Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás, kiállhatatlan ember, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

A történet 2 alanya én (18 éves) és a legjobb barátom (21 éves)


Körülbelül fél éve ismerjük egymást és rendszeresen találkozunk, ez körülbelül 2 hetente egyszer történik.


A történet szereplői jelen esetben legyenek fiktív nevek, Dani, és Marci. Én vagyok Dani (18 éves tanuló) Marci (21 éves egyetemi hallgató.) Annak apropóján barátkoztunk össze, hogy jól megértjük egymást, és hasonló a humorunk. Sokszor együtt kreálunk mémeket a számítógépen, és ezen nevetünk. (Tudom, ezt most sokan gyerekesnek tartják, de nem érdekel, hiszen részben gyerek vagyok.) Mindennap jól elvagyunk/elvoltunk eddig, a vicceken túl is jól megértjük egymást, és úgy érzem egymásra tudunk hangolódni. Bár Marci egy hirtelenharagú személyiség, én pedig eléggé sértődékeny, sajnos, ez mindkettőnkben egy negatívum.


Akit csak a kérdés lényege érdekel: kérdésem tegnap este apropóján íródik, hiszen tanácstalan vagyok így fiatal felnőttként/kamasz srácként, és tanácsot szeretnék kérni.


Eddig is teljesen rendben volt minden, beszélgettünk, és hülyéskedtünk mint eddig, ám hirtelen eltört valami bennem. A legjobb barátom elújságolta, hogy talált egy weboldalt, amely egy linken keresztül láthatóvá teszi az adatait, annak aki megnyitotta. Nos, ez erősen illegális, én ebben egyáltalán nem akartam/akarok részt venni amit jeleztem is neki, hogy kérem ne csináljon, mivel bűncselekményt követ el. A szép szó nem használt, továbbra is folytatódott ezen illegális weboldal tesztelése, és én olyan szinten beparáztam, hogy ilyesmi történik, hogy egyszerűen nem írtam vissza neki. Tudom, bunkó dolog, de nem tudtam mit. Nem írtam, próbáltam elterelni erről az egészről a figyelmemet, hogy hogyan lehet, hogy az én legjobb barátom ilyet csinál. Reggel írtam neki még egy hosszú üzenetet, melyben kifejtettem, hogy miért nagyon rossz dolog amiért ilyet tesz, és, hogy fenntartással fogom kezelni emiatt a kapcsolatot. Eléggé berágott rám, és szerinte egy barátságban nem számít az ilyesmi, én vagyok eléggé befásulva.


Nehéz helyzet ez, mert nagyon szeretem a srácot, nagyon jól el tudok lenni vele, ugyanakkor ez eléggé elriasztotta a belé vetett bizalmamat, ti mit csinálnátok a helyemben?



Köszönöm, ha elolvastad, és válaszolsz!



dec. 22. 23:55
 71/100 anonim ***** válasza:
92%
Senkit sem érdekelsz ezzel az a baj!
dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
28%
Szia kérdező. Itt sokan felháborodtak, hogy neked probléma egy bűnös cselekedet. Pedig neked van igazad, nem nekik. Biztosan. Miért? Mert a bűn rossz. Ők is bizonyíthatnák, ha akarnák. Meg lehetne kérdezni tőlük, bűn- e, ha ellopja valaki a számítógépüket, vagy ha van az autójukat, vagy a pénzüket, stb. Meg lehetne kérdezni tőlük, bűn-e, ha bíróságon lennének, védve az igazukat, de hamis tanúk hazug vallomásokat tennének ellenük. Meg lehetne kérdezni tőlük, bűn-e, ha hekkerek feltörnék a számítógépeiket, okostelefonjaikat, és visszaélnének a titkos adataikkal. És meg lehetne kérdezni, hogy mit tennének, ha a hekkerek a jó barátaik lennének. Lenne jó nagy felháborodás, barátokkal szakítás, stb. És ha te tudomást szereznél a hekkerek lehetséges ellenük támadásról, és figyelmeztetnéd őket, te lennél a jó fiú, szépet, jót mondanának rólad, nem ilyen gonoszakat. Tehát ők igazságtalanul ítélnek meg téged itt a "gyakorin". Tetszik a hozzáállásod a "kérdésedben".
jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
Ámen? :D
jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim válasza:

Ez a kérdést és a válaszokat olvasni is kínos, átélni szerintem még kínosabb...

