Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy férfitól vagy...

Szerintetek egy férfitól vagy egy nőtől nagyobb vétek, ha elhagyja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 08:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
20%
Egy picinek pedig ha tetszik, ha nem az anyjára van nagyobb szüksége. Egy férfi nem tud szoptatni. A táp pedig nem egyenértékű az anyatejjel. Hiába állítja ezt sok nő.
2017. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%

"Lepontozhat a feminista csürhe, de 6-osnak van igaza. Egy nőtől sokkal gusztustalanabb dolog. Természetellenes, hogy egy nőnek nem kell a gyereke. Nem ennek kellene beléjük kódolva lenni."


Előre leszögezném, hogy nem vagyok feminista és részben egyetértek veled. Egy gyereknek ugyanúgy szüksége van apára és anyára. Igaz, amikor még kicsi a gyerek, az anya ilyenkor nélkülözhetetlen. De egy apától is megbocsájthatatlan bűn, ha magára hagyja a párját és a gyerekét. Tulajdonképpen lemondott róluk és a sorsukra hagyta őket csak azért, mert az illető önző és gyáva. Mikor fordítva történik ilyen, akkor az ugyanakkora önzőség a másik féltől, de a helyzetének a súlyát a neme még jobban tetézi, főleg akkor, amikor egy kisbabának az anyja.

2017. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

20: ez abban az esetben igaz, ha azt vesszük alapul, hogy az apaság annyi, hogy a férfi gumi nélkül ürít a nőbe.

Amennyiben azt veszed alapul, hogy a család egy férfi, egy nő, és a közös gyerekeik: akkor tévedés.

Egy babának is szüksége van az apjára, sőt, az anyának is szüksége van az apára a gyerek első évében. Tudod, elég vicces lenne elképzelni egy ősasszonyt, amint a barlangból a hátára kötött, ordító gyerekkel settenkedik ki vadászni.

Eleve úgy van ez kitalálva, hogy az anya babát látja el, az apa pedig az egész családot: ételt hoz, védi őket, gondoskodik a biztonságukról.

Ma is így kéne kinéznie: a nő gyereket szül, otthon van vele, szoptatja, pelenkázza, az apa pedig dolgozik.


Gondolom, arra se láttál még példát, hogy a kismama hasában kalimpáló magzat egyből elcsitul, ha az apja kezét megérzi. Vagy ha az egész délelőtt elkeseredetten ordító újszülött fél perc alatt megnyugszik az apja kezében.


Tessék tudomásul venni, hogy apának lenni nem azt jelenti, hogy valaki képes volt gyereket nemzeni, aztán mindent megtett, ami szükséges, és mehet a búsba, mert nincs rá szükség.

Igenis szükség van az apára is, vele lesz teljes a család, a gyereknek és a párjának is szüksége van arra, hogy férfiként odategye magát. Pontosan ugyanolyan fontos szerepe van abban, hogy a gyerek boldog és egészséges legyen, mint az anyjának! Ugyanis gyereket nevelni nem annyi, hogy kap enni, és lecserélik rajta a pelenkát!


Tudom, ettől a gondolattól most én is véres szájú femináci lettem. Nyertem?

2017. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
40%
És melyik nagyobb vétek, ha a bíróság az apát vagy az anyát fosztja meg attól, hogy a gyerekével élhessen?
2017. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyetértek azzal, hogy a család úgy teljes, hogy abban anya ÉS apa van.

De azt nem is mondta senki, hogy ne lenne vétek az, ha az apa elhagyja a gyerekét. Itt a viszonyítás volt a kérdés, hogy adott életkorú gyereknél melyikük részéről nagyobb vétek ez.


24-re:

A bíróságnak azt kell néznie, hogy gyerek számára melyik a jobb. Ez lehet igazságtalan is valamelyik házasfél számára, hisz lehet, hogy a házasságtörő, idegen pasival lelépő nő jobban el tudja látni a gyereket, hozzá jobban kötődik a gyerek stb. Tudomásul kell venni, hogy sokszor nem lehet mindenki számára méltányos megoldást találni. Abban meg gondolom egyetértünk, hogy a gyerek nem tehet a szülei válásáról, és ő sérül legjobban miatta, tehát elsődlegesen az ő érdekét kell nézni.

