Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás, kiállhatatlan ember, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

A történet 2 alanya én (18 éves) és a legjobb barátom (21 éves)


Körülbelül fél éve ismerjük egymást és rendszeresen találkozunk, ez körülbelül 2 hetente egyszer történik.


A történet szereplői jelen esetben legyenek fiktív nevek, Dani, és Marci. Én vagyok Dani (18 éves tanuló) Marci (21 éves egyetemi hallgató.) Annak apropóján barátkoztunk össze, hogy jól megértjük egymást, és hasonló a humorunk. Sokszor együtt kreálunk mémeket a számítógépen, és ezen nevetünk. (Tudom, ezt most sokan gyerekesnek tartják, de nem érdekel, hiszen részben gyerek vagyok.) Mindennap jól elvagyunk/elvoltunk eddig, a vicceken túl is jól megértjük egymást, és úgy érzem egymásra tudunk hangolódni. Bár Marci egy hirtelenharagú személyiség, én pedig eléggé sértődékeny, sajnos, ez mindkettőnkben egy negatívum.


Akit csak a kérdés lényege érdekel: kérdésem tegnap este apropóján íródik, hiszen tanácstalan vagyok így fiatal felnőttként/kamasz srácként, és tanácsot szeretnék kérni.


Eddig is teljesen rendben volt minden, beszélgettünk, és hülyéskedtünk mint eddig, ám hirtelen eltört valami bennem. A legjobb barátom elújságolta, hogy talált egy weboldalt, amely egy linken keresztül láthatóvá teszi az adatait, annak aki megnyitotta. Nos, ez erősen illegális, én ebben egyáltalán nem akartam/akarok részt venni amit jeleztem is neki, hogy kérem ne csináljon, mivel bűncselekményt követ el. A szép szó nem használt, továbbra is folytatódott ezen illegális weboldal tesztelése, és én olyan szinten beparáztam, hogy ilyesmi történik, hogy egyszerűen nem írtam vissza neki. Tudom, bunkó dolog, de nem tudtam mit. Nem írtam, próbáltam elterelni erről az egészről a figyelmemet, hogy hogyan lehet, hogy az én legjobb barátom ilyet csinál. Reggel írtam neki még egy hosszú üzenetet, melyben kifejtettem, hogy miért nagyon rossz dolog amiért ilyet tesz, és, hogy fenntartással fogom kezelni emiatt a kapcsolatot. Eléggé berágott rám, és szerinte egy barátságban nem számít az ilyesmi, én vagyok eléggé befásulva.


Nehéz helyzet ez, mert nagyon szeretem a srácot, nagyon jól el tudok lenni vele, ugyanakkor ez eléggé elriasztotta a belé vetett bizalmamat, ti mit csinálnátok a helyemben?



Köszönöm, ha elolvastad, és válaszolsz!



dec. 22. 23:55
 41/100 anonim ***** válasza:
97%

te nem vagy se anyukåja se apukája hogy irányitsd .

amit csinál az nem helyes ,nem etikus .

elmondod neki egyszer tényeket azt kėsz.


de te itt picsogsz és sértödött gyereket játszol ,ugy viselkedsz mint aminek itt hivtak .

dec. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
97%

Azzal ugye tisztában vagy, hogy ezeket a nagyon bizalmas, személyes adatokat akár maga az internetszolgáltató, illetve bármilyen egyéb oldal simán továbbadja bárkinek (reklámcégeknek pl.) némi pénzért cserébe?

A barátod csak megnézte, mert jó bulinak tartotta. Amíg nem él vissza vele, addig nincs semmi gond. Márpedig nem hiszem, hogy bármit is akarna kezdeni ezekkel az adatokkal, ugyanis egy átlag embernek ezek semmit nem mondanak. Megtudta valakinek a 'polgári' nevét... nagy ügy, és? Menj fel Facebook-ra, és millió embernek megtudod a polgári nevét te is.


A stílusod viszont kiakasztó. Ha 18 évesen ennyire hivatalos stílusban fogalmazol, 30 éves korodra mindenki utálni fog, és nem igazán lesznek barátaid. Fiatal vagy, élj is úgy. Ne legyél már most egy 60 éves besúgó házmester, akinek 30 évesen az lesz a legjobb szórakozása, hogy kifigyeli a szomszédait, és mindenkit feljelentget mindenért.

dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 A kérdező kommentje:

#50 Épp ezaz, hogy nem akartam "házmester" lenni, és jelenteni senkinek, csupán közöltem vele, hogy több szabályba is beleütközik a cselekedet, de már beláttam, hogy rosszul tálaltam. Az ignorálás része meg azért volt ebben a helyzetben a "taktikám", mert egyszerűen nem tudtam mit kezdeni a helyzettel, így inkább "menekülőre fogtam", mivel írtam, hogy nem ismerik az adott srácot, sookkal-sokkal nagyobbat ártottam volna azzal, ha leírom, hogy emiatt a kényelmetlen élethelyzet miatt nem szeretnék csevegni. Mivel nem szeretném, hogy bármit csináljon magával, amit megbánhat, vagy én nagyon megbánhatok.