Az egyik fél hisztizik, barátja felett ítélkezik, tehát nem a barátja, ahelyett, hogy "oldjuk meg együtt" vagy "segítek neked, hogy ebből kikerülj", hiszen sok ember nem vette észre, hogy valami kíberközösség húzza bele barátját ilyen incidensbe, másik fél undorító módon b*sztat egy 18 (és egy 21 éves) srácot, beálltok úgy a 21 éves srác mögé, hogy azt támogatjátok, hogy a 18 éves srác szakítson meg vele minden kapcsolatot.

Amit az a fiú elkövetett csak szabálysértés, abban az esetben nem büntetendő, ha nem használja fel. Ha valóban ilyen netbünőző közösségben van, nem lett volna nektek, válaszadóknak arra összpontosítani, hogy kellő hangsúlyt fektessetek abba, hogy igen, ez nem törvénysértés, DE, aki itt kezdi el, mert belerángatnak ebbe-abba, akkor mi lesz a következő? Bankkártya adatok ellopása? Megszerzi a fiú az adatokat, esetleg feltöri, úgyis ő fogja elvinni a balhét. Hasznos hülye simán....

Gratulálni tudok a kérdezőnek, hogy ilyen finyásan állt az egészhez, de a válaszadók nagyrésze pedig nagyon mélyen magukba nézhetnek, hogy lehettek ennyire mérgezőek...

Nem tudom, mivan köztetek, én viszont abban reménykedem inkább, hogy a srác ennél tovább nem ment, valószínűleg jó gyerek lehet, csak gyáva nemet mondani. Én is voltam börtönben, őszintét megvallva, kipróbáltam ezt-azt, később kellett a pénz, haverokkal loptunk ezt-azt... Magamtól sose csináltam volna meg.


31/F.

jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
51%
Sziasztok. A kérdező egy érzékeny lelkű srác lehet. Akartam írni neki egy kis bátorítást, biztatást privát üzenetben, de kilépett az egész gyakoriból, úgy rászálltatok, kommenteitekkel gyaláztátok is őt. Elérhetetlen. Ez nagyon embertelen volt.
jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
A kérdező egy idióta, és ha komolyan gondolod, hogy bárkinek törést okoz gyakoris idegenek beszólogatása, akkor neked is kéne egy kis "gyalázás". Vagy még inkább egy pszichológus, akkor legalább valaki keresne azon, hogy hülye vagy, nem mi tennénk ingyen minden idiótát a helyére.
jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim válasza:
76, miért idiótázol le egy 18 éves gyereket? Fejtsd ki.
jan. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
#77 Mert egy 18 éves gyakorlatilag felnőtt. Ő baja, hogy nem használta ki a kamaszkorát arra, hogy felnőjön, pedig pont azért van a kamaszkor. Nekem is megmondta apám, ha idiótaként viselkedtem. Le is álltam egy pillanatra elgondolkodni rajta. Nem is értem a kérdező kérdését, mert ugye ha nem tetszik, amit a "barátod" csinál, akkor vagy elfogadod valahogy, vagy nem barátkozol vele többet. Nem egy bonyolult dolog.
jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim válasza:
100%
#78 Mondjuk ebben teljesen igazat adok. Ha valami nem tetszik, nem itt kéne hisztizni, hanem vele megbeszélni. Ha pedig egy ilyen bagatel dolog miatt ennyire kiakad, valószínűleg kihasználta csak, és sosem volt a barátja. Akkor viszont teljes mértékben megérdemelte azt, amit kapott.
jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
Szia 78-as. A gyakori azért is van, hogy a kommentelők segítsék a kérdezőt eligazodni abban, amit kérdez. Ti pedig nem segítettétek, hanem gyaláztátok, csúfoltátok, beletapostatok a lelkébe. Van egy olyan megmásíthatatlan törvény is a teremtettségben, hogy amit vet valaki, azt is aratja. Ezt jól jegyezzétek meg. És mikor benne lesztek abban az "aratásban" amit vetettetek, emlékezzetek vissza, hogy azt kapjátok vissza, és úgy, amit adtatok másnak. Tuti.
jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!