Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron lenne az esküvőnk. Kíváncsi vagyok, higy én reagálom túl, vagy normális a párom kerese. 10 éve élünk együtt, albérletben kezdtük, és időközben építettünk vagyis épített egy házat, én szültem 2 gyereket, és ugye 6 évet otthon voltam velük, amióta dolgozom, is alig keresek mert mindig én hiányzom a munkahelyemrol a gyerekek miatt. Nyilván ő mivel villanyszerelo és jól megy neki, van több embere is 10 x keresi annak mint én. Amíg epitkeztunk mindig azt mondta, hogy értünk, miénk 😀Most ugye kitalálta, hogy házasodjunk meg, és egyiknap eloallt azzal, hogy a házat amit alapból az ő nevére lett, írjunk házassági szerződést, hogy az az övé, és csak a házasság utáni dolgok lesznek közösek. Nyilván egy berendezést házban élünk most. Én nem értettem ezt, úgy érzem, hogy hülyének lettem nézve, ő úgy érzi, hogy ez így korrekt, mert ő tette bele a pénzt, én ugye a gyerekek miatt csak otthon voltam.. És mivan ha 10 év múlva megkattanok és utcára teszem😂Sokat gondolkodtam, és, hogy ne gondolja azt, hogy én kiakarlm semmizni, mondtam neki 1 feltétellel írom alá. Nem kell semmi házasság, ha már itt tart a bizalom, de alairom a nélkül is, hogy legyen nyugodt, mert ha már így félti a pénzt tőlem, akkor nyilván tudnia kéne azt is, hogy elettarskent kezdtük, és azalatt épült ez a ház, követelhetnek belőle ha akarnék. Ez nem tetszett neki, hogy én nem akarok hozzamenni, mert biztos bajom van a szerződéssel... És akkor itt jön az a gondolat, hogy nyilván kisemmizni akarom majy 10 év múlva. Úgy, hogy tegnap leirtam neki, hogy ezt foglalja bele a szerződésbe.

Né legyen semmi közöm semmihez.

-Legyünk külön kasszan.

-A gyerekeket ezután ne csak én lássam el, és ne csak én ne tudják normálisan dolgozni, lehet vinni hozni, és betegszabira húzni velük.

És nem lesz házasság, csak maradunk elettarsak ezzel a szerződéssel. Most ő van megsertodve, nem érti mi a bajom... Ugye így nem tunok lehuzos nőnek?! Szerintem így korrekt ha már ezt nézi ki belőlem.Van hova mennem ha válás lenne, és soha életemben egy Ft nem húztam le senkit. Azóta sirhatnekom van, hogy ennyi év után derül ki milyen emberrel éltem.


2023. febr. 10. 11:53
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
8%
Hiszti..
2023. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
70%
Nem érdemli meg az ilyen ember, hogy családja legyen. Könnyű úgy családosdit játszani, meg pénzt termelni, és abból javakat venni, ezek szerint csak magának, hogy otthon semmi dolga. Szégyellje magát, ilyen megalázó helyzetbe hozni azt, akinek mindezt köszönheti...mondjad, mit kérsz a 6 évért...jah, mintha be lehetne árazni, és meg lehetne venni a két gyereket, meg a családra dolgozott éveidet! Rá se bírnék nézni, és teljesen igazad van, hogy már csak büszkeségből se kellene semmi tőle, ha egyébként van házad, van hova menned. Ilyen emberrel minek együtt lenni? A hétköznapokhoz nem tett hozzá, így is egyedülűlló anyuka voltál, anyagilag meg majd fizeti a gyerektartást. Legalább kerülgetni nem kell, meg főzni-takarítani rá innentől kezdve. Nem a te veszteséged, meg ahogy leírtad, a gyerekeié se nagyon...
2023. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hittem, hogy kB lehurrog mindenki, hogy biztos kisemmizni akartam,es azért esik rosszul. Mert annyira támadott, hogy majdnem elhittem, hogy velem van a probléma.Kellett a vissza igazolás olyan emberektől akik nem barátok, ne legyen az, hogy az én páromat fogják. Jelenleg ott tartok, hogy az kavarog a fejemben, hogy ez az ember egyáltalán nem szeretett engem. Anyukám is azt mondja, hogy ha úgy érzem költözzek.Es én úgy érzem.. Lehet más embernek ez fura, hogy ilyen miatt szét hull egy család, de ez nem család. Ő önző módon gyűjtöget magának, hát legyen boldog vele. Szívem szerint,a gyerektartast is visszautasitanam,hogy legyen boldog a pénzével.
2023. febr. 11. 09:01
 24/45 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk szerintem lehet, hogy bepánikolt (most így leírás alapján) aztán megbeszélték a haverjával, hogy sosem vesznek el senkit többet házassági szerződés nélkül. Nyugodtan költözz el, de én adnék egy esélyt az átbeszélésnek, ha amúgy minden rendben volt. Inkább tűnik úgy most így a család reakciójának leírása után, hogy valami óriási baromságot csinált, mint úgy, mintha tényleg barom lenne.


