Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki már leküzdötte a SIBOT-t...

Aki már leküzdötte a SIBOT-t tudna írni nekem?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne valaki, akitől tudok tanácsokat kérni, tudok vele beszélgetni. Nagyon nehezen viselem, nagyon köszönöm, ha ír valaki! Az is jó, ha csak a tüneteket sikerült csökkenteni.

21/L



márc. 13. 11:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
#59. Milyen táplálkozást folytatsz? (Pl: paleolit, vegán, mindenevő, vegetáriánus, gluténmentes, ketogén, stb?)
ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
100%
#59. Prebiotikumot, probiotikumot, enzimeket szedsz? (Bocs, ha már írtad.)
ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
Gal borsmentát, és pharmekal oregánó kapszulát szedtem. Eszem mindenfélét. Kevesebb húst, mert annyira nem szeretem. Sok zöldség, ritkábban gyümölcs, mert fáj a gyomrom tőle. Cukrot nem, mert ir-es vagyok. A szénhidrát az 100 gramm alatt van/nap. Semmit sem követek. Nincs értelme. Az évek alatt mindig valamit kizàrtam, mert hogy tuti az okozza, és mégsem. Mindenfélét is szedtem, az se segített. Főleg probiotikomuk. Már nem veszem ilyeneket, felesleges pénzkidobás.
ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:

#63. Nem amiatt kérdeztem, hanem azért, hogy tudjam, hogy miből induljak ki. :)


Pl. az én esetemben: az utóbbi időszakban annyira nem bírtam kb. semmi növényi eredetűt megemészteni, ami magas FODMAP tartalmú, hogy néha ettem állati eredetű termékeket is.


Amiatt is kérdeztem a prebiotikumot és a probiotikumot, mert saját tapasztalatom az volt, hogy szedtem, szedtem és még rosszabb lett! Aztán olvastam is erről, hogy SIBO-ban árt, de alig tudtam elhinni, hogy így van. Pedig így van! SIBO betegeknek ártalmas lehet a prebiotikumok, probiotikumok fogyasztása!!!

Azután ezt több helyen is olvastam.

Tehát ezeket kifejezetten kerülje, akinek SIBO-ja van!

Szaporodnak a baktériumok ott, ahol nem kéne!


A húsok közül én is többet eleve nem tudok megenni, de mostanában próbálkoztam pl. csirke, pulyka, hal.

És tojás.


A kristálycukrot én is kizártam már régen. Mostanában néha ettem, amiben volt és nagyon rosszul lettem. Szóval...


Úgy tudom, hogy a GAL termékek jó minőségűek - van, amiket mi is tőlünk szerzünk be. (Mg, glicin. A többit főként a YiYától.)


Amit még írtál: "pharmekal" - erről nem tudok.


Nem tudjuk, hogy Neked van-e SIBO-d, de az is lehet, hogy van, plusz ugye a többi betegség.


Mindenesetre, ha pl. candidiasis lenne Neked, vagy SIBO, vagy mindkettő, akkor is jó az oregánó illóolaj kapszula. Még mindig ajánlom Neked. :) Nem gond, hogy ajánlom? Nem szeretnék az agyadra menni, de nekem ez most eléggé bejön, bizonyos tünetre legalábbis. Jóval kevesebb az erjedés, tehát kevesebb a baktérium a gyomorban és a vékonybélben, valamint ki tud jönni a bélgáz (nem mind, de már valamennyi). Írtad, hogy ezzel kapcsolatban Neked is gondod volt, ezért ajánlom.

Esetleg próbálj ki egy másik márkát, mint korábban.


Nekem is szokott fájni a gyomrom.


Ma azt olvastam, hogy hormonális egyensúlytalanság is okozhatja a puffadást. Erről te tudtál? Én nem!


Mozogsz eleget? Én nem mozogtam mostanában, most itt nem írom le, hogy miért, de a lényeg az, hogy nem lustaság miatt.

Remélem, hogy most lesz lehetőségem újra mozogni.


Ezt a mozgás témát azért kérdeztem, mert a bélperisztaltikát a mozgás javíthatja és akkor elvileg könnyebben kijön a bélből a gáz.


Te voltál hormonális kivizsgáláson? Lehet, hogy olyanra is kéne menni.


Most azt csinálom, hogy salátákat eszem (pl. madársaláta, jégsaláta, fejes saláta) és petrezselyemzöldet, kaprot. Ezek jók, most úgy tűnik. És frissen facsart citromlevet iszom, néha vízzel keverve.

ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, hogy enzimeket szedjetek inkább (ne prebiotikumot, probiotikumot).
ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy neked tényleg használt. Nekem ezek nem. Ma kaptam smst, hogy foglaljunk időpontot kontrollra. Remélem találtak valamit, azért.
ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
Reméljük.
ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
Kapszula se mutatott semmit. Majd tőle is ibs diagnózist kapok. Micsoda pazarlás..
ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
#68. Már épp akartam kérdezni, hogy mi lett. Jó, hogy írtál. Akkor szerinted mi lehet a baj, ha a kapszula sem mutatott semmit? Te mire gondolsz? Van vmi ötleted? Néha érzi az ember.
ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
5 év után sem érzem mi lehet a baj. Csalódott vagyok, azt se tudom hogyan tovább, már nem is érdekel az egész.
ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!