Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:

Már első osztályos korunkban megtanultuk a hittanból a katekizmus első kérdését:

"Miért vagyunk a világon?"

És erre a választ is:

"Azért vagyunk a világon, hogy Istent megismerjük, Öt szeressük, Neki szolgáljunk, és ezáltal üdvözüljünk"


Persze, aki nem hisz Istenben, annak ez nem sokat mond.

Pedig: azt is tanultuk, hogy Isten három fő tulajdonsága: minden-tudó, mindenható és örökkévaló. Tudományosabban fogalmazva: térben és időben abszolút végtelen, önmagánál lévő, abszolút energia.

2013. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim válasza:

Kedves Kérdező.

Eddigi írásaidból nyilvánvalóvá válik számomra hogy egy te egy nagyon intelligens, nagy tudású úgynevezett "Ész ember" vagy magas intelligencia hányadossal.

Asimov is ész ember volt és az írásaiból is nagyon kitűnik ez, és látom idézel is tőle.

Azonban hadd mondjam el hogy az élet értelmét nem az eszeddel fogod megtalálni.

Ezt azért írom neked mert én is ilyen ember voltam, kisgyerekkoromtól kezdve kutattam az élet értelmét az univerzum rejtélyét és fizikus akartam lenni, végül aztán másképp alakult és programozó lettem.

Azonban pusztán az ész segítségével nem lehet megmagyaráznia a szenvedés értelmét, nem lehet felfogni a veszteségek miértjét.

Ha az élet véges, a halállal megsemmisül, és pusztán a véletlen terméke, akkor valóban a legjobb ha egyszerűen főbe lövi magát az ember. Az ész ember előbb utóbb eljut a nihilista életfelfogáshoz.

Hosszú időnek kellett eltelnie, és egy igazán szív ember - a feleségem - segítségének, hogy rájöjjek hogy az életet úgy is lehet élvezni ha folyamatos veszteségek érik az embert. Ehhez azonban nem elég az ész. A hiten a sor ilyen esetben. A hiten amely hiszi hogy ez az élet nem véges, hanem pusztán előszele egy boldogabb végtelen életnek. Ez esetben a veszteségek átmenetiek, és feldolgozhatók hosszabb rövidebb idő alatt, s újra élvezheted az életed.

A másik ami szintén pusztán ésszel nem felfogható, hogy ha elveszted mindenedet, vagy az összes szerettedet, akkor is van valaki aki mindenkinél jobban szeret: Isten.

Ahogy haladsz előre az életben sok mindent elveszítesz, meghalnak barátaid szüleid, testvéreid, talán gyerekeid, elveszik a fiatalság, elveszik a szépség. A munkádat megeszi az idő vasfoga. Minden múlandó az entrópia könyörtelen munkája miatt. Ezért az élet igazi értelme az ha nem pusztán e-világban reménykedsz mely a biztos és könyörtelen enyészetre van ítéltetve. A biblia azt mondja:

"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;

Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják"

Ezek a kincsek pedig: szeresd az embertársaidat, segíts a szenvedésükön, ne csak magaddal törődj, hanem másokkal is, bocsáss meg az ellenségeidnek.

Szóval én megtaláltam az élet értelmét. Van célja az életemnek hiszen rengeteg embertársamnak segíthetek.

Javaslom hogy olvass Bibliát és keresztyén tartalmú könyveket, hogy szélesedjen a látóköröd, hiszen minél többféle nézőpontot megismersz annál könnyebb döntened.

