Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 Gyémántlány ***** válasza:
5%
Az élet értelme, hogy megtaláljuk az élet értelmét! :))
2013. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:

kedves 41-es Gyémántlány,


Ha valóban ez az élet értelme, akkor már meg is találtad, így a keresés értelmét vesztette.

2013. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim válasza:

Szerinted idézem

"A MINDENSÉG „ALAPTERMÉSZETE” AZ ÉRTELMETLEN ÉS CÉL NÉLKÜLI LÉTEZÉS, MAJD A TÖKÉLETES MEGSEMMISÜLÉS! És mindez ismét, és ismét, és ismét — örök időktől fogva, végtelen időkön át! És az Univerzum a létezése során ügyet sem vet ránk! És mi Föld-lakók a saját értelmetlen és cél nélküli létezése áldozatai leszünk egykor (meglehet, rövidesen…)! De ELVISELHETŐVÉ KELL TENNI a tudatot önmagunk és mások számára, hogy ez mindörökre így van! ERRŐL SZÓL A KÉRDÉSEM!"


Namost én azt látom hogy a főcímben feltettél egy kérdést. Mi az élet értelme? Ami valójában nem is kérdés számodra hiszen te magad leírtad hogy az életnek nincs értelme pusztán a létezés. Ha ez a kiindulópont és te érző lény vagy akkor nincs más utad mint hogy vagy öngyilkos leszel, vagy mégis megpróbálod ezt elviselhetővé tenni a magad számára a létezést -hangsúlyozottan egy magányos Isten nélküli létezést- melyben a szenvedésnek semmi értelme és melyben Isten vagy az univerzum ügyet sem vet rád.

Te az utóbbival próbálkozol és közben olyan nagy űr van benned a szívedben egy értelmes céllal létező univerzum után hogy energiáid igen nagy részét felemészti ez a kutatás. Hidd el nekem hogy ezt az űrt nem fogja semmi betölteni benned más az sem hogy könyvet írsz, az sem ha megpróbálod bemagyarázni magadnak és másoknak is hogy igenis elviselhető egy cél nélkül univerzum ha elég sokáig magyarázzuk hogy miért! Ugyanis NEM elviselhető!! Az egyetlen út számodra ha megváltoztatod az alaptézisedet. Elfogadod azt hogy pont fordítva van mint eddig gondoltad: A igazság az hogy A MINDENSÉG „ALAPTERMÉSZETE” AZ ÉRTELMES ÉS CÉLLAL TÖRTÉNŐ LÉTEZÉS, ÉS A TÖKÉLETES ÖRÖK LÉTEZÉS! És az Univerzum a létezése során igenis törődik velünk!

Az egyetlen kiút számodra ha megismered az ÉLŐ és HATÓ és LÉTEZŐ és SZERETŐ Isten-t és személyes kapcsolatba kerülsz vele. Ne az eszedre hallgass. A szíved mélyére nézz. Akkor ÉRZED majd hogy igazam van még ha most nem is érted.

2013. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim válasza:

Hogy mi értelme az életnek? Az átélés. Hogy átélj sok jó és rossz dolgot. Amikor filmet nézel vagy színielőadást annak mi az értelme? Az élet nem csak értelem. Hanem érzelem, és értelem keveréke.


Értelem? Miért lenne mindennek értelme. Pl. egy naplemente: szép és érzed hogy gyönyörű. Ez egy érzést okoz, nem kell hogy más értelme legyen.


Attól hogy élvezel valamit és idővel elmúlik, pl. az univerzum, még nem válik értelmetlenné a létezése. Sőt! Pont hogy azzal nyeri el értelmét, hogy egy idő után megszűnik. Ha nem szűnne meg, akkor nem lenne élvezet benne, hiszen általában abban van élvezet ami megszűnik. Pl.: a lélegzés nem különösebben élvezetes, hiszen tudod hogy mindig lélegezhetsz. De pl. víz alól feljőve milyen jól esik egy nagy levegőt venni.


