Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bármit is...

Hogyan tudnék bármit is segíteni, hogy kevesebb abortusz legyen?

Figyelt kérdés
Hihetetlen rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, és úgy érzem, hogy az én felelősségem is, és segíteni szeretnék. Tudtok valamilyen szervezetet, vagy valamilyen programot, ahová csatlakozhatnék?
2011. dec. 4. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyasmire gondolsz, akik tiltakoznak az abortusz ellen... Pfff, akkor inkább ne menj, hacsak nem vagy bigott.

Ha olyanra gondolsz, akik segítséget nyújtanak azoknak, akik azon gondolkodnak, hogy abortuszra menjenek, és bárhogy is döntenek, segítesz nekik, az az igazi és egyetlen emberi segítség.

Jöhet a piros pacsi.

2011. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
61%

teljesen egyetértek veled.

igazából szerintem max. annyit tudsz tenni,hogy ilyen szakmát választasz.

pl.szociál pedagógus,családsegítő vagy ilyesmik.

2011. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
47%

" és úgy érzem, hogy az én felelősségem is, és segíteni szeretnék."

Konkrétan ezt hogy érted??Mi a te felelősséged mások rossz döntéseinél? és mégis hogyan akarnál segíteni azokon akik az abortusz mellett döntenek? Adsz nekik pénzt? Lakást vagy munkát?? Mert ha igen akkor szólj,és szülők én is..

2011. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

Hát gyógypedagógus leszek elvileg.

Elsőnek: első verziót választanám, pedig nem vagyok bigott:)

2011. dec. 4. 18:02
 5/70 A kérdező kommentje:
Konkrétan bárhogyan. Megmutatni, hogy mi is ez, felnyitni a szemeket, és ha ezen múlik igen, szociálisan támogatni.
2011. dec. 4. 18:04
 6/70 anonim ***** válasza:
73%
A tiltakozás nem ér semmit, mert aki valamiért az abortusz MELLETT dönt, azt nem fogja befolyásolni, akikhez meg eljut, azok úgysem abortuszpártiak. Az ilyen akciók csak arra jók, hogy a saját lelkiismeretedet nyugtatgassa, hogy "én tettem valamit", pedig EZ semmi. Ettöl nem változik semmi, senkin sem segitesz.
2011. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
58%

kezdjük azzal,hogy ha én terhes lennék,és úgy érezném hogy képtelen lennék felnevelni,vagy a gyerek apja elhagyott,akkor a hátam közepére nem kívánnám hogy videókat mutogass abortuszokról..Ha valaki odáig eljutott hogy ennek veti alá magát annak nyomos oka van..Azért ez nem úgy megy hogy leülők veled,te mutatsz pár sokkoló videót,és kész..Attól még éhen halunk,mert nem tudom felnevelni,attól még egyedül maradok a csöppséggel.

Tudod én nem vagyok abortusz párti,de inkább vetessék el,ha nem tud más lehetőséget..Nagyszülők nyakára meg a lehető legrosszabb megoldás szülni..

2011. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
89%

Az az igazi segítés, amit az első leírt! Mondom ezt úgy, hogy szociálpedagógus, illetve szociális munkás vagyok.

Bárhogy is dönt, abban kell segíteni és támogatni. Természetesen tudsz úgy segíteni, hogy felkutatod a lehetőségeit stb., és akkor nagyobb eséllyel dönt a gyermek megtartása mellett, mintha nem tudná, hogy pl. milyen intézményi háttér tud neki segíteni a baba megszületése után.

Van számos ilyen alapítvány, aki ezzel foglalkozik, keresgélj nyugodtan neten. Lehet, hogy pl. önkéntesként ott kezded, hogy figyelemfelhívó kampányok és egyebek, de ha meglesz a végzettséged, akkor akár tanácsadás és hasonlók is lehetnek a feladataid, akár rendes munkaként is.

Az abortusz kapcsán pedig egy gondolat: természetesen az lenne az ideális, ha nem lenne rá szükség, mindenki tudná és akarná vállalni a gyermekét, de nem ott tartunk... Talán Ranschburg mondta egyszer, hogy az a cél, hogy azok a gyermekek megszülessenek, akiket várnak és szeretni fognak.

2011. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
86%

Azzal tudsz segíteni, hogy nem hozol össze magadnak egy nem kívánt terhességet és nem veteted el.


Minden más lehetőség haszontalan. Hiába a kampányok, hiába minden, aki eddig nem tanult, ezután sem fog.

2011. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
55%
Ez a video mutogatás meg társai csak azért undorító, mert vannak olyan nők, akiknek muszáj elvetetni a gyereküket, mert mondjuk betegek, vagy veszélyeztetik az anya életét. Ez eleve egy óriási trauma, ha meg még ilyeneket látnak az duplán rátesz az egészre. Volt már ilyen eset, és a nő erősen depressziós lett. Nyilván nem rájuk gondolsz elsősorban, de én ezt akkor sem értem, mert aki nem akarja megszülni az úgysem fogja, és videokat se fog róla nézegetni, aki meg igen, az nem emiatt fogja szerintem meggondolni magát. Remélem soha az életben nem kerülök ilyen helyzetben, de akkor sem néznék ilyen videokat, meg képeket. Az állatkínzás is szörnyen megvisel, bár a kettő nyilván nem teljesen ugyanaz, de ettől még erről sem fogok videokat nézni.
2011. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!