Persze jó kérdés, hogy valóban az a jó-e a gyereknek, vagy csak a bírónő (!) gondolja így. Sokszor mondtam: a bíró független lehet a végrehajtó hatalomtól, de egyvalamitől biztos nem lesz független: saját beidegződéseitől, előítéleteitől.

2017. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

"Egy férfi nem tud szoptatni. "


És sok nő sem.

2017. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
32%

"Egy férfi nem tud szoptatni. "


Bocs, de rám még egyetlen nő sem panaszkodott.

:)

2017. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
17%

"Ma is így kéne kinéznie: a nő gyereket szül, otthon van vele, szoptatja, pelenkázza, az apa pedig dolgozik."


Persze, egyetemre se járjon egy nő, a munkahelyről is tiltsuk ki, akkor majd beteljesíti szent hivatását... Abba nem gondolsz bele, hogy ha ez így lenne, akkor a gyerek nem az anyja nélkül halna éhen, hanem az apja nélkül, vagyis pont nem támasztaná alá, hogy az anyjára van jobban szüksége.


"Tudod, elég vicces lenne elképzelni egy ősasszonyt, amint a barlangból a hátára kötött, ordító gyerekkel settenkedik ki vadászni."


Most elképzeltem, ahogy az ordító gyerek miatt elmenekülnek az ősasszony elől a bogyók és gyümölcsök, amiket gyűjtöget (és amik egy vadászó-gyűjtögető társadalomban az étrendnek nagyobb részét teszik ki, mint az elejtett állatok). Tényleg vicces :D

2017. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
57%

"Amíg a jog automatikusan az anyának ítél a gyereket és ezt felülvizsgálva kerülhet az apához; "


Ez hazugság. 3 éves kor alatti gyerek esetében igaz, HA az anyja volt vele otthon, ennél idősebbnél nem.


"amíg egy anya megszüli a gyermekét mert úgy dönt és külső kényszerek nélkül dönthet úgy, hogy elvetet vagy megszüli;"


Ahhoz, hogy a gyermek megfoganjon, két ember kellett. Amúgy mennyivel erkölcsösebb a magzat kikapartatására kényszeríteni a nőt, mint lelépni tőle ÉS a gyerektől?


"amíg az apának nincs joga lemondani egy gyerekről sem jogilag de bármire kötelezhetik, még ha a nő hazudta is, hogy szedte a tabit;"


A b¤szás nemzéssel járhat. Amelyik férfi nem akar gyereket, húzzon gumit vagy csináltasson vasectomiát.


"amíg az apa jogérvényesítése bármilyen tekintetben másodlagos,"


HAZUGSÁG.


" addig bizony az anyától sokkal mocsokabb dolog elhagyni a gyermekét, mert minden őt védi, minden támogatást megkap, nincs olyan körülmény, amellyel indokolt lehetne egy ilyen gerinctelen lépés.."


Konkrétan mi az a "minden", ami az anyát védi? Nem kell hazugságokkal magyarázni a bizonyítványt, pont ugyanolyan umdorító a gyerekét elhagyó apa is, mint az anya.

Megjegyzem, a legkisebb gyerekünkkel a férjem volt gyesen, csak a fél év szülési szabadságot vettem igénybe. Semmilyen probléma nem volt ebből, így aztán első kézből tudom, hogy tömény hülyeség, hogy a kicsi gyereknek inkább az anyjára van szüksége. Szeretetre és gondoskodásra van szüksége, amit az apja ugyanúgy meg tud neki adni, mint az anyja.

2017. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
54%
notol. mondom ezt ugy hogy magam is no vagyok. engem mindket szulom elhagyott, de az hogy apamat nem ismertem nem is erdekelt. az viszont hogy anyam evente 2-3 alkalommal meglatogatott ( a nagymamam nevelt fel) sokkal rosszabb hatassal volt ram mint az hogy az apamat nem is ismerem. OLyankor mindig ereztem milyen onzo es elfogadhatatlan a viselkedese . ugyanakkor nem szerettem volna vele elni es soha nem tudtam megszeretni pedig mar o is 80 felett van. havi egy telefon a kapcsolatunk es ennyi.
2017. jan. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!