Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki már leküzdötte a SIBOT-t...

Aki már leküzdötte a SIBOT-t tudna írni nekem?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne valaki, akitől tudok tanácsokat kérni, tudok vele beszélgetni. Nagyon nehezen viselem, nagyon köszönöm, ha ír valaki! Az is jó, ha csak a tüneteket sikerült csökkenteni.

21/L



márc. 13. 11:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
Köszi.
márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
#3. Tudott a külföldi doki segíteni? Ha igen, akkor hogyan? Kérlek, írj!
ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:

A német orvos azt mondta, a sibo valójában nem bizonyított, és ő nem is kezeli. Bár előtte én már kaptam itt antibiotikumot végül rá, le is vitte az értékem, mégse történt semmi változás a tüneteket illetően, ahogy itt többen pont ugyan ezt írták gyakorin. Végül ultrahangoztak, vért vettek több dologra. Endoszkópos kapszulát nyeltem le. Voltam itthon tükrözésen, de ugye a vékonybelet nem lehet. Azt is mondta, hogy rengeteg ibses beteg megy hozzá, aztán a végén csak kiderül, hogy teljesen más okozza, a vékonybélben van valami probléma. Ezért javasolta nekem is a kapszulát, plusz egy teljes hasi mrit. Ezek megtörténtek, most várom az eredményt. Több orvos együtt értékeli ki a leleteim, remélem kiderül végre. Már én is elengedtem a sibot, egyszerűen semmi nem történt gyógyszerrel sem. És köszönöm azoknak, akik a régebbi válaszom lepontozták. Az igazság az,hogy évekig jártam itt orvosokhoz, magánhoz, nem kevés pénzért, és le💩tak. Küldözgettek mindenfelé, hol urológia, hol rám hozták a frászt, hogy petefészekrák. Az itteni nőgyógyászom meg röhögött rajta. Ő maga javasolta, hogy menjek ki külföldre már tényleg, mert itt nem fognak tudni segíteni. Egy széklet vizsgálatot sem kért egyik gasztroneterológus sem, pedig alapnak kellett volna lennie, és voltam legalább 6-nál. Mindig csak azt hallgattam: "á, én nem hinném, hogy ilyen problémája van". Ez nem orvosi szakvélemény, hanem magánvélemény, amire nem voltam kíváncsi. Itthon gyorsan lerendeztek ibssel, csak menjek már. De ha a szexuális életem tönkrement, dolgozni sem tudok, fáradt is vagyok, úgy érzem, hogy leszakad az alhasam, akkor az nem normális. Ez csak egy töredéke a történetemnek.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:

#13. Nagyon köszönöm, hogy írtál! Már nem is reméltem...

Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad!


Teljesen megértelek!!!

Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy az orvos csak le akart koptatni, stb.

Rá akartak fogni egy diagnózist, csak menjen már onnan az ember.


Páromnak más baja volt-van de ő is így járt. Egyik orvos mondott egy diagnózist, a másik azt mondta, hogy az nem az, hanem totál más. Márpedig az első diagnózis alapján meg kellett volna műteni. Szóval súlyos, ahogy dobálóznak a diagnózisokkal.


Nagyon remélem, hogy kiderül a külföldi vizsgálatok alapján, hogy pontosan mi a tüneteid oka.


Nem tudom, hogy miért pontozták le a válaszodat (de van rá tippem).

Mindenesetre én természetesen nem pontoztam le. És igen örülök, hogy mindezt leírtad!


Amikor kiderül, nagyon jó lenne, ha megírnád a diagnózist és minden egyebet, ami ehhez kapcsolódik!

Ha esetleg nem nyilvános, akkor privátban - de úgy gondolom, hogy mindenkinek hasznos lenne.

ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megírom! Sajnálom, hogy nálatok is ilyen a helyzet. Itt, ha nem szembetűnő a betegség, akkor nincs is. Amit nem látnak, az nem is létezik. Ibssel dobálóznak, mert halvány lila gőzük sincs semmiről. Lassan 5 éve, amióta alhasi problémáim vannak, tele van az arcom gyulladásokkal. Ezt is mondtam, mire ők, hogy menjek bőrgyógyászhoz. Dehát mondom egyszerre jött ki mind a kettő, biztos köze van egymáshoz. Lesz.rták. Azóta is ott vannak, persze voltam bőrgyógyásznál két perc után kidobott, hogy ez rosacea, kaptam 40 napra antibiotikumot. Addig jó is volt, amint abbahagytam, újra kijött. Eszükbe se jutott, hogy lehet a vékonybéllel probléma. Most nekem konkrétan daganatot keresnek, vagy szövetelhalást, összenövést. És igen, amit te is írsz, hogy nincs egyetértés orvosok között. Ahány orvosnál voltam, annyi különböző dolgokat mondtak. Teljesen nevetséges. Amikor rákérdeztem, hogy a másik orvos ezt mondta, ön meg azt, miért van? A vállukat vonogatták. Abban sem tudtak megegyezni, hogy vastagbél vagy vékonybél. Egyik ezt mondta, másik azt. Vajon hány ember szenved itt mindenféle betegségben, amit lerendeznek ibssel? Ne idegeskedjen. Ennyi a válasz. Bár én kaptam jobbat, hogy tanuljak meg ezzel élni. Szóval igen, maradjak pattanásos, ne szexszeljek, ne dolgozzak, ne mozogjak. Alap dolgokat nem tudok megcsinálni, mert olyan durva a diszkomfort az alhasamban. Már azt hittem, csak én vagyok ennyire szerencsétlen..aztán vagytok ti, kedves 14-es, meg ahogy olvasgattam itt, elég sokan vagyunk. Ez nagyon elkeserítő.
ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:

#15. Így van. Elkeserítő és döbbenetes. Az ember pedig csak fizeti a nagy pénzeket a semmire (a butaságaikra)! Kidobott pénz. :(


Közeli rokonom laboratóriumi eredménye alapján az orvos észre sem vette, hogy cukorbeteg (addig nem tudta rokonom). Szerencsére ott volt vele vki, aki elkísérte (másik rokonom), ő vette észre, hogy "hé, ez az eredmény nem diabéteszre utal"? Akkor nézte meg az az orvos jobban. "Tényleg..."

