Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron lenne az esküvőnk. Kíváncsi vagyok, higy én reagálom túl, vagy normális a párom kerese. 10 éve élünk együtt, albérletben kezdtük, és időközben építettünk vagyis épített egy házat, én szültem 2 gyereket, és ugye 6 évet otthon voltam velük, amióta dolgozom, is alig keresek mert mindig én hiányzom a munkahelyemrol a gyerekek miatt. Nyilván ő mivel villanyszerelo és jól megy neki, van több embere is 10 x keresi annak mint én. Amíg epitkeztunk mindig azt mondta, hogy értünk, miénk 😀Most ugye kitalálta, hogy házasodjunk meg, és egyiknap eloallt azzal, hogy a házat amit alapból az ő nevére lett, írjunk házassági szerződést, hogy az az övé, és csak a házasság utáni dolgok lesznek közösek. Nyilván egy berendezést házban élünk most. Én nem értettem ezt, úgy érzem, hogy hülyének lettem nézve, ő úgy érzi, hogy ez így korrekt, mert ő tette bele a pénzt, én ugye a gyerekek miatt csak otthon voltam.. És mivan ha 10 év múlva megkattanok és utcára teszem😂Sokat gondolkodtam, és, hogy ne gondolja azt, hogy én kiakarlm semmizni, mondtam neki 1 feltétellel írom alá. Nem kell semmi házasság, ha már itt tart a bizalom, de alairom a nélkül is, hogy legyen nyugodt, mert ha már így félti a pénzt tőlem, akkor nyilván tudnia kéne azt is, hogy elettarskent kezdtük, és azalatt épült ez a ház, követelhetnek belőle ha akarnék. Ez nem tetszett neki, hogy én nem akarok hozzamenni, mert biztos bajom van a szerződéssel... És akkor itt jön az a gondolat, hogy nyilván kisemmizni akarom majy 10 év múlva. Úgy, hogy tegnap leirtam neki, hogy ezt foglalja bele a szerződésbe.

Né legyen semmi közöm semmihez.

-Legyünk külön kasszan.

-A gyerekeket ezután ne csak én lássam el, és ne csak én ne tudják normálisan dolgozni, lehet vinni hozni, és betegszabira húzni velük.

És nem lesz házasság, csak maradunk elettarsak ezzel a szerződéssel. Most ő van megsertodve, nem érti mi a bajom... Ugye így nem tunok lehuzos nőnek?! Szerintem így korrekt ha már ezt nézi ki belőlem.Van hova mennem ha válás lenne, és soha életemben egy Ft nem húztam le senkit. Azóta sirhatnekom van, hogy ennyi év után derül ki milyen emberrel éltem.


2023. febr. 10. 11:53
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%
Ki akart gyereket?
2023. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
36%

Alberletbe nem adhat ki olyan hazat, amit csokra vett. Oda kell bejelentve lenni az egész családnak és ott kell élni 10 évig. Szoval ez a terve amúgy se jött volna össze.

Hajrá, kérdező, vagany nő vagy! Leckéztesd meg ezt a kisfiút. Kegyen boldog a házával.

2023. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy a párod meggondolta magát a szerződéssel kapcsolatban, akkor te miért erőlteted, hogy mégis írjátok alá?

Azt írtad, hogyha megvan az aláírt szerződés, te költözöl a gyerekekkel.


Ha ennyire eltökélten véget szeretnél vetni a kapcsolatnak, miért nem szakítasz azonnal? Ha te nem fogsz a bíróságon kardoskodni a vagyon miatt, akkor az a párodnál fog maradni mindenféle szerződés nélkül is.


Ezt a történetet te 1 nap alatt lezárhatnád azzal, hogy elköltözöl, de te mégis ezen fogsz kattog mi még hónapokig és papírokra vársz, amik amúgy nem változtatnak semmin.

2023. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
85%

#43:

Leírta hogy így akarja lejáratni a rokonok előtt a pasast, hogy mekkora hülye volt hogy a házassági szerződés miatt inkább elbukta a családját. Hogy a pénz fontosabb volt mint a család. Így majd látják a rokonok hogy a kérdező aláírt mindent amit a pasi akart, de bebukta a családosdit a pénzéhsége miatt.

Azért írná csak alá a kérdező a papírt, hogy legyen írásos bizonyíték hogy neki nem kellett a pénz. Ez amolyan önigazolás, meg a rokonok, barátok felé el lehet mesélni.

2023. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy nő a gyakorin, akinek van lelki ereje, önbecsülése, tartása.


Egyetlen egy dolog van, amit én máshogy csinálnék a helyedben, de nyilván más a személyiségünk, mások a céljaink. Neked a becsületet hírneved megtartása az első, ezért egy fityinget se kérsz. Viszont ezt én máshogy csinálnám, nem akarnám, hogy büszkeségből vagy makacsságból kelljen alacsonyabb életszínvonalon élnem nekem vagy a gyerekeknek. Én félretenném. Tartás legyen, de büszkeség, makacsság csak hátrány. Kérhetnéd ami jogilag téged illet, ebben nincs semmi lehúzás, csak a színtiszta igazság.

2023. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!