilyen baba-mama helyen két legyet üthetnél egy csapásra: a kisfiú is kiszaladgálhatná magát és te is "sorstársak" között lennél. Nem zártad be magatokat a lakásba? Nem rejtegeted a problémádat?

Tudod, vannak helyzetek, amikor jó lehet az, ha az apuka marad otthon egy kisgyerekkel. Nálatok viszont, ha ez így lenne, akkor nem a probléma megoldására tennél kísérletet, hanem kudarcként elkönyvelve azt kimenekülnél belőle, miközben elmenne melletted az élet és a bájos kisgyerekkor, ami soha nem élvezhető újra. Szerintem nem menekülőre kellene fognod, hanem a saját magad megismerése mellett - mert ez nagyon fontos - le kellene küzdened a benned lévő indulatokat. Ez most egy krízishelyzet, amelyet úgy kell megoldani, hogy senki se legyen a vesztese, hanem lehetőleg mindenki személyében és családi viszonyait tekintve is gazdagabban kerüljön ki belőle.

Azzal pedig, hogy felismerted a bajt, és segítséget kezdtél keresni, szerintem máris jó úton jársz. :)

2013. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Történt velem egy elég nagy tragédia. 11éves voltam amikor anyukám meghalt és rá két hétre apámat is elvesztettem, meghalt rákban, anyám agyvérzésben. Akkor voltam pszihológusnál. Nincsenek barátaim, mert csak 2éve élek itt, és eddig a terhesség meg a gyerek töltötte ki a mindennapokat, nem volt lehetőségem barátkozni. A párom rengeteget dolgozik h jól éljünk és előfordul h elhanyagol engem.
2013. nov. 19. 14:20
 46/58 A kérdező kommentje:
egyébként nem csak a gyerekemmel vagyok türelmetlen, az életem más részeiben is jelentkezik ez a gyors indulat.
2013. nov. 19. 14:25
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

Na máris kezdenek kiderülni a problémák . . .

Lehet, hogy a gyerekkorodban történtek is közre játszanak ebben.

Az sem segít, hogy senkivel sem tudsz beszélgetni. Nincsenek a környéken kismamák, anyukák, akikkel találkozhatnál? Egy parkban biztosan vannak mások is, akikkel megismerkedhetsz. Vagy valamilyen közösségi ház?

2013. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:
Nincs itt semmi, városról egy szutyok faluba költöztem, még játszótér sincs, 60és halál közötti emberek élnek itt. 20km a város ide, ugyan vannak autóink, de a párom elviszi mindent mert a munkásokat el kell juttatni valamivel a munkahelyre.
2013. nov. 19. 14:30
 49/58 anonim ***** válasza:
46%

Na látod, akkor itt a baj! Itt az ideje, hogy gyökeret eresszél. Tessék barátkozni, gyerekes anyukák társaságát keresni, programokat szervezni, kimozdulni, ÉLNI!!!

Egy kisgyerek mellett nem arról szól az élet, hogy megszűnünk önmagunk lenni! Szerintem neked is, és a kisfiadnak is ingerszegény már az otthoni környezet. Minden zegét-zugát ismeri már a lakásnak, így számára más már nem marad, mint pakolni, pakolni és pakolni. Hidd el, a játszóházban pakolhat nyugodtan, a fene se bánja! És kit érdekel, hogy a játszóteret is felszántja? :) Elég, ha a délutáni alvásra hazaviszed. Ha jól kifárad, alszik, amíg te pihensz. Aztán délután egy könnyű séta a boltba, este meg már jön haza apa. És elment a nap. Nincs vita, veszekedés, kiabálás, és nincs unalom. Csak öröm. Sok-sok öröm. Így lesznek majd barátok is, mert más anyuka is kimozdul, akikkel össze lehet járni, és ilyenkor vidáman röpül az idő.

Tessék kinyílni!!!

2013. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, most látom, hogy nincs annyi lehetőség, mint gondoltam. Akkor venni kell egy kis kotlókergetőt, egy kis autót, és úgy menni. És menni. Szélnek-világnak menni.

A te problémádat szerintem az okozza, hogy tökéletesen magadra maradtál emberként, nőként és anyaként is. Ezen a helyzeten változtass, amennyire lehet, és oldódni fog a türelmetlenséged is, meglásd.

2013. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!