Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás, kiállhatatlan ember, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

A történet 2 alanya én (18 éves) és a legjobb barátom (21 éves)


Körülbelül fél éve ismerjük egymást és rendszeresen találkozunk, ez körülbelül 2 hetente egyszer történik.


A történet szereplői jelen esetben legyenek fiktív nevek, Dani, és Marci. Én vagyok Dani (18 éves tanuló) Marci (21 éves egyetemi hallgató.) Annak apropóján barátkoztunk össze, hogy jól megértjük egymást, és hasonló a humorunk. Sokszor együtt kreálunk mémeket a számítógépen, és ezen nevetünk. (Tudom, ezt most sokan gyerekesnek tartják, de nem érdekel, hiszen részben gyerek vagyok.) Mindennap jól elvagyunk/elvoltunk eddig, a vicceken túl is jól megértjük egymást, és úgy érzem egymásra tudunk hangolódni. Bár Marci egy hirtelenharagú személyiség, én pedig eléggé sértődékeny, sajnos, ez mindkettőnkben egy negatívum.


Akit csak a kérdés lényege érdekel: kérdésem tegnap este apropóján íródik, hiszen tanácstalan vagyok így fiatal felnőttként/kamasz srácként, és tanácsot szeretnék kérni.


Eddig is teljesen rendben volt minden, beszélgettünk, és hülyéskedtünk mint eddig, ám hirtelen eltört valami bennem. A legjobb barátom elújságolta, hogy talált egy weboldalt, amely egy linken keresztül láthatóvá teszi az adatait, annak aki megnyitotta. Nos, ez erősen illegális, én ebben egyáltalán nem akartam/akarok részt venni amit jeleztem is neki, hogy kérem ne csináljon, mivel bűncselekményt követ el. A szép szó nem használt, továbbra is folytatódott ezen illegális weboldal tesztelése, és én olyan szinten beparáztam, hogy ilyesmi történik, hogy egyszerűen nem írtam vissza neki. Tudom, bunkó dolog, de nem tudtam mit. Nem írtam, próbáltam elterelni erről az egészről a figyelmemet, hogy hogyan lehet, hogy az én legjobb barátom ilyet csinál. Reggel írtam neki még egy hosszú üzenetet, melyben kifejtettem, hogy miért nagyon rossz dolog amiért ilyet tesz, és, hogy fenntartással fogom kezelni emiatt a kapcsolatot. Eléggé berágott rám, és szerinte egy barátságban nem számít az ilyesmi, én vagyok eléggé befásulva.


Nehéz helyzet ez, mert nagyon szeretem a srácot, nagyon jól el tudok lenni vele, ugyanakkor ez eléggé elriasztotta a belé vetett bizalmamat, ti mit csinálnátok a helyemben?



Köszönöm, ha elolvastad, és válaszolsz!



dec. 22. 23:55
 51/100 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő csinálta az oldalt,nem küldi el a linket ezzel átverve másokat,csak megmutatta hogy nézd ilyen is van. Te meg beijedtél,ennyi. Fura vagy. Miért őt lököd el magadtól passz, de talán jobban is járt így a haverod.
dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazán értem, nem a barátod rakta össze az oldalt, csak megtalálta és kíváncsiságból próbálgatta. Te pedig nem tudod, mi az a weboldal, nem is igazán világos, mit csinál, de rögtön azon gondolkodsz, hogy ennek a barátságnak vége. Ha csak indokot keresel, hogy lerázd, arra jó. Egyébként nagyon túlreagálod.
dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
100%

Név? Most tényleg? Azon vagy kiakadva, hogy látszik a felhasználók NEVE?

Én azt hittem, minimum jelszó, emailcím, netán lakcím, kártyaadatok lettek ott felsorolva...


Egy picit eltúlzod a drámát.

dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
97%

Állítólag te vagy az érzékeny és ő a hirtelen haragu. Akkor mit picsogsz itt hogy nem mondhatod meg olyan durván hogy kretén?