Vagy ha van egy autód és mindig ugyanazzal jársz akkor egy idő után unalmas lesz, ha megszűnik és lesz helyette új akkor az egy izgalmas újdonság.


Szóval az élet értelme a változás a múlékonyság, az örök változatlanság ellensúlyozására. A szenvedés, az entrópia és a problémák értelme pedig pont az, hogy fenntartják a változatosságot az örök változatlansággal szemben.

2013. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:

43-as, egyetértek :D

Bár szerintem, aki annyira hisz ebben, hogy már-már tudatában van, hogy tényleg ez az egyetlen út, akkor is van egy kis kérdőjel a mondat végén, hogy "lehet mégsincs igazam, és én vagyok a hülye".


Elvégre nincs abszolút igazság, semmi sem bizonyítható, magyarul.. semmiben sem lehetünk 100%-osan biztosak.

2013. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:

A 40-esnek:

Mondom: még csak olvasásra jelöltem a könyvet, de ahhoz, hogy véleményt is tudjak mondnai róla, előbb hozzá kellene jutnom...

2013. szept. 3. 12:36
 47/72 A kérdező kommentje:

A 41-eshez:

Óh, igen! Ez a meghatározás már egy JÓ közelítés!...

2013. szept. 3. 12:39
 48/72 anonim ***** válasza:

Hát vedd meg.


Libriben pl 4000-ből kijön.

2013. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:
Kössz... A 4 ezer az pontosan 215-tel több, mint amennyivel havonta jelenleg "gazdákodhatok"!...
2013. szept. 3. 14:08
 50/72 A kérdező kommentje:

A 42-eshez:


A te értelmezéseddel azért már van egy kis gond…, pedig „Gyémántlány” ÖLÉGGÉ KÖZÉRTHETŐEN fejezte ki magát a „feladat” tekintetében!... Az ő meghatározása ugyanis szemantikailag azt implikálja, hogy MEG KELL TALÁLNI az élet értelmét! Ám ez „csak” egy jó közelítés a kérdés TELJESSÉGRE TÖREKVŐ megválaszolása tekintetében — ahogyan arra 47-es kommentemben is utaltam… Az persze, lehetséges — sőt, több mint valószínű —, hogy „Gyémántlány” a SAJÁT szempontjából megtalálta a SAJÁT élete értelmét, azonban az igazság mégiscsak az (ó, tudom, most sokan, nagyon sokan önteltnek fognak itt tartani, no de hát köztudott: „Nem a zseni jár egy évszázaddal a kortársai előtt, hanem ők vannak lemaradva egy évszázaddal mögötte…”*), hogy én a 3-as számú — meglehetősen provokatív (merthogy látszólag antinóma jellegű…) — jegyzetemben egy EGZAKTABB iránymutatású — már szélesebb társadalmi alapon is „célra-tartó” megfogalmazáasú — meghatározást adtam az élet igazi értelmeként és céljaként! A többi kommentem „csak” magyarázat — a „tétel” kifejtése, ha úgy tetszik.

A keresés (az életcél-keresés) tehát a „Gyémántlány” nick mögött rejtőzködő jegyzetelő meghatározása szerinti értelemben NEM VESZTETTE ÉRTELMÉT! Az általa meghatározott keresés, „csak” jó közelítés az élet értelmének társadalmi szintű megleléséhez…


És most a 43-ashoz:


A 43-as egészen egyszerűen: EGY ÁRVA KUKKOT SEM ÉRTETT MEG abból, amit eddig jegyzeteltem itt! (Vagy pedig megelégedett a mások kommentjeinek elolvasásával — rólam…) Ezért hát arra kérem őt, ha még arra sem vette a fáradságot, hogy 3-as számú jegyzetemet elolvassa, akkor inkább NE ITT jegyzeteljen!



* Ez az aforizma sajnos, NEM a sajátom, és most nem is tudom fejből, ki a csuda is „szülte”, ámde azért helytálló, akár tetszik ez bárkinek is, akár nem…

2013. szept. 3. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!