A facebookos példádat azért nem értem, mivel oda az emberek maguk regisztrálják a fiókot, és önként adják meg adataikat. Ezeken kívül teljesen egyetértek veled, a fogalmazásomon meg sanos nem tudok változtatni, ilyen, amiért a kortársaim rendszerint gúnyt űznek belőlem ha úgy van.

dec. 23. 07:13
 44/100 Uszkarkiskocsog ***** válasza:
70%

" Mivel nem szeretném, hogy bármit csináljon magával, amit megbánhat, vagy én nagyon megbánhatok "


Önveszélyes sráccal elég kényesen kell beszélni. Nekik az élet olyan mint a játék, az akasztófa, egy rossz betű, végzetes..

dec. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
87%

"Az oldal listázza az illető alapvető adatait, IP cím, Webböngésző neve, operációs rendszer adatai, illetve a link megnyitójának teljes polgári nevét, amely a személyi igazolványon is szerepel"


Szóval akkor: adott egy számítógép - egy sima, faék egyszerűségű asztali gép, nulla webkamerával. A gép az enyém, az én adataim nyilván el vannak mentve rajta itt-ott (talán még a személyim is beszkennelve). Egy nap meglátogat egy ismerősöm Ugandából, leül a gépem elé, és megnyitja ezt a bizonyos weboldalt. Az oldal pedig listázza az IP-címet, a böngésző és az op.rendszer adatait, meg az ugandai ismerősöm teljes polgári nevét, ahogyan a személyi igazolványában szerepel... Hát persze.

Ja, ha egy fél éve megismert ember engem akarna így irányítani, ahogyan te ezt a barátodat, én is kiállhatatlannak tartanám.

dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
96%
53, a kérdező otthon rágja a körmét, mikor kérdez rá valaki, mi ez az oldal 🤣
dec. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 A kérdező kommentje:

#51 Csak tudod ez nem ilyen egyszerű ebben az esetben, hogy megmondom, hogy nem és kész. Egyrészt, én egyáltalán nem gondolom róla, hogy kretén, mert nem az, nagyon nem, másrészt ha már fele ennyire durván tálalnék valamit neki, akkor olyan dolgokat művelnék az ő lelkével, hogy tényleg egy utolsó xar, undorító ember volnék, a beláthatatlan következmények miatt. Ezt onnan tudom, hogy ennyi idő alatt már ismerem. Mondom, itt akkor is én vagyok a patás ördög személyesen ha finoman, nem kioktatva elmondom, hogy nem helyes amit tesz, de akkor is, ha követem azt a tanácsot, hogy szigorúan, hirtelen mondjak meg mindent.


"Egyetértek az elsővel, vagy meleg vagy vagy értelmi fogyatékos." Mostmár látom, hogy valaki azért, mert máshogy, sz@rul oldja meg a dolgait, ezért már ugyanazt gondolják a felnőttek, mint sok srác a 16-20 évesek között. Nagyszerű... Nem is lehet más a mai világban valaki csak "normális" vagy homokos, vagy fogyatékos, más lehetőség nincsen..

dec. 23. 07:39
 48/100 A kérdező kommentje:

#52 Egyáltalán nem idióta, és nem gonosz ember, nem értem miért mondod ezt.. Csupán ez egy nagy red falg, hogy nem érzékeli a törvényes kereteket egy adott helyzetben, ami által könnyen veszélybe sodorhatja magát.


#53 Nem ismerem ezt a weblapot hálisten', de láttam, amit láttam, és nagyon nem akartam látni. Az 100%, hogy nem az olyan "kisemberek" készítik ezeket mint én, vagy a legtöbbünk itt, de általában nem is ilyen célokra használják, szóval pláne nem értem mire jó, vagy érdekes ez, hiszen annyi legálisan elérhető, informatikával foglalkozó weblap is van a weben akár, természetesen nem a darkweben, amiről itt írtak korábban.

dec. 23. 07:46
 49/100 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó barát, ugyan felhívja a figyelmet a másik baromságaira, de nem hanyagolja miatta. Ha csak addig lennének az emberek barátok ameddig a másik nem csinál olyat ami nem tetszik a másiknak elég rövid életű barátságok lennének.

Hülye a haverod? Teljes mértékben! Jó barát vagy? Nem

dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
97%

57el egyetértek.

Azt nem értem mit kell ezen ennyit lelkizni, állítom a haverodat nem érdekli ennyire. Meg fél év...az még messze van a nagy barátságtól. Amúgy nemcsoda, hogy van aki azt hiszi meleg vagy...úgy beszélsz róla.

dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!