Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

NAGYON JÓ, 44-es! Nagyon jó!

Igen valószínűnek tartom, hogy MŰVÉSZEMBER vagy, vagy efféle! (Kéretik senki által [még általad se], semmi módon sem félreérteni!)

Egy "csekélyke" valamit azért még nálad is hiányolok, éspedig: A TÁRSADALMASÍTÁS felé történő irányultságot!...

2013. szept. 3. 14:40
 52/72 A kérdező kommentje:
A 45-ös a 43-as "klubtagja", ha érti, mire gondolok... (Ha nem érti, irány az 50-es jegyzetemhez!)
2013. szept. 3. 14:43
 53/72 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a klubtagja, és én vagyok a 42-es, előtte asszem 30-as + 15 ös :D
2013. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim válasza:
Az élet értelme az,hogy felkészüljünk az örök életre.
2013. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 Pistajóska válasza:
AZ,amivel feltöltöd.
2013. szept. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:

Az 54-es "válaszával" az a gond, hogy nincs tisztában azzal: MÉG A JELENLEGI VILÁGMINDENSÉG, amelyben élünk és létezünk, SEM ÖRÖK ÉLETŰ!... Értsd: a benne viruló élet (és vele együtt: a MI életünk) sem lehet örök életű...


CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A VÉGTELEN ENERGIATÉR (amely a mi univerzumunkat is "megszülte", egykoron) az, amely örök életű - merthogy öröktől fogva létezik, és végtelen időkön át fennmarad! Minden más, így az élet - mint az anyag speciális "létformája" -, valamint a MI életünk - mint "kitöltendő" entitás - is MÚLANDÓ!


Az 56-os válasza viszont azért "kérdéses", merthogy ÉPPEN AZ A LÉNYEG, hogy MI AZ, amivel kitölteni szándékozod az életedet!... Ugyanis TOTÁLISAN ÉRTELMETLEN DOLOGGAL IS ki lehet tölteni, ergo: a válaszod NEM EGZAKT!

2013. szept. 13. 21:59
 57/72 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, Ön tanult embernek tűnik.

Ön szerint elvileg azért elképzelhető, hogy a halálunkal nem lesz vége mindennek? Engem most nagyon foglalkoztat a kérdés, de nem rendelkezem kellő tudással ahhoz hogy ezt megállapítsam.

Szóval ön szerint lehetséges, hogy nem múlunk el maradéktalanul?

2013. szept. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim válasza:
54-es vagyok. Ki beszélt itt a jelenlegi világmindenségről? Ez az élet,amelyet mi ismerünk, múlandó. Bizony el fog múlni. Itt semmi sem tart örökké. De van egy másik élet,amiről én beszéltem. Úgy hívják, Mennyország. Az Isten élete,amit megoszt velünk,miután itt befejeztük a dolgunkat.De nem lehet ajtóstul rontani a házba. Érted,(tudom ez hülye példa,de mégis valahogy ilyen ez),amikor elmész egy állati jó étterembe, ahol a legeslegfinomabb kajákat kapod,gyönyörű berendezés,minden,amit csak szeretnél...Hát nem mész oda sárosan,bűzösen,undorítóan..Hanem előtte ápolod magad,kiöltözöl,stb. És ez az életünk értelme. Hogy megszabaduljunk a saját,felesleges ostobaságainktól. Lehet itt rizsázni hogy "kitöltsük az életet azzal amit szeretünk" meg univerzum,meg blablabla...De ez a lényeg,nem?Teljes életet élni,mindennel,amit szeretünk,megtölteni(és ezt nem lehet konkretizálni,mert amíg valakinek az atomfizika egy érthetetlen marhaság,addig a másik soha izgalmasabbat nem talált még a világon) és nem hagyni hogy a korlátok,hülyeségek(amiket sokszor saját magunk állítunk fel)elrontsák az életkedvünket,a másokba vetett hitünket. Ez tudom kicsit bonyolult,de úgy kell foglalkoznunk magunkkal,hogy közben sokkal inkább másokkal foglalkozunk,kilépünk önmagunkból.Akkor levetkőztük a bűneinket,a gátlásainkat,és akkor felkészülten léphetünk be abba a sokkal nagyobb jóba,amit még tartogatnak a számunkra,ami örökké tart,ahol olyan hogy idő meg tér meg ezek nem számítanak,és amit mi el sem bírunk képzelni. Ez a lényeg. És ezt valahol minden ember tudja/érzi,különben nem írtak volna ide annyian,illetve ha ezt nem éreznék az emberek,akkor egyetlen egy vallás,vagy hit sem maradt volna meg a mai világban. Szeretettel várom a belekötést a szavaimba,ha tudsz :)
2013. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
Fog tudni de csak azért mert mindent meg tud magyarázni. A kérdező szabad gondolkodásról beszél, mégis ő az aki nem fogadja el csakis a saját igazát.
2013. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 A kérdező kommentje:

Az 57-es, 58-as és 59-es VÁLASZOLÓKNAK (de minden más érdeklődőnek is) üzenem - egyelőre csak előzetesen -:

egyikük se higgye, hogy megfutamodtam volna a reagálástól!...


7 év után 3-ik hete van bejelentett (a TB felé bejelentett), ú.n. "normális" állásom, ezért volt a válaszadási intermezzo. De türelem! Aki VALÓBAN kíváncsi a reagálásaimra, azoktól kérek még 4-5 nap türelmet, merthogy akkor kapom meg a fizetésemet, és ilyenformán akkor jutok majd huzamosabb ideig gépközelbe!...

(Külön kérem az 57-est: BÍZZON ABBAN, hogy ÉRDEMLEGES VÁLASZOKAT fogok adni a viszont-kérdésére!)


Üdv Mindenkinek!

2013. szept. 28. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!