Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron lenne az esküvőnk. Kíváncsi vagyok, higy én reagálom túl, vagy normális a párom kerese. 10 éve élünk együtt, albérletben kezdtük, és időközben építettünk vagyis épített egy házat, én szültem 2 gyereket, és ugye 6 évet otthon voltam velük, amióta dolgozom, is alig keresek mert mindig én hiányzom a munkahelyemrol a gyerekek miatt. Nyilván ő mivel villanyszerelo és jól megy neki, van több embere is 10 x keresi annak mint én. Amíg epitkeztunk mindig azt mondta, hogy értünk, miénk 😀Most ugye kitalálta, hogy házasodjunk meg, és egyiknap eloallt azzal, hogy a házat amit alapból az ő nevére lett, írjunk házassági szerződést, hogy az az övé, és csak a házasság utáni dolgok lesznek közösek. Nyilván egy berendezést házban élünk most. Én nem értettem ezt, úgy érzem, hogy hülyének lettem nézve, ő úgy érzi, hogy ez így korrekt, mert ő tette bele a pénzt, én ugye a gyerekek miatt csak otthon voltam.. És mivan ha 10 év múlva megkattanok és utcára teszem😂Sokat gondolkodtam, és, hogy ne gondolja azt, hogy én kiakarlm semmizni, mondtam neki 1 feltétellel írom alá. Nem kell semmi házasság, ha már itt tart a bizalom, de alairom a nélkül is, hogy legyen nyugodt, mert ha már így félti a pénzt tőlem, akkor nyilván tudnia kéne azt is, hogy elettarskent kezdtük, és azalatt épült ez a ház, követelhetnek belőle ha akarnék. Ez nem tetszett neki, hogy én nem akarok hozzamenni, mert biztos bajom van a szerződéssel... És akkor itt jön az a gondolat, hogy nyilván kisemmizni akarom majy 10 év múlva. Úgy, hogy tegnap leirtam neki, hogy ezt foglalja bele a szerződésbe.

Né legyen semmi közöm semmihez.

-Legyünk külön kasszan.

-A gyerekeket ezután ne csak én lássam el, és ne csak én ne tudják normálisan dolgozni, lehet vinni hozni, és betegszabira húzni velük.

És nem lesz házasság, csak maradunk elettarsak ezzel a szerződéssel. Most ő van megsertodve, nem érti mi a bajom... Ugye így nem tunok lehuzos nőnek?! Szerintem így korrekt ha már ezt nézi ki belőlem.Van hova mennem ha válás lenne, és soha életemben egy Ft nem húztam le senkit. Azóta sirhatnekom van, hogy ennyi év után derül ki milyen emberrel éltem.


2023. febr. 10. 11:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
Ne írd alá, tied is a vagyon. Inkább mond neki hogy elhagyod ha ilyeneken gondolkodik
2023. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%
Szakiknak jól megy milliókat raknak el szóval várható volt hogy félteni fogja. De ne menj bele
2023. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Egy görény a párod és egy percet sem értetek dolgozott, kizárólag saját magáért. Én semmit sem írnék alá.
2023. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Alairom mindenképp, de esküvő nem lesz. És cuccolok a gyerekekkel. Így bár nem kell rettegnie, hogy kisemmizem estelge 5 év múlva. Elkezdrk kovetelozni😀😂😂
2023. febr. 10. 12:17
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező neked is belinkelem (lásd: lent) a következő oldalt, amit már máskor is megtettem, mert sokan nincsenek tisztában a joggal.

A linkelt kérdésben is élettársi kapcsolat volt (gyerek nélkül). A lényeg hogy a jogász mit válaszolt!


"Miskolci levélírónk öt év együttélés után megszakította kapcsolatát élettársával, akitől gyermeke nem származott. Vagyont viszont szereztek az évek alatt, lakást és kocsit is vettek. Ezek azonban volt párja nevén vannak, aki nem akar olvasónknak ebből semmit juttatni. Kérdezi, van-e esély arra, hogy a közösen szerzett javakból részesüljön."


"Ha az életközösség megszűnik, bármelyik fél követelheti a vagyonszaporulat megosztását. Tehát a volt élettárs részesedést követelhet a másik félnél elért vagyontöbbletből, arra való hivatkozással, hogy ő maga is elősegítette a vagyon gyarapodását. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít, és a közös vagyonból részesedést eredményezhet."


Még a háztartásban végzett munka is a szerzésben való közreműködésnek számít! Amíg a párod vállalkozása gyarapodott, azt te is elősegítetted.

Fordulj ügyvédhez ha jót akarsz magadnak és a gyerekeidnek, mert téged így nagyon megvezethetnek.


[link]

2023. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvaltok is, a mostani törvények szerint az eletkozosseget nezik, azaz mikor koltoztetek ossze. Papiron nem vagytok kozos vagyonban, de elettarsi eletkozossegben eltetek, amit alatamaszt a gyerek is. En nem irnek ala semmit. Ha ennyire nem bizik benned, milyen hazassag lenne ez?
2023. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Te meg kérj bebiszitter es takarito dijat 6 évre akkor tőle. Mert csak azert tudott melozni mert te vitted a gyerekeket a hátadon.
2023. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Én már el is hagynám, még az élettársa sem lennék többé, ha annyira nem bízik meg benned és a kapcsolatban. Mindig lesz valami, ami miatt a pénzt fogja nézni, nem csak az esküvő.

Joga van hozzá, de eléggé tré, hogy azt nem nézi semmibe, hogy még ő dolgozott te otthon a gyerekekkel voltál és a háztartás több, vagy egész része rád szakadt.

2023. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Maximálisan ramszakadt. Nem reszben😀. Já kérdezte, mert említettem neki, hogy akkor én 6 évig nem tettem semmit?! Azt mondta de, mondjad mít kérsz arra?! De már láttam a fején, hogy na jó döntés a szerződés mert már én rakerdeztem a 6 évre. Nem kell semmi őszinte leszek. Én atvagva érzem magam, mert ő mindig így vágta ki magát a teendokbol, hogy hiszen értetek csinálom... 😂 Alairom mindenképp és utána költözök el. Nehogy azt mondja bárkinek is, hogy azért hagytam el mert nem tudtam kisemmizni.Nekem volt van és lezs is becsületem.Ő meg számoljon el az övével.
2023. febr. 10. 13:04
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
Egy világ omlana össze bennem, ha a párom evvel állna elő. Nem akarnék már én sem a felesége lenni, és mivel innen csak lefelé van, elköltöznék. Minél előbb, annál hamarabb tudnék túllépni. Ilyen kurv.a nagy csalódással nem akarnám erőltetni. Félti a pénzét? A családjától? Legyen boldog vele.
2023. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!