És de, meleg vagy csak lehet hogy még magadnak sem ismerted be. Ne haragudj de, hetero férfi nem beszél így a fél éves barátságáról. Te viszont konkrétan ömlengsz mint aki szerelmes.

dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező!


Ti még nagyon az eléjén vagytok. Írásodból azt látom, hogy Te is, és a barátod is nagyon jó emberek vagytok. Ti megérdemlitek egymást, és, hogyha melegek lennétek azzal sem lennni semmi probléma.

Azt Nektek be kell látnotok, hogy alkalmozkodnotok kell egymáshoz. Nagyon jó dolog, hogy elmondod neki, ami nem tetszik, én viszont azt látom, hogy Te viszont nem akarod Őt elfogadni, olyannak, amilyen. Igazából nagyban elfogadtad, de azt tudnod kell, hogy mások hobbiskodásaiba nem szólhatunk bele, és teljesen jogos a barátod fennakadása, hogy szenvedést okozott Neki az, hogy kijelentetted Neki, hogy nem bízol benne, hiszen Ő semmi rossz dolgot nem tett. Hidd el, egy jó tea, kávé mellett mindent megtudtok beszélni, hiszen ehhez két ember kell, de az nem módi, hogy elmondod neki, hogy már nem tartod teljesen olyan embernek, mint, amikor megismerted, csak mert hülyeségeket csinál a neten..

Az egy nagyon szép dolog, hogy figyelmeztetted, hogy ha rossz dolgot csinál, egy igazi barát ilyet is csinál, viszont, az már nem tartozik bele, hogy eltűnsz előle, egy olyan dolog miatt, amit igazából el sem követett.


Kívánom Nektek, hogy minden menjetek köztetek a lehető legjobban!

dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, nem. Kérdező a saját barátját érzelmileg zsarolja. Ez neked vall jó emberségre?
dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 A kérdező kommentje:
#57 Még mindig nem... :D pusztán a gyakorisok elkezdtek elméleteket gyártani arról, hogy én zsaroló, illetve meleg vagyok, de tényleg csak annyi alapján, amit a leírt történetben láthattok, illetve a további válaszok alapján. Amiket például éjjel írtak egyszerre, vagy 15-en, az egy groteszk novellába illő jelenség volt, szánalmas nagyon.
dec. 23. 15:14
 58/100 A kérdező kommentje:
#52 Igen.. Így történt, azt nem bántam meg, hogy figyelmeztettem őt, hiszen ez helyes volt, a rossz kommunikáció volt itt a probléma, részemről is, részéről is.. Azon meg sajnos senki nem tud változtatni, hogy min ijedek be, vagy mi nem. Ha fura vagyok ezért, akkor vállalom.
dec. 23. 15:19
 59/100 A kérdező kommentje:
#59 Gyakorlatilag saját magadat röhögöd, illetve köpöd szembe, mivel már a kérdésen túl is leírtam róla, és magamról is objektíven mindent, normálisan, a további válaszokban. Szóval neked is csak azt tudom írni, "amit máshol nem mertél/mersz, itt..."
dec. 23. 15:52
 60/100 Uszkarkiskocsog ***** válasza:
95%

Én tényleg nem bántásból szeretném írni, de a kérdező szerintem meleg, csak elfojtja magában. Nem hiába írtuk annyian. Látszik.

Ez a se veled, se nélküled, erőteljes ragaszkodás, megváltoztatni akarás, miközben a barátja, rossz barátnak nevezi a kérdésben, szerintem egyáltalán nem normális.

A kérdés megfogalmazása egyértelműen ezt mutatja.. ráadásul ennyit írni egy olyan emberről aki rossz barát, minden, csak nem normális. Mit szeretnél kérdező, tegyed fel magadban. Tisztázd a sráccal mindenesetre... aztán gondolkodj el azon, hogy párkapcsolatot akarsz vele, vagy barátságot. Ez minden csak nem normális.. inkább félelmetes.

dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!