Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyermektelen nők, ti is...

Gyermektelen nők, ti is kaptok bántásokat azért mert nincs gyereketek? Ha igen, kiktől , milyen kőzegben (család, baráti kör, munkahely ) ? Mit szoktak mondani és hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
2022. febr. 15. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
95%
Bántásnak nem mondanám, inkább szokott demagóg szövegnek: Önző vagyok ha nem szülök, ki nyitja rám az ajtót ha öreg leszek (és akkor nem szülni önzés?) A gyerek az élet értelme, úgyis megbánom hogy nem szültem, de akkor késő lesz (ehhez képes folyamatosan azt hallom a kollégáktól hogy mindig mennyi bajuk van a gyerekkel, milyen nehéz vele, erre se jut meg arra se, ide se jut el meg oda se...)
2022. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
12%
19-es ,ebben mégis mi a fura?
2022. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
85%

Sokszor beszóltak, próbálták érvényteleníteni a véleményemet, fájdalmamat, fáradtságomat, panaszaimat stb. arra hivatkozva, hogy nincs gyerekem. Most azokra a beszólásokra gondolok, hogy "mit tudsz te erről, neked még gyereked sincs", vagy én nem lehetek fáradt, mert nekem nincs gyerekem, nekem biztosan nagyon könnyű anyagilag, mert nincs gyerekem, nem fájhat semmim, mert "majd ha szülsz, megtudod, mi az igazi fájdalom" stb.

Rosszul esik? Igen.

Megkapom én is a mikor lesz már gyereked kérdést, holott senkinek semmi köze hozzá. Nem szoktam kedvesen válaszolni, a legnagyobb felháborodással szoktam válaszolni, hogy "meglep, hogy ezt így simán megkérdezed, mert ez magánügy, nem tartozik rád". Azért szoktam így válaszolni, mert itt az ideje, hogy mindenki megtanulja az illemet és a tapintatot.

Szóval bántás ilyen formában szoktam kapni.

2022. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
93%
Amióta megválogatom, hogy kivel állok szóba és meghúzom a határaim azóta senki nem tesz kéretlen megjegyzéseket ezzel kapcsolatban. Csak azokkal vagyok hajlandó szóbaállni, akik képesek minimális emberi tiszteletet mutatni felém, ebbe ez is beletartozik. Ha valaki rákérdez és kíváncsi rá, akkor egyszer szívesen elmagyarázom normálisan, hogy mit miért teszek vagy nem teszek az életemmel, de ha ezek után is cseszegetni akar akkor nem fogom vele tartani a kapcsolatot és kész, nincs szükségem ilyen emberekre az életemben. Szerencsére a munkahelyemen sincsenek ilyen emberek, ott lenne egyedül nehéz kikerülni őket, de helyre tudom tenni azt aki emiatt bántani próbál.
2022. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
89%

Nem. De egyébként tojok rá, hogy kinek mi a véleménye. Megvan az oka annak, hogy miért nincs gyerekem. Nem tartozom emiatt magyarázattal senkinek.

N39

2022. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
92%

Van egy hatgyerekes kolléganőm, na ne tudjátok meg, milyen durva bántásokat szokott kapni a sok gyerek miatt. :((((

Pedig már a kisebbek is egyetemisták, szóval nem putriba, a semmire szült gyerekek...

2022. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
85%

Sosem kaptam. De le peregne rólam.

Hidegen hagy ki mit gondol

2022. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is hasonló szövegek mennek mint a #21-nél.

Családomból főleg mamám és anyum az aki minden alkalommal felhozza, minden beszélgetésből ez jön ki.

Sőt anyumnál megy a lelki zsarolás is, hogy nem adom meg neki az unokát blabla. Szerencsére lepereg rólam. Az én életem.

Idegesítő? Marhára...de vannak emberek akikkel nem lehet mit kezdeni így csak tényleg az marad, hogy egyik fülemen be, a másikon meg ki. 25/N

2022. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szoktam felelni - mivel már nagyon unom a pofátlan, magánéletembe beledumáló kérdéseket, megjegyzéseket - , hogy kuss legyen, ameddig szépen mondom. Vagy észreveszi magát vagy nem keresi többet a társaságomat. Bár egy ilyenért nem is kár. Komolyan mondom, az aranyhalamban több empátia, értelem szorult mint sok emberbe.
2022. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
98%

Bántottak, sokszor beszóltak már, ismerősök. De férfiak is ismerkedéskor.

Nem lehet gyerekem betegség miatt.

Megkaptam már, hogy nem vagyok igazi nő, minek élek, semmi értelme az életemnek.

2022. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!