Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy férfitól vagy...

Szerintetek egy férfitól vagy egy nőtől nagyobb vétek, ha elhagyja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 08:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Mindkettőtől, csak a nőt jobban elítélik érte.

Emlékszem, a középiskolában milyen vitát váltott ki Ibsen Nórája. De az egy más kor volt, akkor még a férfiak kerestek csak, így evidens, hogy így is, úgy is Torwald-nak ítélték volna a gyerekeket.

2017. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
82%
10es, hogy irhatsz ekkora baromságot? Ey kis kisgyerejnek ugyanakkora a fájdalma, ha anyja, ha apja lép le.
2017. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
31%

"Amíg a jog automatikusan az anyának ítél a gyereket és ezt felülvizsgálva kerülhet az apához;

amíg egy anya megszüli a gyermekét mert úgy dönt és külső kényszerek nélkül dönthet úgy, hogy elvetet vagy megszüli;

amíg az apának nincs joga lemondani egy gyerekről sem jogilag de bármire kötelezhetik, még ha a nő hazudta is, hogy szedte a tabit;

amíg az apa jogérvényesítése bármilyen tekintetben másodlagos, addig bizony az anyától sokkal mocsokabb dolog elhagyni a gyermekét, mert minden őt védi, minden támogatást megkap, nincs olyan körülmény, amellyel indokolt lehetne egy ilyen gerinctelen lépés.."


Ez így teljesen igaz. Ezt megcáfolni nem lehet.

2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
46%

Mindkettőtől. De egy nőt talán jobban megszólnak érte. De 10-esnek igaza van. Hogy kisgyerekkorban milyen hatása van annak, ha az anya elhagyja a gyermekét, annak egész szakirodalma van.

Viszont kamaszkor is nagyon kritikus ebből a szempontból. Lehet, hogy a gyerek azért lesz agresszív, vagy éppen visszahúzódó, esetleg olyan párkapcsolatba kezd, amibe ha nem hagyta volna el valamelyik szülője nem kezdene.

2017. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%

10esnek igaza van. Két és fél éves voltam, amikor elhagyott az anyám, mert neki másik pasi jobban kellett, mint az apám, aki szinte mindent megadott neki. Amikor kisebb voltam, akkor is éreztem a súlyát a dolgoknak, de ahogy egyre jobban nőttem fel, 18-19 éves koromra teljesedett ki az, hogy mit is jelentett anya nélkül felnőni. Ráadásul lány vagyok, így még nehezebb volt.


Bár a kérdésre válaszolva szerintem mindkét féltől hatalmas vétek, ha elhagyják a gyermeküket.


22/N

2017. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%

"10es, hogy irhatsz ekkora baromságot?"

Figyelj, te hol élsz?

Egy pici gyerek még bele is halhat, ha elhagyja az anyja. Az apával ilyen nincs.

Te mégis, honnan veszed a tudásodat?

2017. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%
Biológiai szempontból, a nőtől nagyobb vétek, de erkölcsileg mind a kettőtől.
2017. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

"Egy pici gyerek még bele is halhat, ha elhagyja az anyja."


Ha elfelejtik etetni, akkor igen.

2017. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%

Induljunk ki abból, hogy a gyerek első 3 évében az anya egész nap vele van, ellentétben az apával. Ez idő alatt az anyától nagyobb bűn ez (ami nem jelenti azt, hogy a férfitől bocsánatos bűn lenne). Amikor még szopik a gyerek (vagy szopnia kéne, tehát első 6 hónapban), akkor még inkább.

Ha éppenséggel apa van vele otthon gyesen, akkor viszont ez természetesen nem így van.

3 éves kor után, ha mindkét szülő dolgozik, a gyerek pedig oviba jár, akkor 1-2 év alatt ez kiegyenlítődik, és utána már egyforma bűn mindegyiktől.


Ez az én véleményem.

2017. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Lepontozhat a feminista csürhe, de 6-osnak van igaza. Egy nőtől sokkal gusztustalanabb dolog. Természetellenes, hogy egy nőnek nem kell a gyereke. Nem ennek kellene beléjük kódolva lenni.
2017. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!