2013. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:

Az élet szerintem nem más, mint egy olyan "anyag" ami elképesztő energiával küzd és ragaszkodik a saját létezéséhez. Az egyetlen törvény amit követ, a fennmaradás. A lehető legtovább akar élni, a lehető legkényelmesebb módon, de persze nem csak a saját élete számít, hanem a fajtáját is szemelőtt tartja, hogy a jövőben is legyen még élet. ÉLET ÉLET ÉLET! Ennyi a lényeg. Még élet, még élet. Lehet, hogy tökéletesen értelmetlennek tűnik, de azért mégis csak több, mint a szimpla anyagi létezés. Összetettebb, tisztában van a saját létezésével és képes megkérdőjelezni azt. Erre egy aszteroida nem képes (legjobb tudásom szerint). A földi élet egy segélykiáltás az univerzum végtelen csendjében. Persze mulandó, pont ez a szomorú az egészben.


Ami viszont még nagyon figyelemre méltó, hogy az életben akkora energia van, hogy képes volt kitörni bolygónkról. Megtalálta a módját, pontosabban MI találtuk meg a módját. Mai technológiaival már elvben tudnánk kolonizálni a Marsot, ami nem kis dolog. Lehet, hogy mi, emberek leszünk az élet prófétái? Akik elterjesztik ezt az absztrakt, de lenyűgöző létezési formát? Van rá némi esély, de ehhez sokkal nagyobb összefogás kellene az emberek között, mint ami most van.

2013. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:

Milyen szép dolgokat írtok :D

Biztos jó hinni ilyenekben, hogy a boldogság az emberi lét célja, meg minden. Én is szívesen képzelem azt, hogy a halál után a mennybe jutok, hiába túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.


De ha mindenképp értelmet akartok látni az életben, a ti dolgotok. Ettől függetlenül nem biztos, hogy ténylegesen van értelme az emberi létnek. Élünk és meghalunk.

2013. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

A 18-as, 19-es, 20-as válaszolók, valamint a 21-es „istenes”, egészen egyszerűen NEM ÉRTIK, miről is elmélkedtem itt eddig! Még csak arra sem vették a fáradságot, hogy ELOLVASSÁK a 6-os számú jegyzetemet!... (Vagy legalább a készülő könyvem TÉMA-SEJTETÉSÉRE tett utalást, a 17-esben, pedig ott még a honlap-szegmens fellehetőségét is megadtam…)

Kérem, őket, ha csak egy mód van rá, NE TEGYENEK TÖBB — tautológia „mintájú” — megjegyzést! Ha nincs idejük ÉRTELMEZNI egy jegyzetet, vagy legalább átkattintani innen egy másik honlap-szegmensre, ahol LÁTVA LÁTSZIK, mennyire nem defetista szemlélettel készülök egy írói munkát végbevinni, találjanak maguknak más elfoglaltságot!…


Thanks!


Lépjünk tovább.

Sajnos, azt kell mondanom, a 22-es jegyzet írója sem látja világosan, hogy mire is akarok én „kievezni” a kérdésfelvetésemmel…

Az „istenes” emberekkel az a legnagyobb baj, hogy az ALAP, amire „építkeznek” a hitükben, az én meglátásom szerint egy „istenien hatalmas” REDUNDÁNS — feleslegesen felépített — behelyettesítés, s így önnön maga alá dől!...


A 23-as sem érti, miről is beszéltem eddig… Ha nem javul az értelmezési készsége, kérem őt, ő se szaporítsa tovább feleslegesen a megjegyzéseket!


Thanks!


Lehetséges volna, hogy a 24-esben talán magát Koncz Zsuzsát tisztelhetjük?... :)


Hova lett a 15-ös? Idáig Ő volt az egyetlen, aki NAGYON KÖZEL KERÜLT a kérdés HELYES értelmezéséhez!