De te ismered, majd kialakul.

2023. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Én maximálisan egyetértek a házassági szerződéssel akkor ha valaki megismer valakit és előtte volt neki egy kész ingatlana. De nem úgy, hogy albérletben keztek, és mellette jött két gyerek, és amíg az egyik feladott mindent azért, hogy a másik állítólag azért nem veszi ki a részét a gyereknevelesbol!/háztartások mert értetek címszóval dolgozok ennyit. Aztán amikor kész, megvan minden, akkor írj alá egy papírt, hogy minden csak az enyém, majd házasság után közös lesz az amit szerzünk. Hát még van már minden. 😀Autok, ház, berendezés.Azaz akkor maradj cseléd, ha betegek a gyerekek csak te menj el velük betegszabira mint eddig is, mert jajj én nem tudok... 😂 Hisz értetek dolgozom címszó.Aztan meg ugye te vagy a lehuzos qurva mert te csak 200 ezerrel tudtál beszalni a közösbe, mivel neked kell elmondani egy 12 órás munkáról, neked kell elmenni tappaneze, neked kell a háztartást vezetni, külön órákra vinni a közös gyerekeket, és még sorolhatnam. Ha valakinek ezek után az jár a fejében, hogy a nő lerantja, akkor éljen egyedül. Most már jöhetne azzal is, hogy nem kell szerződés, már kiallitotta magáról azt a bizonyítványt.Az a bizonyos haverja is tükörbe nézhet e, hogy várj barátom, ti család vagytok, nem az utcáról szedték fel egy qurvat.
2023. febr. 11. 09:38
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
A párod most mit csinál? Mi a reakciója, hogy viselkedik?
2023. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Lapul nem beszélünk. Szokás szerint korán lelepett dolgozni, hiszen értünk dolgozik🙏😀😂
2023. febr. 11. 09:40
 28/45 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom, kérdező, de én is lelépnék egy ilyen mellől. Eléggé elszamította magát veled. Gondolom, befolyásolható, es belehergelte ebbe a haverja, de arra nem számított, hogy nem vagy egy naiv kislány. Szerintem most visszakozni akar. Igazából szerintem ebből már nem lehet. Én nem tudnék rá többé férfiként tekinteni. A gyerektartás a gyerekeknek jár, nem neked, így azt ne utasítsd vissza. De azt nagyon jól teszed, hogy mindenkinek elmondod, mit akar. Most szégyelli magát. Hadd szégyellje.
2023. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Kicsit utána érdeklődtem a haverja válásanak, hogy mivel lett lehuzva, kiforgatva. Kiderult, hogy semmivel🤮😀O hagyta önszántából a lakást a nőnek a gyerek miatt. És ez a kiforgatas.Komolyan megall az eszem, hogy ezek a férfiak miért vállalnak gyereket meg családot ezzel a mentalitással.
2023. febr. 11. 12:31
 30/45 anonim ***** válasza:
65%

Nem ez a szerzodes a legnagyobb gond. Csak nezd meg. Te csinaltal mindent, a gyerekekkel, a lakassal, a kutyaval es most is te rohansz el a munkabol. O, akinek egy egesz csapata van es ahogy kivettem a szavaidbol eleg fontos ember a munkaban, szerintem siman eltudna jonni csak nem akar. Meg jo hogy felhozta a szerzodest es te kitudtad nyitni a szemed. Az is lehet hogy eleve erre ment ki a dolog hogy epitgeti az eletet es mikor eleg jol all akkor magaeva teszi az egeszet es ehhez a hazassagot hasznalja. Siman kinezem ezt is belole.


Neked viszont kivanom hogy ujult erovel, buszken uj eletet kezdj a gyerekekkel es majd jon valaki aki sokkal hamarabb es szerzodesek nelkul is elvesz es szeret majd.

2023. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!