Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadatod a H1N1 védőoltás?

Beadatod a H1N1 védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/221 anonim ***** válasza:
80%
A vakcina nem élő vírus!1 hónapja adattam be magamnak TERHESEN!1 hete megszületett az egészséges kislányom!!Ezek az én tapasztalataim!
2009. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/221 anonim ***** válasza:
63%

Vannak inaktivált azaz nem élő vírust tartalmaző és élő vírust tartalmazó oltóanyagok. A mostani egy legyengített élő vírust tartalmazó anyag, mely a saját immunrendzsered készíteti arra, hogy védekezzen.

Csak az baj, hogya terhesekimmunkrendszere köztudottan gyenge. Szerencséd volt, hogy nem betegedtél meg, de egy kismama az első 12 hétben, mikor minden kór megtámadja és mikor az immunrendszre nem működik, hogy a kisbabát ki ne lökje, lehet hogy nem vészeli át ilyen könnyen.

2009. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/221 anonim ***** válasza:
29%
Ha olyan FONTOS ez a védőoltás,akkor miért nem ingyen árulják??
2009. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/221 anonim ***** válasza:
91%
Terheseknek,asztmásoknak,szívbetegeknek ingyen van!!!
2009. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/221 anonim ***** válasza:
91%

NEM ÉLŐ VÍRUS!

"A WHO által jóváhagyott védőoltások - köztük a hazai gyártmányú vakcina - nem tartalmaznak élő vírust. (Kivételt képez az Amerikai Egyesült Államokban 2003 óta gyermekek számára engedélyezett orr-spray vakcina, a FluMist, amely az újinfluenza vírusából is elkészült, és 2-től 9 éves gyermekeknek spriccelik be az orrnyálkahártyájára.) Az elölt vírust tartalmazó védőoltások közötti különbség abban van, hogy míg például a magyar vakcina egész elölt vírust tartalmaz, addig több külföldi vakcina csak a vírus egyes darabjait (hasított vírusokat). Az egész vírust tartalmazó vakcinák erősebb immunválaszt alakítanak ki, azaz hatékonyabbak, és ennek megfelelően kisebb mennyiségű vírus van az oltóanyagban, ami kevesebb mellékhatással jár (1-2 napig tartó lokális duzzanat és piros folt az oltás helyén, rossz közérzet, esetleg hőemelkedés, enyhe láz). A védettség kialakításához pedig egyetlen oltás elegendő, szemben számos úgynevezett alegység-vakcinával, amelyekből két oltás alakítja ki a védettséget"

2009. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/221 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem érthető,hogy nem élő vírus a vakcina??Nekem mielőtt beadta az orvos ,elmondta ,hogy nem élő vírus!Nem kellett fizetnem és terhes vagyok!Engem nem érdekel ki adatja be és ki nem én senkit nem akarok rábeszélni de az nagyon zavar mikor az össze vissza mennek az információk és azok akik beadatták érezzék magukat szarul!Nektek ez öröm?Ha azt írom beadattam és jól vagyok azt írják hogy évek múlva nem leszek jó!Amikor azt írtam be fogom adatni akkor azzal vádoltak,hogy a gyerekemben kárt teszek.És megy ,hogy a kormány felfújja!MIÉRT TI MIT CSINÁLTOK?
2009. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/221 anonim ***** válasza:
63%
Mi leeresztjük ezt a felfújt lufit..:P
2009. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/221 anonim válasza:
100%
Én csak azt kérdezem magunktól, miért van az, hogy a kötelező védőoltásokat beadjuk, eű-i dolgozók a hepa injekciót 3 részletben megkapják gondolkodás nélkül? És most ekkora problémát okoz az adható influenza injekció? Ha kötelező lenne, mindenki azonnal beadná. Mert muszáj!! tudjuk, hogy sajnos minden injekciónak lehet szövődménye.
2009. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/221 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igaza van az előttem szólónak és én is most akartam ezt írni.Visszük a gyerekünket a kötelező oltásokra de azt sem tudjuk mit tartalmaz!Ha valaki esetleg egyszer azt nyilatkozná ,hogy káros akkor megnézném mi lenne!Valószínű az mint most!!A pánikkeltés a legkönnyebb!!
2009. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/221 anonim válasza:
100%
Az előző írásomat megtoldanám még annyival, hogy tartok attól, ha tömeges lesz a megbetegedés, akkor sokan fognak pánikszerűen rohanni a vakcinákért, nem biztos hogy lesz.Nem vagyok ellene a védekezésnek, kiváló vitaminokat eszem, a gyermekeim is. Hive vagyok az immunrendszer erősítésének, de van egy krónikus bélbetegségem(ami autoimmun eredetű) állandó gyógyszeres kezelésre van szükségem. ez sem jó, de enélkül sokkal rosszabb. Gyermekeim allergiások, visszatérő gégegyulladás minden évben, (tudjuk, az allergia is autoimmun eredetű)én szeretném kivédeni a betegség okozta szövödmény kockázatát. Meghallgatom mindkét oldalt,(az elvakult vitaminosok tábora arról akar meggyőzni, hogy csak az ő szerük a legjobb) a hivatalos honlapok meggyőznek a védőinjekciós fontosságáról, amivel én eddig egyetértettem). Köszönjük azoknak, akik miatt nem tudunk ép ésszel, higgadtan, nem elbagatelizálva a helyzetet DÖNTENI.
2009. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!