2013. szept. 1. 18:41
 26/72 anonim ***** válasza:
23-as vagyok. Csak összefoglaltam, hogy én miként látom a földi életet. Hogy van e értelme azt nem tudom. Nemtudom, hogy ezzel mi a gondod, de hogy te sem tudod az élet értelmét, abban biztos vagyok. Te is csak feleslegesen szaporítod a szót, hiszen nem válaszoltad meg a kérdést. Csak felvetettél egy rakás különböző idézetet. Egy anoním internetes oldalon. Én meg felvetettem az én meglátásomat. Ennyi.
2013. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
Amúgy megtudnád mondani, hogy pontosan mi a gondod a gondolatmenetemmel? Érdekelne...
2013. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
"A hit tudomány nélkül vak, a tudomány hit nélkül béna" - a kérdezőben pedig (szándékosan?) minden össze van kuszálva.
2013. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

A 26-os és 27-es jegyzetelőhöz:


Hűha! Igyekszem udvarias hangnemet megütni, bár ölég nehéz lesz, azt hiszem…


1. Ezer százalékig bizonyos vagyok abban, hogy NŐNEMŰ vagy!... (Ami persze, még nem determináló abban a tekintetben, hogy „szőkének” is kellene gondolnom téged…, már csak azért sem, merthogy én abban is különbözöm a legtöbb férfiembörtől, hogy nem az a meggyőződésem, miszerint minden nőnemű egyed buta liba lenne…, épp’ ellenkezőleg: TUDOM, hogy vannak rendkívül értelmes [és még csak nem is csúnyácska] nők, és bizony Én ŐKET KEDVELEM, vagyis AZ ILYEN NŐK TÁRSASÁGÁT KERESEM, viszont — ebből következően — IRTÓZOM A BUTA NŐKTŐL! Zárójel bezárva.)

2. A kérdésem alapvetően NEM AZ „ÉLET” — mint az anyag rendkívül magasrendű formája — értelméről (létrejöttének, virulásának és elenyészésének értelméről) szól, hanem az ÉLET — általában az emberi létezés — bölcseleti megközelítésű ÉRTELMÉRŐL! (Aminek persze, része az elmúlás is, mint determinatív tényező...)

3. Én TUDOM A SAJÁT ÉLETEM ÉRTELMÉT! Aki mindeddig azt hitte, hogy még a saját életem tekintetében is defetista lennék (vagy makacsul ragaszkodik ehhez a balhithez), az CSÖKKENT SZELLEMI KÉPESSÉGŰ! Merthogy csak egy ilyen „kvalitású” ember hihette eddig (és hiheti továbbra is), hogy a kérdésem nihilista vagy defetista szemléletet tükrözne!

4. Ha mindeddig feleslegesen szaporítottam a szót, az csak az eddig válaszolók DÖNTŐ TÖBBSÉGÉNEK „problémás” felfogóképessége (értetlensége) okán volt úgy…

5. Valójában NEM NEKEM kellene megválaszolnom a kérdést (a honlap jellege éppen arról szól, hogy a KÉRDÉSFELVETŐK VÁRJÁK a — talán helyes — válaszokat… Ettől függetlenül MÁR A 3-IK JEGYZETBEN MEGVÁLASZOLTAM A KÉRDÉST! Csakhogy — sajnos — Te is a FELÜLETESEK közé tartozol, amiért is talán NEM IS VOLTÁL KÉPES FELFOGNI (ha egyáltalán elolvastad azt), „mi jön ki” abból az idézetből — amely egyébiránt a sajátom… Vulpes „Scepticus” Optimus Prætor (Baksai-Róka Béla) ugyanis Én magam vagyok!... De ezt is leírtam már egyszer.)

6. NEM CSAK EGY RAKÁS IDÉZETET RAKTAM FEL! Aki lusta végig követni egy gondolatmenet — akár több jegyzetben megvalósított — felvázolását, az vessen magára!

7. Hogy mi a bajom a gondolatmeneteddel? Nos 1-től 6-ig láthatod…


Dixi!

2013. szept. 1. 20:19
 30/72 A kérdező kommentje:

A 28-as pedig nyilvánvalóan MÉG AZ OLVASÁSHOZ IS LUSTA!...

(Legalább is, a SAJÁT jegyzeteim - igaz, komoly felfogóképességbeli adottságokat igénylő... - elolvasásához bizonyosan az!)

2013. szept. 1. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!