Szóval, ha nincs ott a másik rokonom, lehet, hogy a mai napig nem tudna róla az illető.


Úgyhogy az embernek manapság már "félig orvosnak" kell lennie, ha beteg... Ironikus. És súlyos.


De gondolom, te is nagyon képben vagy már az anatómiával, egyebekkel.


Viszont, ha az ember tájékozott, azért pláne l e c s e s z i az doktor azzal, hogy "nem kell olvasni"!

Aha, csak d ö g ö l j ö n meg simán az ember. Ne olvass, maradj h ü l y e, hagyd, hogy félrediagnosztizáljanak, majd az alapján félrekezeljenek, fogd be a szád és pusztulj bele.

Nem állítom, hogy minden orvos ilyen, de sajnos mi ilyenekkel találkoztunk.


Én is nagyon szenvedek ezzel, már én sem tudom, hogy SIBO-e egyáltalán. :( De néha már tényleg azt hittem, hogy belepusztulok. Az orvos pedig totál semmibe veszi.


Igen, sajnos sok szakorvos még nem fogta fel, hogy a tünetek összefüggnek. Sőt, sokszor nincsenek is képben más területekkel, csak a sajátjukkal (vagy azzal sem), pedig egészében kellene vizsgálni a szervezetet.

Egy bélprobléma összefüggésben lehet az arcon megjelenő gyulladásokkal!


Amúgy én nagyon sok kajálásra vonatkozó szabályt betartok és csak akkor tudok egyáltalán vmit enni vagy akkor nem vagyok pl. pattanásos, ha nagyon betartom ezeket.

Nagyon tisztán kell kajálni.

Mű dolgokat (junk food) én nem is tudok enni.


Tejtermékeket eszel? Azok is szoktak arcon gyulladásokat okozni. Vagy a napraforgó étolaj. De még sok más. Egyéni érzékenység is lehet. Én pl. nagyon nem bírom a pálmaolajat.

ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:

Az se semmi. Diabéteszt nem észre venni...na, ha alap lelet értelmezése se megy, akkor mire számítson az ember? Ez a baj, hogy tényleg nem veszik komolyan a tüneteket. Legyintenek kb mindenre. Mert azt gondolják, hogy szívesen járkálunk orvosokhoz, mert ez a hobbink. Az étkezést hagyjuk is. Hashimotos és ir-es vagyok. Ezer dolgot nem ehetek. Nagyon figyelek erre is, tisztán eszem, kókuszolajjal főzök. Mindent is kipróbáltam. Elmondhatom, hogy sajnos nem ez a probléma.

Nekem is sokat mondták, hogy ne olvasgassam a netet.. több dolgot tudtam meg onnan, mint tőlük.

ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:

#17. Jaj, a kókuszolajjal én nagyon megjártam! Tudom, hogy rengeteg jó dolgot lehet arról olvasni, de igazából nagyon rossz! Nekem 4 helyen jött elő attól vmi (most nem jut eszembe a neve) és azóta sem múlt el. (Ha eszembe jut a neve, megírom.)

Ha lehet ajánlani, próbáld ki, hogy elhagyod - legalábbis én saját tapasztalat alapján nagyon nem ajánlom.

Csak extra szűz olívaolajat használj jó ideig.


Amúgy nemrég olvastam, hogy a SIBO és a Hashimoto együtt jár általában. A Hashimotot is helyre lehet állítani kajálással.


Az IR miatt érdemes lenne króm-pikolinátot szedned.


Szedsz étrend-kiegészítőket?


Tudom, hogy mit mondanak a "fogadatlan prókátor"-ról, de tényleg teljesen jó szívvel ajánlom, hogy hagyd el a kókuszolajat.

ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
Évekig extra szűz olívaolajat használtam, az utóbbi másfél évben veszem a kókuszolajat. Sosem lett jobb az arcom, se egyiknél se másiknál. Nem ez a probléma. Nem ételfüggő a dolog, ezt màr kitapasztaltam. A sibo meg..írtam, hogy hiába lett jó a kilégzés szerint, a tüneteim egy fokkal sem lettek jobbak, szóval sajnos nem az okozta. Pedig reménykedtem benne. Majd okosabb leszek, ha kapok eredményt, de köszönöm neked is a válaszod. Tényleg rengeteg mindent kipróbáltam, de semmi nem jó. Én már feladtam.
ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:

Akkor ez a bőrpobléma az arcon már évek óta fennáll?

Ne add fel. Tudom milyen, mivel nekem is nagyon kell vigyázni.

De azt vettem észre, hogy a minőségi étrendkiegészítők segítenek. Adott esetben nagyon sokat. (YiYa, GAL, G&G.)

ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!